...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Červen 2012
'UFO' at the bottom of the Baltic Sea 'cuts off electrical equipment when divers get within 200m'

29. června 2012 v 18:23

'UFO' at the bottom of the Baltic Sea 'cuts off electrical equipment when divers get within 200m'


The divers exploring a 'UFO-shaped' object at the bottom of the Baltic Sea say their equipment stops working when they approach within 200m.

Professional diver Stefan Hogerborn, part of the Ocean X team which is exploring the anomaly, said some of the team's cameras and the team's satellite phone would refuse to work when directly above the object, and would only work once they had sailed away.

He is quoted as saying: 'Anything electric out there - and the satellite phone as well - stopped working when we were above the object.

'And then we got away about 200 meters and it turned on again, and when we got back over the object it didn't work.'

Ridley Scott movie 'Prometheus' rests on some real astronomy

27. června 2012 v 17:29

Ridley Scott movie 'Prometheus' rests on some real astronomy


Hollywood has always loved invading aliens - but now we're invading them, in a spate of recent flicks ranging from Avatar to Friday's just-opened Prometheus.

Astronomers have discovered more than 700 worlds orbiting nearby stars in the last two decades, and the moviegoing public is just getting the message about the new planets, say astronomers such as Seth Shostak of the SETI Institute. So, in a way, pop culture is reflecting science, including efforts such as NASA's Kepler space telescope, which is looking to find more planets in their stars' "habitable zone," warm enough for liquid oceans like Earth's that may be able to support life forms.

Záhadný objekt na dně Baltu blokuje elektroniku

27. června 2012 v 17:28
http://www.novinky.cz/koktejl/271665-zahadny-objekt-na-dne-baltu-blokuje-elektroniku.html

Stonehenge a 'symbol of unification' at centre of Ancient Britain

23. června 2012 v 12:30

Stonehenge a 'symbol of unification' at centre of Ancient Britain


Centuries of speculation have attributed countless functions to the famous Wiltshire landmark, describing it variously as a prehistoric observatory, a place of healing and a temple for ritual sacrifice.

But a new study by researchers from five British universities suggests Stonehenge may in fact have been built as a sign of peace between people from the east and west of the country after a period of conflict.

The stones, which come from different locations as far afield as southern England and west Wales, may have been used to represent the ancestors of some of Britain's earliest farming communities, researchers suggest.

Jurský park 4 už dunivě přešlapuje za rohem

23. června 2012 v 12:28

Steven Spielberg nám ho slibuje už dlouho, ale poslední dobou se tváří, jako by to mělo vypuknout opravdu brzy. Chvěje se vám voda ve sklenici? Tak se připravte na "Zrození Jurského parku". Už asi víte, co tím chceme naznačit. Studio Universal oficiálně zahájilo práce na návratu veleještěrů. Prvním krokem je, jak jinak, scénář. Ten dodají Rick Jaffa a Amanda Silver, kteří napsali hitové Zrození planety opic. Hollywood se málokdy chová logicky, ale tohle je prostě výtečná volba: vždyť každý pochvalný hlas na opičí návrat obvykle dodal i to, že film funguje právě proto, že se tak podobá trikovým blockbusterům z 90. let. Třeba Jurskému parku. A ejhle, propojení bylo potvrzeno. O čem film přesně bude, to ví prozatím jen Steven Spielberg, který nehodlá režírovat, pouze produkovat ve spolupráci s dlouholetou kumpánkou Kathleen Kennedy. Prý má nějaký "zajímavý nápad". Nějakou dobu se mluvilo o námětu s využitím dinosaurů na vojenské účely, ale netušíme, jestli to pořád platí.

Mad Max zachraňuje supermodelky

20. června 2012 v 17:27

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních kárách, bude takzvaných Pět manželek. To je kvinteto krásných mladých žen, které přepravuje konvoj napříč pouští. A divoká banda by je ráda unesla. Jenže do cesty se jí postaví Max Rockatansky, který bude v podání Toma Hardyho šílenější než kdy předtím. George Miller si tuhle zápletku nepochybně vymyslel proto, aby mohl uspořádat konkurs pro nejhezčí tvářičky a postavičky na planetě. První tři už známe. Především je tady Rosie Huntington-Whiteley, modelka Victoria's Secret, holka Jasona Stathama a náhradnice Megan Fox v Transformers 3. V kleci se s ní poveze Zoë Kravitz, Lennyho dcera a oheň plivající Angel Salvadore z X-Men: První třídy. Třetí do party je Riley Keough, vnučka Elvise Presleyho, božské tělo z obálky Vogue a sestra Dakoty Fanning z The Runaways. Ve filmu hraje i další bývalá modelka - Charlize Theron. Ale protože ji minulý týden viděli s drsňácky krátkým sestřihem, bude spíš za lovkyni než kořist. Pokud je na vás těch ženských vnad moc, je tu něco i pro ženské oko - postavu jménem Nux si zahraje Nicholas Hoult alias Beast z X-Men: První třídy a hlavní hrdina Singerova Jack the Giant Killer. Souvislé natáčení dvou filmů, z nichž první ponese jméno Mad Max: Fury Road, by mělo po mnohaletých odkladech konečně odstartovat příští měsíc v africké Namibii.
(Cervenak)

Potápěči si zblízka prohlédli „UFO“ na dně Baltu

17. června 2012 v 18:21

Potápěči si zblízka prohlédli "UFO" na dně Baltu

Nález tajemného oválného objekt na dně Baltského moře vyvolal před rokem senzaci. Ze všeho nejvíce připomínal malou vesmírnou loď, za níž se táhla zřetelná brzdná dráha. Na konci týdne se do hloubky 85 metrů k objektu ponořili potápěči, aby si ho osahali. Na hladinu vynesli více otázek než odpovědí.
Sonarový snímek kruhového objektu s doprovodnými brázdami.
FOTO: Peter Lindberg, oceanexplorer.se
Dnes 17:38
"Nemohu vysvětlit, co jsme viděli," uvedl jeden z potápěčů Stefan Hogeborn, který se ponořil s kolegy z Ocean X Team na dno Botnického zálivu. Jediné snímky z potápěčské výpravy a krátký klip zveřejnil server deníku Expressen. Ty jsou však nejasné.
Na dně je podle potápěčů skutečně objekt, který má oválný tvar a 60 metrů v průměru. Není prý pravděpodobné, že by se jednalo o útvar vzniklý sopečnou činností nebo přirozenou erozí. Okraje objektu jsou zaoblené a patrné jsou i pravidelné robustní hrany. Objekt je navíc vyvýšen o několik metrů nad dnem, na kterém spočívá, a stěny boků mají křivky ve tvaru houby.
Záběr povrchu objektu na mořském dně.
Záběr povrchu objektu na mořském dně.
FOTO: Novinky/Expressen
"Brzdná stopa" dlouhá 300 metrů, kterou sonar odhalil, pak potápěčům opravdu připomínala nejvíce ze všeho přistávací dráhu, po které objekt klouzal až na místo, kde nyní leží.
Otázkou pro další výzkum je i materiál objektu. "Nejprve jsme si mysleli, že je to kámen, ale je to něco jiného," uvedl potápěč Petr Lundberg. Ve středu objektu našli otvor ve tvaru vejce, který obklopovaly podivná uskupení kamenů, připomínající malá ohniště.
Potápěči odebrali z objektu vzorky. Jejich následné analýzy, by měly poskytnout alespoň vodítka k odpovědím. Lovci senzací možná budou muset zapomenout na myšlenku, že jde o UFO. Zesilují však spekulace, že šlo o monument nějaké neznámé, dávné civilizace.