...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Říjen 2013


Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

31. října 2013 v 7:43

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013
Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané Armáda temnot nadobro rozloučila s hororovým žánrem a vydala se do království fantasy. V hodně odlehčeném, místy přímo potrhlém ladění. Z řádění jednorukého prodavače Ashe a jeho motorové pily a brokovnice v pseudostředověkém světě je dnes solidní kult. A stále najdete fanoušky, kteří by za pokračování dali pravou ruku. Bruce Campbell se nedávno ukázal na conu v Nashvillu a na otázku, či s Raimim někdy natočí Armádu temnot 2, odpověděl jednoznačně: "Ano, pane, k tomu dojde, právě na tom pracujeme." Campbell toho ale namluví hodně, hlavně aby rozbouřil emoce fanoušků. Nyní ale přichází další potvrzení. Režisér letošního remaku Fede Alvarez dostal na Twitteru otázku, zda by přijal nabídku režírovat Armádu temnot 2. Fede velmi krátce a jednoznačně odpověděl, že film natočí sám Sam Raimi. Zní to momentálně docela pravděpodobně, protože Raimi nepracuje na žádném jiném větším projektu. Dočkáme se tedy Ashova návratu a o čem vlastně bude? Campbell prozradil jen tolik, že příběh bere ohled i na jeho věk a pak žertoval, že bude mlátit démony berlí a přelstí je tím, že bude přesvědčivě fingovat infarkt.

Why So Many Icelanders Still Believe in Invisible Elves

31. října 2013 v 7:36

Why So Many Icelanders Still Believe in Invisible Elves


How the country's history and geography created the perfect setting for magical creatures, whose perceived existence sparks environmental protests to this day.

At the edge of the ancient Galgahraun lava field, about a 10-minute drive outside Iceland's capital city of Reykjavik, a small group of local environmentalists has made camp among the gnarled volcanic rock, wild moss, and browning grass to protest a new road development that will slice the bucolic landscape into four sections and place a traffic circle in its core.

Jeden z hlístounů vyplavených v Kalifornii byl plný červů, ten druhý březí

31. října 2013 v 7:34
http://www.novinky.cz/koktejl/317720-jeden-z-hlistounu-vyplavenych-v-kalifornii-byl-plny-cervu-ten-druhy-brezi.html

Odborníci.

30. října 2013 v 16:14 | Lubomir74
Včerejší zážitek z naší městské knihovny. Oddělení grafických novel a komiksů.
Blížím se k regálu s komiksy, vedle něj stojí dva chlápci,jeden tak padesát, druhý pětatřicet, vedou debatu. Starší má v ruce Batman a syn, mladší komentuje.
-Výborná věc, tenhle Batman.Bomba kresba. -
Stoupnu si vedle nich, okamžite beru z regálu nového Constantina a Poklady Británie,Sláina.
Starší bere do ruky Návrat temného rytíře, jeden z nejslavnějších a nejuznávanějších komiksů všech dob.
-Co tohle? -Mladší na to- Dobrý příběh ,kresba nic moc.Není tak moc bombastická.-
Nevěřícně poslouchám.Alan Moore právě rotuje v hrobě.
Mladší bere do ruky Watchmen .Kniha knih komiksového světa.Nádherná knih, tvrdé desky, kupoval jsem ji za tisíc korun.
-Tohle-řekne mladší- Moc jednoduché.-
Vrací knihu zpátky do regálu.
Mám chuť mu jednu vypálit.
Zvednou se a odcházejí.
Odborníci.

ANNIHILATOR, THE GENERALS - 25.10.2013, Zlín, MoR Café

29. října 2013 v 17:58 | Jan Kozák
http://www.spark-rockmagazine.cz/annihilator-the-generals-25-10-2013-zlin-mor-cafe-0

Jak jsem poznal Lou Reeda...

28. října 2013 v 8:22 | Lubomir74
Poprvé jsem Lou Reeda poznal v téhle písni-Heroin od Velvet undergound.Byla na soundtracku k The Doors od Olivera Stonea- byla tak zvláštní, tak neobyčejná, mezi všemi těmi hity trčela ven jako vystrčený prostředník...nádhera. Vždycky jsem u něho cítil tu vyjímečnost,tu chuť stále něco zkoušet, co jiného je Brandenburg gate z proklínané i do nebes vynášené Lulu? Všechna hudba,všechny ty písně a básně za tu dobu jeho života...až z toho mrazí.A takhle to začíná...Filip Topol, Lou Reed...takhle se pozná ,že člověk stárne.Když umírají jeho hrdinové.

Brandenburg Gate lyrics

I would cut my legs and tits off
When I think of Boris Karloff and Kinski
In the dark of the moon

It made me dream of Nosferatu
Trapped on the isle of Doctor Moreau
Oh wouldn't it be lovely

I was thinking Peter Lorre
When things got pretty gory as I
Crossed to the Brandenburg Gate

I was feeling snappy perhaps I'd been napping
And I'd just ate
A following heart can tear you apart
On a midnight to 8 shift

A graveyard romance can only give one chance
As the tombstones weave and breathe

Feeling happy when my heart got beating
On a Sunday afternoon

I dreamt of breezes going through the treeses
And stars were still illumed
I have three hearts that I keep apart
Trying to relate
To normal feelings and the nightime reelings
And some absynthe drunk so late

The cook got drunk and all the whores they shrunk
Onto the size of dessert plates
But me I'm happy cause I got my little nappy
And some opium to set me straight
I'm just a small town girl who wants to give it a whirl
While my looks still hold me straight

Straight up to illusion and fantasy's fusion
Of reality mixed with drink
I'm just a small town girl who's gonna give life a whirl
Looking at the Brandenburg Gate [End of lyrics]

Sbohem Lou,teď už koukáš na jinou bránu....


Zemřel Lou Reed

28. října 2013 v 8:02
Ve věku 71 let zemřel americký rockový hudebník Lou Reed, který byl zakládajícím členem skupiny The Velvet Underground. V neděli o tom informoval americký časopis Rolling Stone. Příčina úmrtí zatím nebyla zveřejněna. V květnu Reed podstoupil transplantaci jater.
Už po květnové operaci Reedova manželka Laurie Andersonová připustila, že její muž byl na pokraji smrti. "Myslím, že se z toho úplně nezotaví, ale určitě se během několika měsíců vrátí ke svým činnostem," řekla tehdy. Reed v minulosti otevřeně hovořil o svých problémech s drogami a alkoholem.
Zpěvák, kytarista a skladatel se proslavil zejména jako vůdčí postava legendární americké skupiny The Velvet Underground, s níž působil do roku 1971. Kapela stála u zrodu americké rockové scény. Přestože její komerční úspěch byl ve své době nevalný, její význam spočíval v tom, že do formujícího se žánru dokázala začlenit intelektuální rozměr.
Úspěch v sólové kariéře pak Reed zaznamenal v roce 1972 skladbou Walk on the Wild Side a poté i slavným béčkem tohoto singlu, písní Perfect Day.
Tvorba Reeda a skupiny The Velvet Underground ovlivnila rockové skupiny na celém světě, v Česku například The Plastic People of the Universe.

Barker napíše scénář k remaku Hellraiser

27. října 2013 v 8:31
Clive Barker na svém Facebookovém profilu zveřejnil skvělou zprávu pro fanoušky série Hellraiser: bude tím, kdo napíše scénář k dlouho připravovanému remaku. Před pár týdny se na pracovní schůzce dohodl s Bobem Weinsteinem, se kterým v průběhu let ve spojitosti s remakem jednalo několik velmi zajímavých filmařů (tvůrci Inside, režisér Martyrs, režisér My Bloody Valentine 3D), jen aby ze spolupráce nakonec sešlo. Vyjde to tentokrát? Barker ještě dodal, že by rád udělal ještě temnější verzi svého filmu (jde-li to vůbec), a taky by byl rád, pokud by ve filmu bylo co nejméně CGI. Druhá výborná zpráva se týká obsazení Pinheada, kterého by si měl opět zahrát nenahraditelný Doug Bradley - což si Clive u Boba Weinsteina prý vyjednal (a jak Clive píše, nemusel ho nijak dlouze přesvědčovat). Začínám se těšit!