...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Červenec 2011

Armed With Data, Scientists Still Mystified by Antarctica’s Hidden Mountains

31. července 2011 v 22:17

Armed With Data, Scientists Still Mystified by Antarctica's Hidden Mountains


Antarctic researchers have succeeded in mapping a mountain range that is as tall and impressive as the Alps and yet invisible to the naked eye, since the entire range is hidden beneath miles of ice. The international expedition (which 80beats covered when it set off in October) used radar, gravity sensors, and other instruments mounted on airplanes to chart the contours of the mighty Gamburtsev mountains, but say the results mostly revealed new mysteries. For example, researchers expected to see a plateau formation, indicating that the peaks had been worn down over millennia. Instead, says researcher Robin Bell: "They are incredibly rough mountains - they look like alligators' teeth" [Nature News].

Zajímavý film- Siren

31. července 2011 v 12:29
http://www.csfd.cz/film/294298-siren/

Nový článekRobert Rodriguez plánuje hrdinskou fantasy

31. července 2011 v 12:16

Robert Rodriguez plánuje hrdinskou fantasy

31.7.2011
Kdysi dávno byl kandidátem na režii nového Conana. Nic z toho nebylo. Pak chtěl natočit novou verzi Rudé Sonji. Z toho taky sešlo. Robert Rodriguez ale pořád touží po pořádné heroic fantasy se svalovci zachraňujícími polonahé krásky. Spojil se proto s dědici legendárního výtvarníka Franka Frazetty a plánuje hraný remake kultovního animáku Ralpha Bakshiho Oheň a led, který byl Frazettovými malbami hodně inspirován. Rodriguez by chtěl, aby v jeho filmu diváci doslova vstoupili do Frazettových obrazů, takže počítejte s digitálními omalovánkami ve stylu 300 či Sin City. Příběh zůstává: když je princezna Teegra unesena zlotřilým Nekronem, udatný mladík Larn a bájný válečník Temný vlk vyrazí na výpravu s cílem osvobodit ji. (Cervenak)

UFO found in ocean ?

31. července 2011 v 11:23

UFO Found on Ocean Floor?


An ocean exploration team led by Swedish researcher Peter Lindberg has found what some are suggesting is a crashed flying saucer. Lindberg's team, which has had success in the past recovering sunken ships and cargo, was using sonar to look for the century-old wreck of a ship that went down carrying several cases of a super-rare champagne. Instead, the team discovered what it claims is a mysterious round object that might (or might not) be extraterrestrial.

Lindberg explained to local media that his crew discovered, on the 300-foot-deep ocean floor between Finland and Sweden, "a large circle, about 60 feet in diameter. You see a lot of weird stuff in this job, but during my 18 years as a professional I have never seen anything like this. The shape is completely round.

Sheer Numbers Gave Early Humans Edge Over Neanderthals

31. července 2011 v 11:12

Sheer Numbers Gave Early Humans Edge Over Neanderthals


Between 35,000 and 45,000 years ago, Neanderthals in Europe and Asia were replaced by the first modern humans. Why and how this transition occurred remains somewhat controversial. New research from the journal Science suggests that sheer numbers may have played a large role in modern humans' eventual takeover; archeological data shows that early populations of modern humans may have outnumbered Neanderthals by more than 9 to 1.

Two archaeologists from Cambridge University analyzed data from the Aquitaine region of southern France, which has Europe's highest density of sites from this era, and one of the most complete archeological records. They used data from three time periods that encompassed the transition between Neanderthals and modern humans: the Mouterian and Chatelperronian eras, during which Neanderthals lived, and the Aurignacian period, which was dominated by modern humans. By examining differences between land use during these time periods, the researchers hoped to determine whether population dynamics played a role in the transition between these two hominins.

Tak zpět z dovolené...

30. července 2011 v 21:10
Tak zpět z dovolené, na jeden zátah přes osmset kiláků . Mám dost. Ale těch zážitků....info následuje!

Odhalení Lollipop Chainsaw

29. července 2011 v 11:00 | bitchy
Grasshopper Manufacture, kteří stojí za Shadows of the Damned se opět chystají na trh a opět to nebude jen tak ledajaká hra. V Lollipop Chainsaw se vžijete do role mladé studentky Juliet, která náhodou patří do rodiny s dlouho tradicí lovení a zabíjení zombie. Když se tedy zombie a různé další příšery rozhodnou, že napadnou Julietinu školu San Romero High, může Juliet začít s jejich porcováním. Zajímavostí je, že pokud zabijete zombie, vyteče z ní růžová krev , která má náhodou stejnou barvu, jako Julietiny kalhotky. Jistě Vám popis napověděl, že hra nejdříve vyjde v Japonsku. Kdy a jestli se jí dočkáme i u nás na západě zatím nevíme. V celém článku se můžete podívat na screenshoty, které toto odhalení doprovázejí.

Texaský masakr motorovou pilou ve 3D - známe zápletku i obsazení

28. července 2011 v 10:56
Texaský masakr motorovou pilou patří mezi hororovou klasiku a jako takový se dočkal jak remaku, tak i nejrůznějších pokračování. Protože teď ale móda velí nasadit si nepohodlné a vcelku šeredné brýle a sledovat všechno pěkně ve 3D, bylo jen otázkou času, kdy se někdo chytí a přidá další střípek do zavedené řady filmů, které nás nenechají v noci spát (i když někdy jen proto, že jsou opravdu špatně natočené).

Chytilo se tak studio Lionsgate a snímek, jehož uvedení je plánováno na rok 2012, bude dějově navazovat na původní film z roku 1974. V roli "Kožené tváře" uvidíme neznámého Dana Yeagera, který byl dle režiséra Johna Lussenhopa vybrán skoro okamžitě díky své výšce, velkým pažím a chmurnému výrazu. Tak alespoň víme, jak musel být casting náročný.

Hlavní ženskou postavu si zahraje Alexandra Dadddario, kterou si můžete pamatovat z filmu o Percy Jacksonovi. V Texaském masakru bude jako Heather Miller cestovat do malého městečka, aby převzala jisté dědictví, které, jak ovšem zatím netuší, bude zahrnovat i jejího bratrance. Tím samozřejmě není nikdo jiný než náš oblíbený sériový vrah se zálibou v motorových pilách.

Dále se setkáme s dostatečným množstvím potenciálních obětních beránků (zajímat by vás mohla především Tania Raymonde aka Alex Rousseau ze Ztracených) a krátce se objeví i někteří herci z původního filmu, mj. Gunnar Hansen (tehdejší "Kožená tvář") nebo Marilyn Burns (představitelka hlavní ženské role taktéž v roce 1974). Studio Lionsgate se nás tak snaží přesvědčit, že teď opravdu máme očekávat něco jiného, než jsme viděli doposud. Ale upřímně, kdo by tomu věřil?

První fotografie z velkolepé sci-fi Prometheus

27. července 2011 v 20:55
O Prometheovi se mluví hodně. Jde o projekt, který má dějově předcházet Vetřelci, což vyvolává velké naděje a to i přesto, že se každý druhý den řeší, že se v něm legendární monstrum neobjeví, následně jsou vzteklé reakce uklidňovány s tím, že se tam krvelačná obludka s kyselinou místo krve ukáže atd. atd..
O zápletce se toho mnoho neví, jen to, že skupinka vědců vyrazí na neznámou planetu, aby tam odhalila nejen pár mimozemských tajemství, ale i temnou stránku sama sebe.
Herecké obsazení je špičkové - Noomi Rapace, Idris Elba, Charlize Theron nebo Michael Fassbender. Scénář si vzali na starost Damon Lindelof a Jon Spaihts. První zmíněný napsal spoustu epizod Ztracených a podílel se na scénáři k chystané sci-fi Kovbojové a vetřelci, druhý tolik zkušeností nemá, ale napsal scénář Passengers, který se objevil na seznamu nejlepších nenatočených projektů v roce 2007.

http://www.gorilla.cz/article/10402-prvn-fotografie-z-velkolep-sci-fi-prometheus.html

Očekáváná věc!!!Trailer pro nový The Thing

26. července 2011 v 10:49
http://www.studna.net/news/4670/