...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Zeman nezklamal

9. března 2018 v 8:04 | Ondřej Neff

Zeman nezklamal

dnes

Miroslava Němcová je pořádný chlap, a proto odmítla dál poslouchat samožerný blábol Miloše Zemana při příležitosti jeho inaugurace. Je to velká škoda, že ona nestojí v čele ODS, asi by to všechno vypadalo jinak, ODS i Česko. Samotný Zeman předčil očekávání, tedy nezklamal.
Není slýcháno, aby se politik, nota bene hlava státu, takto opřela do soukromé osoby, do konkrétních sdělovacích prostředků a do veřejnoprávní televize, jako to udělal on.
Cíl jeho promluvy je zřejmý. Útokem na Bakalu s poukazem na vlastnictví Hospodářek a Respektu měl upozornit, že je tu oligarcha, který krade mnohem víc, než co je vyčítáno Andreji Babišovi, nějaké Čapí hnízdo a nějaké dluhopisy - tady jde o okradené horníky!
Kvůli skandálním výrokům by se ale nemělo zapomenout na nejnebezpečnější část jeho projevu. On totiž podpořil takzvanou přímou demokracii, přímou volbu místních předáků a samozřejmě i referenda ve věcech obecných. Jestli je něco nebezpečný populismus v čisté podobě, tak je to právě toto volání po "vylepšené demokracii". Jeho bonmot na téma "chcete-li být jako Švýcarsko, dělejte to jako ve Švýcarsku" je bohapustá demagogie. Nikdo rozumný nechce být ani jako Švýcarsko, ani jako Švédsko nebo jako Tramtárie. Jsme Česko a snažme se, abychom byli Česko - svobodné a důstojné.
Figury jako Miloš Zeman v tom vadí. Navíc je to produkt "přímé demokracie" - bez přímé volby by Miloš Zeman objímal na Vysočině stromy.
Jaká to krásná vize!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama