...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Září 2010

První skutečně obyvatelná exoplaneta?

30. září 2010 v 19:17


Exoplaneta Gliese 581 g - Autor:Lynette   Cook
Exoplaneta Gliese 581 g
Autor: Lynette   Cook
Astronomové poprvé "ulovili" exoplanetu, kterou by teoreticky mohly obývat živé organismy.
Rudý trpaslík Gliese 581 leží v souhvězdí Vah asi 20 světelných let od Země. Podle našich současných znalostí kolem této hvězdy krouží šestice exoplanet. Dvě z nich se nacházejí poblíž vnějšího a vnitřního kraje "obyvatelné zóny", ve které by na povrchu planety mohla existovat voda v kapalném skupenství. První z dvojice exoplanet, označená písmenem c, je však pro existenci života příliš horká. U planety d, která leží na "studeném" okraji obyvatelné zóny, se názory liší. Někteří astronomové tvrdí, že může mít hustou atmosféru se skleníkovým efektem, který ji ohřívá, jiní vědci jsou spíše skeptičtí.
Nově objevená exoplaneta, Gliese 581 g, však leží přesně v tom správném místě uprostřed obyvatelné zóny. Je skalnatá, svou hvězdu oběhne za 37 dní a její hmotnost trojnásobně převyšuje hmotnost Země. Planeta je tedy dost masivní na to, aby si udržela atmosféru. Gravitace na jejím povrchu by podle propočtů vědců měla být stejná nebo jen o něco málo vyšší než na Zemi. Jestli je Gliese 581 g skutečně obyvatelná a teče na ní voda, zatím nevíme. Ze všech známých exoplanet je však zatím nejlepším kandidátem.

Sherlock Holmes 2: Bude hrát Brad Pitt profesora Moriartyho?

30. září 2010 v 18:19
Po prvním dílu se o tom hodně spekulovalo, ale zapomeňte na to. Brad Pitt si profesora Moriartyho v Sherock Holmes 2 nezahraje. Tvář propůjčí slavnému Holmesovu protivníkovi Jared Harris. Syn slavného herce Richarda Harrise (Brumbál z prvních Potterů) je známý především coby Lane Pryce z oceňovaného seriálu Mad Men. K vidění byl i ve Fringe a v Benjaminu Buttonovi.
Hlavní ženskou roli si v druhém Holmesovi zahraje švédská herečka islandského původu Noomi Rapace, kterou jsme viděli v Muži, kteří nenavídí ženy.
Holmesova bratra Mycrofta si pak střihne Stephen Fry. Minimálně co se týče hereckého obsazení se tedy má druhý díl čím chlubit už teď.

Masoooooo

29. září 2010 v 18:37
http://www.reflex.cz/clanek/kultura/38623/skandalni-vystava-sex-nasili-a-princezna-diana.html

Mission Impossible 4: Zahraje si i Josh Holloway z LOST

29. září 2010 v 18:32
Natáčení čtvrté Mission: Impossible už nemůže nic zastavit. Natáčet se kromě mnoha jiných lokací bude i v Praze (resp v Česku) a to už o tomto víkendu a také například v Bruneji. V Česku hodlá štáb utratit na 176 milionů korun.
Natáčení filmu se přitom neúčastní jen Tom Cruise, v Praze bude zřejmě i hromada dalších hvězd, protože čtvrtý díl jich je doslova plný. Objeví se staří známí Ving Rhames a Simon Pegg a nově Jeremy Renner, Paula Patton, Vladimir Mashkov, Michael Nyqvist a podle posledních zpráv také Josh Holloway z LOST. Holloway si zahraje člena týmju Ethana Hunta.

Summer Night City-Therion lyrics

28. září 2010 v 18:43
13. Summer Night City

Waiting for the sunrise
Soul dancing in the dark
Summer night city
Walking in the moonlight
Love-making in a park
Summer night city

In the sun I feel like sleeping
I can't take it for too long
My impatience slowly creeping
Up my spine and growing strong
I know what's waiting there for me
Tonight I'm loose and fancy-free

When the night comes with the action
I just know it's time to go
Can't resist the strange attraction
From that giant dynamo
Lots to take and lots to give
Time to breath and time to live

Waiting for the sunrise
Soul dancing in the dark
Summer night city
Walking in the moonlight
Love-making in a park
Summer night city

It's elusive
Call it glitter
Somehow something turns me on
Some folks only see the litter
We don't miss them when they're gone
I love the feeling in the air
My kind of people everywhere

When the night comes with the action
I just know it's time to go
Can't resist the strange attraction
From that giant dynamo
And tomorrow
When it's dawning
And the first birds start to sing
In the pale light of the morning
Nothing's worth remembering
It's a dream
It's out of reach
Scattered driftwood on the beach

Waiting for the sunrise
Soul dancing in the dark
Summer night city
Walking in the moonlight
Love-making in a park
Summer night city

Kilimanjaro's vanishing ice due to tree-felling

28. září 2010 v 14:42

Kilimanjaro's vanishing ice due to tree-felling
AGGRESSIVE tree-felling on mount Kilimanjaro could be partly to blame for its vanishing ice cap.

The ice on Kilimanjaro's summit has shrunk to just 15 per cent of its extent in 1912, leading campaigners to hold it up as a symbol of climate change. But other factors are also at play. For instance, the air at the summit is getting drier, reducing the snowfall that replenishes the ice and reflects solar radiation.

Now Nicholas Pepin from the University of Portsmouth, UK, and colleagues say deforestation could be an important part of the puzzle.

Machette nepíše smsky,brutální Metro 2033 a nový Serj Tankian

28. září 2010 v 10:30 | Lubomír
Čím víc poslouchám poslední sólové album Serje Tankiana,tím víc se mi líbí-i když takovým podivným způsobem.Tři čtyři první věci s vyjímkou Borders are jsou tragické. Některé chvílemi připomínají jakési diskotékové porno,rvou uši a jejich poslech je celkově  utrpením.Ovšem s nástupem skladby Elektron nabírá Imperfect harmonies na síle tisíců atomových pum.Není to jen vynikajícím Tankianovým zpěvem,zajímavými texty,a použitím nástrojů-ale hlavně jakýmsi podivným těžko popsatelným smutkem ,který z nich čiší....Gate 21, a zvláště mrazivá Yes,its genocide...co dodat.Tohle JE hudba.Pak už to jen nabírá na obrátkách. Peace be revenged,singlová Left or center a konečně Wings of summer,při které polezou oči uši slzy a soply ze všech tělních otvorů.Nebýt toho ustřeleného začátku jednoznačně album roku!!!8/10
afa
Když jsem včera v noci-vlastně dnes ráno,protože bylo něco po půl druhé-dokončil Metro 2033,rozplýval jsem se blahem,hrůzou a nenávistí.Postapokalyptická střílečka odehrávající se napůl v prostorách moskevského metra a napůl na povrchu zasaženém radiací,kde přebývají zmutované bestie, má atmosféru jaká se ve hrách opravdu často nevidí. Tahle hra mi  připomíná první díly Resident evila-bafačky nejtvrdšího kalibru,nedostatek nábojů,excelentní grafika,zajímavý příběh, těžká obtížnost, ale i překvapivá možnost zapnout si ruštinu jako výchozí jazyk....chvílemi jsem se rochnil blahem,ovšem přišli i chvíle kdy jsem autory musel proklínat-vypadalo to jakoby některé segmenty navrhovali sadisté....finální události na Ostankinské televizní věži vyrazí dech, a v okamžiku kdy jsem se vyškrábal nad zbytky a rozvaliny Moskvy a podíval se dolů-kdo to nezažil neuvěří.Pak ale přišli i věci které mě skoro donutili hodit ovladačem o zem.Ale i tak-něco takového se nevidí a nehraje každý den-9/10
rqre
No a nakonec? Rozhodně překvapení tohoto týdne. Tarantino a Rodriguez měli svůj projekt Grindhouse a součástí byli i trailery na neexistující filmy-a jedním z nich byla i upoutávka na Machettu. Danny Trejo v ní dával zloduchům do těla...Uběhlo pár roků a najednou sedím před bednou a nevěřícně sleduji biják v němž Danny Trejo dává do těla Seagalovi,Robertu de Nirovi a Lindsey Lohan coby jeptiška kosí vrahy samopalem...v tomhle filmu hrají snad všichni! Hlášky jako řemen,krvavé triky-Trejo skákající z okna na střevech protivníka....tolik nápadů a tolik gagů...takhle jsem se u nějakého filmu opravdu kvalitně nenasmál a nebavil!Machetta nepíše smsky! 10/10
qrr

Ancient Egypt's Pyramids: Norwegian Researcher Unlocks Construction Secrets

27. září 2010 v 19:43

Ancient Egypt's Pyramids: Norwegian Researcher Unlocks Construction Secrets


ScienceDaily (Sep. 24, 2010) - Scientists from around the world have tried to understand how the Egyptians erected their giant pyramids. Now, an architect and researcher at the Norwegian University of Science and Technology (NTNU) says he has the answer to this ancient, unsolved puzzle.

Researchers have been so preoccupied by the weight of the stones that they tend to overlook two major problems: How did the Egyptians know exactly where to put the enormously heavy building blocks? And how was the master architect able to communicate detailed, highly precise plans to a workforce of 10,000 illiterate men?


Halo Reach - štatistiky

27. září 2010 v 19:37
Najnovšej pecke od štúdia Bungie sa darí jak v predajnosti, tak v hodnoteniach a hranosti. Svedčia o tom aj štatistiky, ktoré Bungie uverejnila. Major Nelson ďalej potvrdil, že Halo Reach prekonalo všetky doterajšie hry a stalo sa najhranejšou hrou na Xbox Live. Poďme teda na zmieňované štatistiky:
  • Bolo odohraných viac ako 70 miliónov hier
  • Halo Reach hralo viac ako 235 miliónov hráčov
  • Viac ako 2 milióny súborov bolo uploadnutých na File Share
  • 5,901 rokov pracovného času (man-years) bolo strávených pri Halo Reach hrách
  • Viac ako 20 millionónov denných challenge-ov bolo dokončených
  • Viac ako 709,840 týždenných challenge-ov bolo dokončených
  • Bolo získaných viac ako 165 miliárd creditov

Kate opět v černém

26. září 2010 v 13:32

Kate opět v černém - 25.09.2010
Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat do přiléhavé černé kůže. Scénář, jehož poslední verzi vyladil J. Michael Straczynski (Výměna), počítá i s postavou Seleniny dcery. Její představitelka se právě hledá, stejně jako režisér, protože Len Wiseman chce opět pouze produkovat. Natáčení začne v březnu 2011 v kanadském Vancouveru, premiéra je předběžně stanovena na 20. ledna 2012. (Cervenak)