...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Leden 2013


Hostel 2 nevhodný i po 22.hodině..

26. ledna 2013 v 18:23
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém prvním letošním zasedání mj. rozhodla o zahájení správního řízení se společností CET 21 kvůli vysílání filmu Hostel 2 na TV Fanda (v září a v prosinci). A to přesto, že ve všech třech případech šel film až po 22 hodině. RRTV považuje vysílání takového snímku za zcela nevhodné v jakékoliv vysílacím čase - tedy i v nočním pásmu od 22:00 do 6:00 hodiny!
Provozovatel se, cituji z tiskové zprávy: "se mohl dopustit porušení povinnosti nezařazovat do vysílání pořady, které mohou vážně narušit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých zejména tím, ţe obsahují pornografii a hrubé samoúčelné násilí, konkrétně tím, že uvedený pořad obsahoval četné násilné scény o vysoké explicitnosti a současně drastičnosti, tedy scény které zobrazovaly hrubé samoúčelné násilí."
Následně je RTTV hodná na ty diváky, kteří třeba film neviděli, ale čtou její tiskové zprávy, takže uvádí přesnou minutáž a detailní popis oněch nejhorších scén (práce v RRTV na pozici nonstop sledovače všech kanálů je možná docela dream job):

Jednalo se o scény (v čase filmu), kdy trýznitelé rozřezávají mladému muži zaživa břicho skalpelem a vytahují mu rukama vnitřnosti (střeva) z břišní dutiny (00:06:40 - 00:06:45), kdy dochází k umučení studentky Lorny ženou koupající se v její krvi (00:54:18 - 00:59:32), kdy jeden ze sadistů omylem pořeže týranou dívku rozbrušovačkou v obličeji (01:39:50 -01:40:17), kdy dochází k mučení muže formou vivisekce a následnému kanibalismu (01:41:57 - 01:43:01) a kdy se hlavní hrdinka vykoupí za užití sadismu (ustřihnutí penisu zahradnickými nůţkami) vůči původnímu mučiteli (01:49:38 - 01:51:34). Těchto pět scén zobrazuje deviantní sadistické, sexuálně sadistické či kanibalistické násilí. Explicitně je zde vyobrazeno mučení, týrání a mrzačení s následkem smrti, přičemž v uvedených scénách se jedná o hrubé samoúčelné násilí spojené s intenzivním utrpením oběti. Scény zobrazují násilí, které přesahuje rámec běžné lidské zkušenosti, a expozice takovým obrazům je pro zdravé nedeviantní jedince (děti i dospělé) traumatizující. Pro děti a mladistvé je potom tento snímek zcela nevhodný a v uvedených pěti scénách má potenciál narušit především jejich psychický vývoj. U dětského diváka může v případě zhlédnutí předmětného pořadu nastat až negativní účinek dlouhodobějšího a intenzivnějšího rázu, který může přispět k psychické dekompenzaci, přičemž předmětný pořad, respektive jeho zhlédnutí dětským divákem může u takovéhoto diváka přispět k existující dispozici k agresivnímu (případně deviantnímu) jednání. Tento snímek nelze proto považovat za vhodný pro zařazení do běžné vysílací skladby celoplošného média v jakékoliv vysílací době.
Jsem ochoten se smířit s tím, že něco je prostě k vysílání až po desáté hodině, ale takovéhle striktní odmítnutí (navíc Hostel 2 ve skutečnosti ani není žádný extrém) vysílání kdykoliv mi přijde trochu příliš. Zvláště pak, když minimálně v jednom z popisovaných případů došlo k fyzické újmě nešťastnou náhodou! :-) Určitě v týdenním programu krimi zpráv najdu snadno víc reportáží, které naruší psychický vývoj dětí mnohem více, a navíc se opravdu staly. IT'S ONLY A MOVIE!

Black Dahlia Murder- A shrine to madness-

26. ledna 2013 v 9:42
Byl jsem tam,tohle mi žene slzy do očí...jak je to možné,že ten festival byl tak neuvěřitelně povedený!?

Rozptyl jako brokovnice.

26. ledna 2013 v 9:20 | Lubomir74
Vrátím se z voleb-první volič, za pět minut osm, urna ještě zalepená- a jdu dát kočkám. Kouknu na jeden teploměr, říkám si-To je ale kosa!- pak jdu dál, o pár metrů je druhý teploměr, kouknu se-a nevěřím svým očím! Pravděpodobně je to proto že ten první je v závětří-ale i tak, rozptyl jako brokovnice.


OPeravdu

25. ledna 2013 v 20:43

Jak

24. ledna 2013 v 18:07 | Lubomir74
Jak můžu žít šedě
a zároveň ze sebe nechat tryskat
všechnu tu Fantazii

všechnu Tu Touhu
všechnu Tu Touhu

jsem venku ze sprchy
hledím na cizího chlápka v zaroseným zrdcadle
lýtka
pokrytá rzí všech těch
postelových bitev

ale někde
někde
ta Touha
někde tam stále je

Všechna Ta Touha

How the Vatican built a secret property empire using Mussolini's millions

24. ledna 2013 v 16:11

How the Vatican built a secret property empire using Mussolini's millions


Few passing London tourists would ever guess that the premises of Bulgari, the upmarket jewellers in New Bond Street, had anything to do with the pope. Nor indeed the nearby headquarters of the wealthy investment bank Altium Capital, on the corner of St James's Square and Pall Mall.

But these office blocks in one of London's most expensive districts are part of a surprising secret commercial property empire owned by the Vatican.

DANZIG CANTSPEAK LIVE

23. ledna 2013 v 19:33