...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Listopad 2011

A za ruku jsem držel astronautku Petersovou. Kapitola sedmá.

30. listopadu 2011 v 17:42
Kapitola sedmá.

Pití mlhy.

Když odešel,stál jsem hodnou chvíli uprostřed pokoje.Bezmyšlenkovitě jsem upíral pohled na závěs u okna.Stropní lampa najednou zhasla.Věděl jsem ,to bylo ono, syndrom zažíhaných lamp,někdy si všimněte,jak při chůzi ulicí ve tmě zhasne lampa blízko Vás,pocestní kteří se potácejí nočním městem a lampy se zhášejí a zažínají,jakoby náhodou přitom se mozkové frekvence spojí a z myšlenky se stane skutečnost. Napiš si skutečnost!
A tu se sluch znovu soustředí na zvuky harmoniky,tam venku, za oknem.
Zdola se valí ale i tlumené vytí,zuřivý štěkot a řinčení železných mříží.

V uličce napůl vymazané mlhou je slyšet hlasy. Mluví dva muži.Jeden je v okně a druhý dole nba ulici. Ale nic není vidět.jeden z hlasů vypadá na Rozumka.

-Pil jsi dnes ráno mlhu?-
-Ano.-
-Jed?-
-Řekl bych že ano. Musel jste být zneškodněn ale ne hned zabit. To myslím ne. Člověk se musí vmyslet do jejich hlediska.Mrtvola by pro ně nebyla výhodná.Rámus ,podezření,tisk,pitva,řeči.Co by z toho bylo? Naproti tomu-pořádná psychóza,to je něco jiného! Jako výsledek mnohem elegantnější. Takových preparátů je dnes plno.Depresívní stavy,halucinace,útlum.Myslím,že po vypití sklenice vína by jste necítil nic.Až teprve zítra,či mnohem později.Kdo se dneska může zbláznit? Každý. A já první pane Marek.Já první.-
Moře kolem dokola stále více tmavne.Pobřeží se rýsuje ve velké dálce jako pruh světelných bodů.
Pan Marek a tajemný muž,sklonění přes okraj lodičky,pozorují černou hlubinu s množstvím rybek světélkujících jako světlušky v klidu vedle sebe.Lehce se pohupují.
V přístavu na vodě se jako velká bludička v temnotě a mlze houpe sud nacpaný hořící slámou a hadry. Z loděk zakotvených u obou mol sledují sud námořníci a jejich ropdiny.
Zvony smutně vyzvánějí.Před kostelem se v mlze rýsují obrysy pohřebního vozu.
Stranou stojí povoz Kočího Směrů. Je tu i jeden automobil.
Z pohybu siluet je vidět,že se hudebníci řadí k pochodu.
Tma je něco docela jiného.
Úroveň lidské inteligence byla překročena.

Mezitím jsem se hnal prozatím plesnivým podivným dnem kupředu ,míjel jsem časové západky,míjel jsem explodující slunce,padal jsem a vstával,rodil se a umíral, Tančilo kolem mne všechno? To si piště že tančilo!
Vzduchem svištěla vůně čerstvě posečené trávy a kluci na poli pouštěli draka,oči jim svítili,pozorovali mne a já je míjel,zdáli se mi tak nějak osudoví a důležití,věční a nekoneční uzavření v této scéně-pak se jeden z nich rozběhnul a druhý vymrštil draka do výše,ruka se mu v sádrovém obvazu komíhala sem a tam a drak vzlétnul,provázek se napnul a drak stoupal výš a výš a ocas mu vlál ve větru-andélé,andélé-usmíval jsem se a můj úsměv se zvětšoval tak jak drak prořezával oblohu,místo kostí špejle a místo kůže balicí papír ,jen jsem čekal kdy se ozve to burácení.....Nic.

V souboji moderního pozlátka a drsné klasiky vítězí Skyrim

30. listopadu 2011 v 16:41

V souboji moderního pozlátka a drsné klasiky vítězí Skyrim

Jaromír Chvalíček 23. listopadu 2011
Skyrim drtí nejpopulárnější herní značky současnosti. Hráči mu věnují více času než Modern Warfare nebo Battlefieldu. Alespoň na PC.
The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim
Z čistě finančního pohledu vyhrál bitvu o letošní vánoce opět Activision a jeho moderní válečná pohádka Modern Warfare 3. Série Call Of Duty překonala během prvních pěti dní rekord ve výši tržeb, a to již třetí rok za sebou. Hráči za hru utratili 773 milionů dolarů, což je o 125 milionů dolarů víc než za Black Ops před rokem. Jen v USA a UK se prodalo za první dva dny dostupnosti 6,5 milionu krabic.
Call of Duty: Modern Warfare 3
Call of Duty: Modern Warfare 3
Nástup Modern Warfare 3, která ovládla globální žebříčky prodejnosti, ale nijak neohrozil úspěch černého koně letošního roku, již páté hry na hrdiny ze série The Elder Scrolls. Skyrim ve většině zemí skončil v žebříčku prodejnosti na druhém místě a za první dva dny zaznamenal prodeje 3,4 milionu krabic bez započítání nákupů na digitální distribuční službě Steam.
V první pětce prodejnosti se v různých regionech různě umístily ještě další "velké" hry: v Británii se do první trojky na konzolích dostal Assassin's Creed: Revelations (který je po skvělém Brotherhoodu spíše zklamáním), v USA bodovala díky silné pozici Xboxu 360 předělávka prvního dílu střílečky Halo do vysokého rozlišení. A stále dobře se prodávaly i tituly Uncharted 3 a Just Dance 3.

Trochu jiná čísla

Náskok Modern Warfare 3 v prodejích je v celku logický. Jde o herní sérii, která má největší marketingový rozpočet a která se pravidelně dostává do povědomí lidí často uměle vytvářenými kontroverzemi, kterých se chytají tradiční média. Výraznou mediální vlnu (odporu) zaznamenala značka Modern Warfare v souvislosti s teroristickým útokem Anderse Breivika v Oslu.
Náskok Modern Warfare se ale podle všeho týká hlavně konzolí. Na PC je situace odlišná. Podle statistik služby Steam, na které upozornil časopis GamePro, hraje Skyrim více lidí než Modern Warfare v on-line i off-line režimu dohromady, a to více než dvojnásobně. Navíc bez masivní reklamy.

Klasický střet

Na konzolích může být situace odlišná. Obhájci PC hraní rádi upozorňují, že majitelé konzolí jsou méně nároční hráči. Je to klasický případ, kdy proti sobě jdou naprosto odlišné hry. Modern Warfare má už podobnou nálepku jako Angry Birds: je to hra pro všechny, takový nenáročný akční film v režimu kampaně.
Skyrim
Skyrim oproti tomu může spoustu hráčů vyděsit absencí pomocné ruky, která by je hrou provedla jako rodič prvňáčka na cestě do školy. Je to hra ze staré školy, která dává hráči k dispozici velký prostor, kde může dělat, co chce, a kromě toho má k dispozici alespoň základní dějovou linku, kdyby se cítil ve fantasy světě ztracený.
Takové jednoduché rozdělení hráčů na moderní slečinky a tvrdé jádro PC hráčů, kteří preferují hry na hrdiny a místo granátometu raději naporcují soupeře obouručním mečem, ale nefunguje. Už proto, že v případě on-line hraní (a tomu podle statistik využití Modern Warfare dominuje) vyžaduje obrovské množství času a nějaké schopnosti. Navíc se Skyrim prodává dobře i na konzolích.
Dalším vysvětlením úspěchu Skyrimu v přímém srovnání s reálnými počty hráčů Modern Warfare na PC je šíře nabídky. 3D stříleček je spousta, nedávno vyšel i Battlefield 3, který CoD o část zákazníků připravil, stále populární je i Counter-Strike nebo Team Fortress 2 (alespoň na Steamu). Oproti tomu nabídka her na hrdiny je výrazně slabší. Dragon Age 2 se navíc dal dohrát za pár hodin a Zaklínač 2 vyšel před půl rokem.
Ať to je, jak chce, úspěch Skyrimu znamená, že hry staršího "poctivého" ražení mají stále smysl. Teď jen aby si skvělé vykročení Bethesda nezkazila nesmyslnými stahovatelnými balíčky, jako bylo brnění pro koně v předchůdci Skyrimu, Oblivionu

Mutant nebo mimozemšťan? Děsivá nahrávka dělí Indii vedví

30. listopadu 2011 v 16:36
http://www.novinky.cz/koktejl/252056-mutant-nebo-mimozemstan-desiva-nahravka-deli-indii-vedvi.html

Hlasujte

29. listopadu 2011 v 19:15
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/44018/kdo-nebo-co-vam-v-letosnim-roce-nejvice-zkazilo-naladu-udelte-vase-never-more.html

A za ruku jsem držel astronautku Petersovou.Kapitola šestá.

29. listopadu 2011 v 16:19
Kapitola šestá.

Hodina bdění a melancholie v noci 13.července 1839.Věnována méhu druhu v deziluzi.Pouze jemu.

Tou kapkou žluči jsem Tě nijak neobviňoval Není to žluč klamu,ani falši,nikoli, já nepíši lidem kteří klamou. Byla to žluč jiného druhu. Na dně každého sladkého poháru je kapka žluči. Žluč...velice hořká žluč je lhostejnost.
Malomocný se nehýbal ,posadil se na bobek u příkopu a sklonil hlavu,bylo slyšet slabé dřevěné bubnování a jednotvárné slovo nečistý.
Postavil jsem se k němu zezadu a zvedl oběma rukama nůž.
Zůstal tak několik blýskavých vteřin,jako by se svět zastavil,pak s dychtivým -Ach-jsem zarazil nůž mezi lopatky.
Sir William Dobrosrdečný klopýtl a stanul s rukojetí v zádech. Krev stékala jako červený prst, stékala a svinila jeho drahé roucho.
-Splatil jsem Ti, sire Williame,spal mosty a zmiz v zátočinách ticha, ukonči sezení,zavři nad ránem dveře do pochybných barů,prach a dým,prach a dým...-

Slunce stoupalo výš a výš.

Tržiště,jiný svět akkarských stánků,začíná docela nenápadně,počet malých krámků a prodavačů,rozesazených podél obou uliček smutku se zvolna množí,míjíte hromady nejrůznějšího ovoce,oříšků,podzemnice olejné,hřebínky a bižutérie-lidé nejen nakupují a prodávají ale i smlouvají-
Upejpavý miláček škemrá u zarostlého obchodníka :
-Kolik stojí tenhle bič?-
Obchodník:-Ať mě bohové zatratí,nemůžu to dát laciněji než za pět šilinků...-
Upejpavý miláček: Pět šilinků? To by koupil leda blázen!-
Kolikrát odešel a vrátil se už se ani nepamatuji.Nakonec:
-Dám ho za dva šilinky,jinak jsem docela zničený ,okradl bych svou rodinu,v živoptě už bych Ti nemohl nic prodat...-
Upejpavý miláček-Dám ti šest pencí!-
-No dobře,že jsi to Ty,tak tady ho máš! To je můj konec,v životě už beudu moct nakoupit kůže,půjdu domu po kolenou jako žebrák...-
Upejpavý Miláček hází peníze k nohou obchodníkovým a rozkošnicky šahá po biči. Bere jej do svých zpocených rukou a mizí v davu,tělo rozklepané vzrušením..míří do temných slují svého domu,zákoutí a další těla...
A když spokojený kupec zmizel,Obchodník se zaradoval a promnul si ruce-gesto Všech obchodníků světa ,úlisných.

Otevřel jsem oči a usměvavá tvář mého černého přítele,která se po chvíli objevila ve dveřích koupelny dala za pravdu myšlence,že lidé, chtějí-li, si dokáží vždycky přijít na jméno-To já tady být, a usmívat se na Tebe,já být dobrá přítel,já mít ráda Tebe,jít sem, být nádherná,cítíš jak bezcená je tento svět a jeho mrzká radovánka,adiós můj drahá, oh! quil enniue,mon ami,de passart tant des temps sans t endre parler../ Ach jak se mi stýská můj příteli,když Tě dlouho nevidím/
Je to jak v jedné africké pohádce-Hledáš přítomnost a najdeš ji mezi stíny minulosti,hledáš budoucnost a ona je na výsluní přítomného dne.
Sevřeš ruku a přítomnost Ti proklouzne skrz prsty do minulosti a můžeš se za ní jen melancholicky ohlédnout-v uličkách smutku.
Začalo to všechno vlastně dávno.
Minerviny sovy lézají až za soumraku.

Skyrim....

28. listopadu 2011 v 22:14
...nevím jestli jsme se bavili o Skyrimu,ale je to snad nej hra všech dob-mám odehráno snad přes třicet hodin, podle mě mám hotovou tak desetinu.Když to přirovnám ke gta,tak si velikostí představ tak pět andreasů vedle sebe,jiné prostředí,zasněžené hory a močály,husté lesy a savany s mamuty-do toho počasí a střídání noci a dne- a snad milion úkolů- a nádherná grafika,neuvěřitelné. Teď jsem si dal zrovna pauzu asi po hodince-i po těch třiceti hodinách mi to teď spolehlivě vyrazilo dech-pro jednoho maníka jsem sháněl přilbu kterou nechal v jeskyni-když jsem tam vyšplhal, do hor, tak začala taková sněhová bouře,že jsem neviděl na cestu a zabloudil jsem! nakonec jsem to našel a když jsem vlezl dovnit do té jeskyně ,tak tam byl horký pramen a stromy,rozkvetlé květiny kolem jezírka kde plavali ryby! Jak jsem se tak kochal tou krásou,tak na mě skočil jeskynní medvěd a bylo vymalováno! Vrátil jsem se do města, donesl jsem mu to,vlezl jsem do hospody,kde jsem vrazil do maníka u pultu a ten mi nabídl podíl z akce: Zničit místní maják,aby loď která má v noci připlout do přístavu ztroskotala na pobřeží....


a tady pár videí,že ve Skyrime je i legrace!


http://www.skyrim.4fan.cz/news.php?readmore=357

Sex With Humans Made Neanderthals Extinct?

28. listopadu 2011 v 18:45

Sex With Humans Made Neanderthals Extinct?


Neanderthals may have been victims of love, or at least of interspecies breeding with modern humans, according to a new study.

As the heavy-browed species ventured farther and farther to cope with climate change, they increasingly mated with our own species, giving rise to mixed-species humans, researchers suggest.

Over generations of genetic mixing, the Neanderthal genome would have dissolved, absorbed into the Homo sapiens population, which was much larger.

A za ruku jsem držel astronautku Petersovou.Kapitola pátá.

27. listopadu 2011 v 20:33
Kapitola pátá.

Co napsala tato krásná dvorní dáma?

-Přijď,jak Ti to vyjde,nebudu už od Tebe nic chtít,ale až se ivudíme,řekni mi,že mi odpoušˇíš a nech,a't Ti políbím ruku,Tvou milovanou ruku,kterou jsem dnes nechtěla přiblížit ke svým rtům!
Sbohem,mám Tvůj dopis,tady ,na srdci.Neměla jsem od Tebe očekávat nic jiného,neměla jsem se divit...nemám se čeho obávat,mohu Tě jedině zbožňovat,adiós!
My šli a šli tmou -prokletými invazními ulicemi bez konce,zdi a sady,zdi a sady...tiše jako stín jsme klouzali tmou.
Ójak vítr vyje,jak teď vítr vyje,neslyšně a studeně,potom následují otázky: Ach,kde jste mé milé známé jevy? A zde,co je to zde? Je tento svět a tato chvíle tento pohled,dotyk cit jsou skutečné???
Jednou rukou píši,druhou se držím přepážky,psací stůl leze na mne,já lezu na stěnu....Na shledanou!!!!-

Videa z natáčení Resident Evil: Retribution

27. listopadu 2011 v 13:12
http://www.studna.net/news/4810/

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

27. listopadu 2011 v 13:07

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011
Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q, zbrojaře a vývojáře různých špiónských udělátek. Craigův Bond se s Q setká vůbec poprvé. Zároveň bude Q poprvé mladší než sám 007. Postavu proslavil především Desmond Llewelyn, který ji hrál dlouhých 36 let. V Jeden svět nestačí a Dnes neumírej jej nahradila potrhlejší verze v podání Johna Cleese. V posledních dvou bondovkách se Q nevyskytoval, takže v Skyfall se vrátí na plátna kin po desetileté přestávce. Taktéž to znamená, že třiadvacátá mise agenta Jejího Veličenstva bude zase o něco klasičtější. (Cervenak)