...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Březen 2013Witchking-Flame of Udun

31. března 2013 v 18:25


Zelené pívo....A tak jsem se těšil.

31. března 2013 v 9:43 | Lubomir74
Ve čtvrtek jsem byl od rána doslova puzen ochutnat zelené velikonoční pivko- všechno musí být jednou poprvé! Když jsem si ho dal, výborné-ale ta zvláštní chuť ,která mi zůstala na jazyku až do dalšího dne, jakoby kombinace likéru a piva,mě překvapila. Ovšem ten půllitr, jedním slovem: nádhera!

Fotograf tajně pořídil snímky z vrchu Cheopsovy pyramidy

31. března 2013 v 9:31

Fotograf tajně pořídil snímky z vrchu Cheopsovy pyramidy

O Cheopsově pyramidě v Egyptě jistě slyšeli i ti, kteří se jinak příliš o historické artefakty a skvosty nezajímají. Právě z vrcholku jednoho z divů světa pořídil ruský fotograf Vitalij Raskalov spolu s několika přáteli úchvatné fotografie, které oblétly celý svět.
Podle některých výraz neúcty k historii, podle jiných možnost, jak zachytit neskutečnou krásu okolí pyramid z netradičního pohledu.
Včera 20:38
Když něco opravdu chcete, jdete za tím hlava nehlava, i když u toho musíte překročit jisté morální hranice. Možná tak by se dala popsat touha po dobrodružství, která vedla partu ruských fotografů k tomu, aby v noci a tajně vylezli na vršek jednoho z nejzachovalejších klasických divů světa - Cheopsovy (Chufuovy) pyramidy, která se nachází na pyramidovém poli v Gíze na předměstí Káhiry.
Před vstupem na pyramidy varují turisty cedule v několika jazycích, skupinku Rusů to ale neodradilo.
Před vstupem na pyramidy varují turisty cedule v několika jazycích, skupinku Rusů to ale neodradilo.
Snažení nebylo podle jejich vlastních slov příliš náročné. Jednoduše počkali v úkrytu, až skončí návštěvní hodiny, a poté se nezpozorováni ochrankou vydali na samotný vrchol, odkud pořídili skutečně jedinečné snímky Sfingy i blízkého okolí, uvedl server Daily Mail.
"Žádná slova nemohou vyjádřit ten neskutečný pocit, když jsem viděl pyramidy na vlastní oči," uvedl další z fotografů Vadim Makhorov, pro kterého byla jejich návštěva splněným snem.
Sfinga v Gíze
Sfinga v Gíze
"Možná právě ten pocit nás všechny hnal k tomu, abychom vylezli na samotný vrchol a viděli panorama celého komplexu," dodal.

Výstupy za úplatu

Oficiálně byl vstup na pyramidy zakázán v roce 1980, má se ale za to, že i v dnešní době jsou mnozí průvodci ochotni za úplatu povolit tajně vstup na tuto jedinečnou památku.
Pohled z vrchu Cheopsovy paramidy
Pohled z vrchu Cheopsovy paramidy
Cheopsova pyramida je nejstarší z klasických sedmi divů světa a jako jediná zůstala až do dnešní doby zcela zachována.

Tomb raider zdolán!

30. března 2013 v 18:09 | Lubomir74
Tak před chvílí pokořen poslední díl Tomb raidera- a musím říct, že to bylo famózní. Spolu s mou oblíbenou benátskou dvojkou naprosto nejlepší díl série. Fantastická grafika, atmosféra a opravdový survival....kdyby všechna pokračování byla v takovémto stylu....10/10 bez diskuze

FBI releases Roswell memo about ‘three bodies of human shape’

30. března 2013 v 10:46

FBI releases Roswell memo about 'three bodies of human shape'


The FBI is stirring up conspiracy theorists and spy-minded folk across the Internet, with its new online reading room, "The Vault." Just last week, it made headlines for crowd-sourcing a previously unbreakable code letter and posting files on the murder of the Notorious B.I.G.

Now, an even bigger scoop is rippling through the Web: the Vault has resurfaced a memo pertaining to one of the most mysterious moments in the annals of FBI history, Roswell, N.M., that seems to give some credence to the UFO researchers.

Goodbye supermarkets: how I lived for a year without the multinationals

29. března 2013 v 17:46

Goodbye supermarkets: how I lived for a year without the multinationals


It's exactly 12 months since I decided to see if I could live for a year without visiting a supermarket. When I started this experiment I wasn't sure if I could manage for a fortnight, and when friends asked me how I'd celebrate the end of my challenge, I used to say "with a major blowout in Sainsbury's".

But what a difference a year makes. Swerving the supermarkets has forced me to change my approach to buying, growing and cooking food. Not only am I spending less money, I am eating better, healthier meals.

Columbia ukázala svou druhou tvář

27. března 2013 v 16:22
Už při prvních minutách v Bioshock Infinity má člověk pocit, že se účastní něčeho vyjímečného. Scéna na majáku dává vzpomenout na první díl-ovšem první zážitky v Columbii, to je naprosto neuvěřitelná záležitost,která se během chvíle změní z poklidné městské pouti, kde vše vře jakoby pod pokličkou, v drama-samozřejmě ,že jsem si nevybral tu ZLOU možnost! A za to jsem za chvíli pykal....
Tohleto se bude muset dávkovat pěkně poooomaluuuu