...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Červenec 2017

Alice Cooper našel zapomenutého Warhola. Obraz byl několik desítek let ve skladu

29. července 2017 v 21:58 | Petr Vančura

Malé elektrické křeslo. Warholův obraz, který zapadl mezi věci z turné. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malé elektrické křeslo. Warholův obraz, který zapadl mezi věci z turné. | foto: FOTO AC

PRAHA / NEW YORK Americký zpěvák Alice Cooper našel po čtyřiceti letech obraz Andyho Warhola, který dostal od své přítelkyně v sedmdesátých letech k narozeninám. Protože byl ale v té době na turné, putovalo dílo s dalším koncertním vybavením do skladu.
Že ho vlastní, si rocker vzpomněl až nyní. Hned poté zavolal zpěvákův manažer Cooperově matce, jestli si nepamatuje, kde by mohlo být. Ta je navedla do jednoho ze skladů, přičemž trvalo dalšího půl roku, než sítotisk objevili, napsal server CNN.
Dnes devětašedesátiletý Cooper se s Warholem přátelil od sedmdesátých let, kdy spolu navštěvovali newyorský noční klub Studio 54. Často je doprovázela i Cooperova přítelkyně Cindy Langová, kterou si Warhol vybral v prosinci 1973 na obálku časopisu Interview.

Pop-artový král Andy Warhol povýšil všední věci na umění

A právě Langová sítotisk s motivem elektrického křesla - které v té době Cooper používal na koncertech jako dekoraci - zpěvákovi koupila. Bylo jí tehdy řečeno, že dílo může mít jednou hodnotu až 2500 dolarů. Dnes jeho cenu znalci odhadují na 10 milionů dolarů (přibližně 223 milionů korun).
Teď jde o to, uznat, že jde skutečně o originál Andyho Warhola. Zpěvákův manažer Shep Gordon se proto obrátil na společnost Richard Polsky Art Authentication, jež spravuje katalog schválených Warholových děl, aby pravost Malého elektrického křesla ověřila.

Beauty through order

28. července 2017 v 16:49

Close to me.

27. července 2017 v 19:09

Mistrovi.

27. července 2017 v 15:00 | L.T.
Včera odpoledne vzal psa,šel s ním dozadu k majáku , jemně pršelo, bylo zataženo. Pustil ho navolno, dlouhá cesta podél zdi jako v Izraeli k tomu přímo nabízela , psisko, sedmiměsíční štěně labradora ,pobíhal sem a tam, jazyk mu visel z tlamy. Přišli až ke Špitálkám, zbytkům základů kostela z Velké Moravy,kolem byla velká travnatá plocha ,na které začal cvičit. D隍 pomalu ustával, vyšlo slunce a objevila se duha.
Cvičil, pes se motal kolem a občas si přiběhnul pro pamlsek. V zatáčce cesty se objevila mladá dvojice s dítětem, muž písknul na psa, ten přiběhnul.Nasadil mu vodítko a uvázal ho ke stromu,pes si lehnul a čekal. Lidé prošli, pozdravili se. Cvičil dál.
Zbytky duhy pomalu mizely , vzduch byl ztěžklý energií přicházející bouřky, muž pokračoval ve cvičení.
Asi za půl hodiny muž se psem odešli, lidé tam ještě stále byli.
O tři sta metrů dál byla u majáku hospoda se zahrádkou, muž si dal pivo, pes se nepokojně vrtěl pod stolem.
Když platil, muž řekl servírce, že to pivo je třetí nejlepší pivo v Hradišti a ona se ho zeptala :-A vy jste tady na dovolené?-
-Ne- řekl jsem -já tady o kousek dál bydlím.-

Za duhou.

27. července 2017 v 12:58 | L.T


,,Jak poznáte ,že je báseŇ hotová ?"

26. července 2017 v 17:15

Susan Demingová: Co vás na psaní nejvíc uspokojuje a prošlo takové uspokojení za všechny ty roky nějakou proměnou?
Gary Snyder: Akt dělání čehosi, skládání jednotlivých prvků k sobě a vytváření něčeho nového, v čem je skryta dovednost a důmysl, je velkou rozkoší. Není to přitom jenom jedna rozkoš, ale je to stimulující a uspokojující rozkoš, ne nepodobná ostatním rozkoším z tvoření a budování. "Poema" znamená řecky "dělání". To se nemění lety ani stoletími.
SD: Jak poznáte, že je báseň hotová?
GS: Chutná tak.


...kůži a elektřině...

25. července 2017 v 20:23 | Patrik Eudeline
,,Žijte svůj sladký, pomíjivý náctiletý život,luskejte prsty v záři neonů a poroučejte si vanilkové koktejly.Dokud dandyové znovu nezemřou pod ranami obušku reality.Až za dlouhých deset let se budete moci vrátit k hedvábí, saténu,sametu,kůži a elektřině...."

Patrik Eudeline, Best,leden 1974

Duch a temnota na Žítkové.

25. července 2017 v 16:00 | L.T