...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Únor 2011

Velmi zajímavé data!

28. února 2011 v 17:13
http://admin.blog.cz/n/zebricky/navstevnost-blogu

Oscary sbíral koktavý král i Natalie Portmanová

28. února 2011 v 7:06
V Los Angeles byly rozdány Oscary, nejslavnější filmové ceny světa. Večer ovládl především snímek režiséra Toma Hoopera Králova řeč, který se stal mimo jiné nejlepším filmem roku. Ceremoniál moderovali herci James Franco a Anne Hathawayová.
První sošku si odnesli za výpravu a dekorace Robert Stromberg a Karen O'Harová (Alenka v říši divů). Cenu jim předal Tom Hanks.
Nejlepším filmem roku se stala britská Králova řeč, ocenění dostal i její režisér Tom Hooper a také Colin Firth za hlavní roli. Čtvrtého Oscara si film připsal za původní scénář, jehož autorem je David Seidler.
Hooper uvedl, že scénář mu doporučila matka: "Poučení z toho je: poslouchejte svou mámu."
"Můj otec říkával, že prorazím až ve zralém věku," glosoval Seidler fakt, že je ve třiasedmdesáti zřejmě nejstarším vítězem v kategorii. "Doufám, že tenhle rekord bude překonán rychle a opakovaně."
Colin Firth, který už za roli koktavého anglického krále obdržel Zlatý glóbus, při převzetí Oscara řekl, že jeho kariéra právě dosáhla vrcholu.
Cena za nejlepší adaptovaný scénář patří filmu The Social Network. Toto drama o vzniku Facebooku dostalo ještě Oscara za střih a za hudbu.
Nejlepší herečkou je podle očekávání Natalie Portmanová, jež ztvárnila psychicky labilní baletku ve filmu Černá labuť.
Nejlepším hercem ve vedlejší roli se stal Christian Bale (film Fighter) a nejlepší herečkou ve vedlejší roli Melissa Leová za roli ve stejném snímku.
Úspěchy slavil i film Počátek, který nepatřil k hlavním favoritům. Bodoval v kategoriích střih zvuku, mix zvuku, vizuální efekty a kamera. Dětský film Toy Story 3 získal ceny za nejlepší animovaný snímek a nejlepší původní písničku.
Největšími smolaři roku jsou slavní bratři Coenové, jejichž Opravdová kuráž sklízela vcelku dobré kritiky a byla nominována na deset Oscarů. Bohužel neuspěla ani v jediné kategorii.
Cena za nejlepší make-up patří filmu Wolfman.
Nejlepším dokumentem je Inside Job Charlese Fergusona, který pojednává o světové finanční krizi. Producent si při předávání Oscara postěžoval, že ani jeden ze zlotřilých bankéřů není za mřížemi.
Za nejlepší neanglicky mluvený film byl vyhlášen dánsko-švédský Lepší svět režisérky Susanne Bierové.

O čem jsou vítězné filmy?

Ve filmu The Social Network režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce.
Psychologický thriller Černá labuť stojí na příběhu, který se může jevit jako banální, přesto je jeho zpracování strhující. Režisér Darren Aronofsky líčí životní cestu baletky Niny (Natalie Portmanová), která touží po hlavní roli a žije s matkou, která si přes ní léčí komplex z nepodařené kariéry.
Nina musí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. Pod ohromným tlakem se její pychika hroutí a hysterická Nina překračuje hranici šílenství.
Králova řeč je britský historický snímek. Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI.
Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carterová), domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto.
Skutečná kuráž je nový snímek bratrů Coenů. Čtrnáctiletá hrdinka (Hailee Steinfeldová) se vydá na krvavou cestu za mstou v doprovodu Jeffa Bridgese (šerif Rooster Cogburn). Tátu jí zabil psanec Tom Chaney (Josh Brolin), který následně prchnul do indiánských teritorií, kam na něj světská spravedlnost dosáhne jen velmi těžko.

Města duchů

27. února 2011 v 15:11
http://www.novinky.cz/cestovani/226245-mesta-duchu-mista-zasazena-valkami-zlatou-horeckou-i-politickymi-spory.html

Senzace zvaná Dead Island

27. února 2011 v 15:10

Senzace zvaná Dead Island

27.2.2011
Trailery jsou důležité. I ty videoherní. Když si na traileru dáte opravdu záležet, může se vám stát to, co firmě Deep Silver, která minulý týden vypustila upoutávku na hru Dead Island. Ta přijde do prodeje až zhruba za rok, ale už teď je fenoménem. Trailer je totiž ve své kategorii majstrštykem a okamžitě si vysloužil přívlastky typu "must-see", "nejlepší videoherní trailer všech dob" či "ukázka, ve které je víc emocí než v opěvovaném The Walking Dead". Během několika dnů se shlédnutí na YouTube a dalších serverech počítala na miliony. Přitom jde o zdánlivě standardní zombie masakr o rodině, která během dovolené uvázne na tropickém ostrově zaplaveném oživlými mrtvolami. Okamžitě se začalo mluvit o filmu a podle všeho se teď v Deep Silver prohrabují nabídkami. Protože ale vědí, že mají v ruce komerční trhavinu, hodlají práva prodat jen nějakému "velkému studiu, které už dokázalo, že umí natočit opravdový blockbuster". Vida, co dokáže šikovně udělaný dvouminutový trailer. (Cervenak)

Modern Warfare 3 informácie už za necelý týždeň!

26. února 2011 v 8:57
Pred pár hodinami bola spustená stránka findmakarov.com. Tá svojim názvom jednoznačne naráža na pripravované Call of Duty - Modern Warfare 3. Rovnako aj samotným "zeleným" štýlom sa podobá na už zaužívaný imidž používaný pri predchádzajúcich Modern Warfare hrách. Na stránku odkazujú psie známky obdržané zahraničnými hernými webmi, spolu s odkazom "End the war". Informácie ohľadom tejto hry na seba nenechajú dlho čakať a Activision na nás s nimi vyrokuje na GDC už o pár dní. Máme sa na čo tešiť!

Seventh void lyrics-the last walk in the light

26. února 2011 v 1:24


Lyrics to Last Walk In The Light :
Last stop on the train
Tonight
You're riding alone
Tonight

Move on and you roll
The dice
You're going to pay
The price
Last walk in the light

Last light of the sun
Tonight
You're walking alone
Tonight

Move on and you roll
The dice
You're willing to pay
The price
Last walk in the light

Yeah and your will is
Strong
And your rolling
Rolling baby
Yeah and the shadow's
Long and you're moving
Moving home, yeah
[X2]

Last walk in the light
Last light of the sun
Last light of the
Sun tonight
Last stop on the train
Tonight
You're riding alone
Tonight

Move on and you roll
The dice
You're going to pay
The price
Last walk in the light

Last light of the sun
Tonight
You're walking alone
Tonight

Move on and you roll
The dice
You're willing to pay
The price
Last walk in the light

Yeah and your will is
Strong
And your rolling
Rolling baby
Yeah and the shadow's
Long and you're moving
Moving home, yeah
[X2]

Last walk in the light
Last light of the sun
Last light of the
Sun tonightCostner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25. února 2011 v 16:32

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.2.2011
Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let nehrál v žádném velkém blockbusteru, ačkoli natočil několik menších a docela úspěšných filmů (třeba western Krajina střelců). Prozatím se neví, koho by měl hrát, mluvilo se i o záporné roli, ale pravděpodobně jej uvidíme jako Jonathana Kenta, Clarkova adoptivního otce a mentora. O obsazení Toma Hardyho do The Dark Knight Rises už víme dávno, i to, že bude hrát mlátičku jménem Bane. Nolanovo pojetí postavy bude určitě jiné než Schumacherovo v Batman a Robin, ale Bane o své komiksové svaly nepřijde. Hardy už trénuje a před květnovou první klapkou prý nabere 10 - 12 kg svalů. Stihne do té doby i Christian Bale zase nabrat objem, ztracený kvůli Fighterovi, a být Hardymu důstojným soupeřem? (Cervenak)

Elders scrolls:Skyrim

24. února 2011 v 17:01
http://www.xboxweb.cz/hry/elder-scrolls-v-skyrim/10912-prvni-trailer-z-elder-scrolls-v-skyrim.html