...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Srpen 2014Fotky z dovolené. Rhodos, srpen 2014.

27. srpna 2014 v 18:00 | Lubomir74
Nafoceno obyčejným foťákem,takže zvlášť noční snímky dostávají na frak,ale i tak,pro nás je genius loci zachycen dokonale.Místo kde stával Rhodský kolos, nádherné středověké Staré město,kde to chvílemi bylo jako v oživlém Assassins creed, všechny ty pláže,monstrózní vlny na západní straně a východní zátoky bez hnutí hladiny-jen škoda,že už nám odešel do věčných lovišť Olympus který mohl fotit pod vodou, šnorchlování bylo neuvěřitelně nádherné, chvílemi jsem si připadal jako bych se potápěl v akváriu... noční potápění, kdy z modravé temnoty vystupovaly stíny obrovských balvanů ,východ slunce nad tureckým pobřežím v dálce, akropole v rozžhaveném odpoledni,starověké lázně, cesta lodí s proskleným dnem v Rhodském přístavu,proplouvat místy kde stál kolos,...prostě nádhera.

http://lubomir74.rajce.idnes.cz/Dovolena_Rhodos_srpen_2014/

KAMBERSKÝ: Žít a nechat nosit šátky - až do první kapky krve

27. srpna 2014 v 15:37

KAMBERSKÝ: Žít a nechat nosit šátky - až do první kapky krve

Názor 27. srpna 2014 14:05 | Lidovky.cz
Link
Šéfkomentátor LN Petr Kamberský glosuje nejnovější verdikt ombudsmanky Anny Šabatové, podle níž smí muslimky ve škole nosit šátek. Dochází přitom k překvapivému - i pro sebe - postoji.
Sám svobody kdo hoden, svobodu zná vážiti každou - napsal před bezmála dvěma stoletími Ján Kollár ve své sbírce Slávy dcera. Člověk nemusí být obrozenec ani filosof, aby Kollárovi rozuměl.

Kdo upírá jiným svobodu, sám si ji nezaslouží.

Kdo zakazuje jinému nosit kipu, hidžáb či křížek na krku, není člověk vnitřně svobodný.

My starší navíc pamatujeme, jak jsme byli vykazování ze škol kvůli jiným "náboženským" symbolům - třeba tričkům s anglickými nápisy. Imperialista byl tehdy větší hrozbou než je dnes terorista. Tričko či mikina vykazující znaky "imperialistické kultury" byly pro reálný komunismus stejně nepřijatelné jako dnešní znaky "teroristické kultury".

Zprávu o rozhodnutí ombudsmanky čtěte ZDE:

Tedy: kdo chce zakazovat kippu, hidžáb či křížek ne krku, je nejen nehoden svobody, ale chová se jako komunisté - ba dokonce hůře, protože omezuje vyjádření nejhlubších postojů víry, jejíž svoboda je zaručena v ústavním pořádku Listinou základních práv a svobod: "Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu."
Prostě žádné šátky NEZAKAZOVAT, to dá rozum.

Jenže.

Tento postoj autor hájil do poslední kapky krve - až do jedenáctého září 2001. Nebo, ještě přesněji, sedmého července 2005, kdy v Londýně zabíjeli sebevražední atentátníci. Zatímco ve Spojených státech udeřili fakticky útočníci z cizích zemí, v londýnském metru a autobusech vraždili hodní chlapci ze sousedství.

Chlapci, kteří se narodili a vyrostli ve Velké Británii, chodili do jejích základnách a středních škol, ale přesto v sobě objevili k této zemi tak hlubokou nenávist, že byli ochotni obětovat vlastní život.

A jsme u nejhlubšího kořene - pravidlo "žít a nechat žít" je svatým a nepřekročitelným pravidlem právě do chvíle, kdy vás parter/soused nechává žít.

Ale co si počít ve chvíli, kdy nějaká kultura generuje nenávist až za hrob? Tedy, přesněji, kdy sice jen pranepatrný zlomek této kultury generuje sebevražednou nenávist, ale už významný zlomek se s ní ztotožňuje?

Nejlépe to vidíme na odlišných přístupech Velké Británie a Francie.

Britové vypadali silní: válčili v Iráku, pevně stáli za Američany, zatímco Francie se jakémukoli válčení s terorismem mimo své území pečlivě vyhýbala.

Jenže v reálu se děl pravý opak. Francie nesmlouvavě trvala na sekulárním charakteru státu (včetně škol) a tvrdě potírala terorismus, zatímco londýnské mešity se v duchu "nezakazování" proměnily v centra nenávisti.

Výsledek odlišných přístupů jsme viděli 7.7. 2005.

Jeden z nejvlivnějších bezpečnostních analytiků, pan Daniel Pipes, hned po útocích v britské metropoli napsal:
"Protiterorističtí specialisté Británií opovrhují. Roger Cressey nazývá Londýn jednoduše nejdůležitějším džihádistickým centrem v západní Evropě. Steven Simon označuje britskou metropoli za bar plný islámských radikálů, pojatý ve stylu scén z filmové série Hvězdné války. Ještě surověji: jeden zpravodajský důstojník řekl o útocích v Londýně: Teroristé se vrátili domů. Je to splátka za nezodpovědnou politiku.

Zatímco Londýn hostí teroristy, Paříž hostí vrcholně utajené protiteroristické centrum s kódovým názvem Aliance Base. V centru si šest vlád velkých západních zemí od roku 2002 předává zpravodajské informace a řídí protiteroristické operace."
Daniel Pipes nám ukazuje, jaké jsou dnes - bohužel - hranice naší svobody.

Autor této glosy je od atentátů v Británii hluboce přesvědčen, že bychom se měli učit spíše v Paříži než v Londýně.

Jakkoli při této kruté větě jeho anglofilní a svobodomyslná duše krvácí.

Study shows lesbians have more orgasms.

27. srpna 2014 v 12:15

Study shows lesbians have more orgasms.


Who has better sex: heterosexuals or homosexuals? You might have your own guesses, but these scientists surveyed over 6,000 people on the internet to generate some hard data on how often people experienced orgasm with a familiar partner. Turns out that homosexual and heterosexual men have similar orgasm frequencies (~85%), while women on average have lower (~63%) rates of orgasm. However, if you separate heterosexual and homosexual women, there's a big difference.

Zpět v ČR

27. srpna 2014 v 10:54 | Lubomir74
Tak dnes nad ránem zpátky v České republice- a docela šok: odlétali jsme z rozpáleného Rhodosu před půlnocí a když jsme přistáli u nás-pršání a chladno,kolem třetí ráno husté provazy deště,po cestě se nedalo pořádně jet.
Až na nepatrný chaos při odletu způsobený pozdním příjezdem autobusu na letiště mimořádně vyvedená dovolená-fotky budou následovat!

ELUVEITIE - The Call Of The Mountains (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

17. srpna 2014 v 16:09

Nové album Eluveitie- nenašel jsem podle mě nejlepší pecku-Inception, ale tahle věc taky není špatná. Á tenhle folk metal....-ale Eluveitie jsou pořád lepší než fidlalové Cruachan,to bylo moc už i na mě.
...And there was nothing!...

Tak tady jsou fotky z letošního Brutalu.

16. srpna 2014 v 11:03 | Lubomir74
protože je jich opravdu hodně, a některé jsou povedené a jiné míň, ale sákryš -to byl snad nejlepší fesťák který jsem kdy zažil-
jednoduchý návod-hodit odkaz do prohlížeče, stáhnout z ulozto.cz, a rozbalit zabalený soubor- a je to tam.

http://ulozto.cz/xGoszyAq/brutal-assault-2014-rar

Was Neanderthal shot by a time traveller?

16. srpna 2014 v 9:13

Was Neanderthal shot by a time traveller?


ONE day in 1922, near Broken Hill, Southern Rhodesia (now Zimbabwe), a skull was found. When it came to the attention of the British Museum, the curators were pleased.

It was, in fact, a Neanderthal skull, and Neanderthal bones did not exactly come ten-a-penny.

But the Broken Hill skull was special for other reasons. On the left side of the cranium was a small, perfectly round hole. At first it was assumed that it had been made by a spear, or other sharp implement, but further investigation proved that this had not been the case.

Miluji Macbetha.

15. srpna 2014 v 22:29 | Lubomir74
Mouratý už třikrát mňouk....a pták temnot ,sýc.