...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Květen 2010

Akční počítačové hry zlepšují zrak i pozornost, tvrdí vědc

31. května 2010 v 19:30
hraní akčních počítačových her může přispět ke zlepšení zraku a některých duševních schopností. Tvrdí to studie vědců z Rochesterské univerzity, kterou odborníci na neurologii představili na čtvrteční newyorské konferenci o počítačových hrách. Informovala o tom agentura AP.
"Lidé hrající tyto hry, které mají velmi rychlé tempo, měli lepší zrak, lépe udrželi pozornost a měli lepší poznávací schopnosti," řekla spoluautorka studie Daphne Bavelierová. Dodala, že při akčních hrách, v nichž se hráči dívají očima postavy, se zlepšuje periferní vidění a schopnost rozpoznávat předměty za šera.
Bavelierová také uvedla, že podle zatím nepotvrzených výsledků se hráčům akčních her zlepšily i matematické schopnosti.
"V určitém smyslu se (při hraní) učíte, jak se učit," shrnula výsledky studie. "Stáváte se velmi dobrými v přizpůsobování nejrůznějším požadavkům," sdělila.
Zástupci amerických organizací na ochranu dětí před násilím ale vědeckou studii kritizovali. Podle nich nemůže žádný pozitivní efekt vyvážit negativa, která jsou s hraním počítačových her obsahujících násilné prvky spojena. Ochránci dětí zejména tvrdí, že podobné hry podporují násilí a snižují v dětech schopnost empatie.

Finále Wolverina naživo

31. května 2010 v 16:38
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/201819-v-usa-odstrelili-chladici-vez-jaderne-vyrobny.html

Omlazený profesor X

31. května 2010 v 16:23

Omlazený profesor X - 31.05.2010
Schylovalo se k tomu už nějakou dobu. X-Men: First Class (Matthew Vaughn začne natáčet v létě doma v Británii) bude o přátelství Charlese Xaviera (později známého jako profesor X) a Erika Lensherra (budoucí Magneto) a jejich společném boji s nějakou velkou hrozbou. Během tohoto zápasu mezi těmito dvěma vyroste pomyslná zeď, která z nich udělá nepřátele. Už z tohoto nástinu děje bylo zřejmé, že se Patrick Stewart a Ian McKellen do svých rolí nevrátí. Prvního mladšího náhradníka už známe - profesorem X se stane James McAvoy. Spekuluje se i o dalších hercích - prozatím nespecifikovanou postavu si možná zahraje Aaron Johnson alias Kick-Ass. Aaron zjevně padl do oka Bryanu Singerovi, který X-Men: First Class produkuje, a bude režírovat fantasy Jack the Giant Killer, v níž možná Johnson získá hlavní roli. Mimochodem, natáčení Jacka bylo přesunuto z tohoto léta na únor 2011, protože Singer potřebuje víc času na přípravu vizuálních efektů. (Cervenak)

37.místo na xboxweblive.cz

31. května 2010 v 16:20
37
GamerPicture
Czech Republic
21810
Pro

Tony Jaa: Konec jedné legendy

30. května 2010 v 17:46
Je definitivní konec. Tony Jaa v pátek 28. května projel na slonovi branou buddhistického chrámu v thajském Surinu, oholil si hlavu a stal se oficiálně mnichem. Kariéra nejtalentovanějšího asijského bojovníka, který dokázal do akčních asijských filmů vrátit energii a údiv nad viděným, se tak nejspíš definitivně uzavřela. A je to smutný příběh.
Stačily dva filmy, aby se z Tonyho Jaa stala legenda na úrovni Bruce Leeho. Napřed fenomenální Ong Bak a potom Tom Yum Goong, u nás uvedený nesmyslně jako Ong Bak 2. Jenže jak rychle vyjedete nahoru, stejně rychle můžete i padnout. Tony chtěl režírovat a tak ukončil své přátelství s režisérem Prachya Pinkaewem a pustil se do natáčení velkolepého pokračování Ong Baku. Ukousl si ale příliš velké sousto a nezvládl stres pramenící z práce před i za kamerou. Nechal se semlít zodpovědností, přešvihl rozpočet a nakonec se zhroutil a utekl do kambodžské džungle, kde se dva měsíce schovával.
Když ho konečně jeho druhý filmový guru Panna Rittikrai našel a přivedl zpět, aby dokončil své dílo, zpytoval Tony svědomí. Jenže to nestačilo. Peníze, které dlužil vlivným producentům ze společnosti Sahamongkol, musel splatit. Už před tím zvažoval svůj odchod, napřed ale souhlasil s tím, že vznikne Ong Bak 3 - narychlo uplácaný film, jehož jediným cílem je zahojit finanční rány po nákladné dvojice.
Podle prvních ohlasů je ale na filmu znát, že Tony není v pořádku a film netočil s chutí. Chybí ona pověstná energie, Tony navíc přibral a z vlastního selhání při natáčení dvojky se ještě zcela nesebral. Největší průšvih ale je, že filmu se nevedlo tak dobře, jak se čekalo, dokonce se nedostal po premiéře ani na špici návštěvnosti thajských kin. Tonymu tak dluhy u Sahamongolu zůstávají... a i když v klášteře nemusí být dlouho (v Thajsku jde o poměrně běžnou věc), zdá se, že jeho dny coby filmového bojovníka jsou sečteny. Se Sahamongolem má exkluzivní smlouvu na 10 let. A dá se čekat, že dřív než tato smlouva vyprší, klášter neopustí. Pokud ano, nejspíš už nebude chtít tento zlomený muž točit filmy. A i kdyby přesto všechno chuť měl, nejlepší roky bude mít dávno za sebou. Výsledek může být zkrátka jen jeden. Je konec filmům s Tonym Jaa.

Oceans' fish could disappear in 40 years: UN

30. května 2010 v 8:15

Oceans' fish could disappear in 40 years: UN


NEW YORK - The world faces the nightmare possibility of fishless oceans by 2050 unless fishing fleets are slashed and stocks allowed to recover, UN experts warned Monday.

"If the various estimates we have received... come true, then we are in the situation where 40 years down the line we, effectively, are out of fish," Pavan Sukhdev, head of the UN Environment Program's green economy initiative, told journalists in New York.

Mystery fossil is ancestor of squid

30. května 2010 v 8:14

Mystery fossil is ancestor of squid

By Katia Moskvitch Science reporter, BBC News
An artist's drawing of a Nectocaris pteryx The ancient squid hunted using its two long tentacles
The ancestors of modern squid may have existed half a billion years ago - a lot earlier than previously thought.
In a new study, Canadian researchers identified a previously unclassifiable fossil that was long believed to belong perhaps to the shrimp family.
They called it Nectocaris pteryx - a small soft-bodied cephalopod with two tentacles rather than the eight or 10 seen in today's octopuses.
The new survey's results were presented in the journal Nature.
The findings make the ancestors of modern squid and octopuses at least 30 million years older.
Evolutionary biologist Martin Smith, the main author of the study, told PA news agency that the findings bring cephalopods much closer to the first appearance of complex animals.
"We go from very simple pre-Cambrian life-forms to something as complex as a cephalopod in the geological blink of an eye, which illustrates just how quickly evolution can produce complexity," said Mr Smith.
The authors described Nectocaris as a kite-shaped creature that was flattened from top to bottom. They say it was between two and five cm long and had large, stalked eyes.
The tiny animal is believed to have been a carnivore that hunted for prey with two long grasping tentacles. It used a nozzle-like funnel under its eyes that could "swivel like a pivoted cannon" to jet itself around the ocean - just like modern squids and octopuses.
'Unclassified' creature Fossil of Nectocaris pteryx Nectocaris was a small, kite-shaped creature
The fossil isn't a new find - it was discovered decades ago in the Burgess Shale deposits atop a mountain in Yoho National Park in British Columbia, Canada.
The Burgess Shale Formation is one of the world's most famous fossil fields.
Scientists tried to describe the fossil for the first time in 1976 - but back then, they just weren't sure where it belonged on the evolutionary tree.
They dubbed it "unclassified". According to Jean-Bernard Caron, Mr Smith's co-author, researchers originally thought the mystery creature could have been a relative of anything from a lobster to a fish.
But after Mr Smith, a University of Toronto PhD student, decided to re-examine the fossil together with 91 new specimens collected in recent years, scientists were finally able to give the animal its proper place in history.

Získán velmi cenný achievment!!!!

29. května 2010 v 19:52
A bylo to v red Dead redemption v přestřelce v Amarrillu.

Tady je jeho název:

Kill a Rockstar Developer or someone with this achievement in a public multiplayer match-10G


a tradičně Lotus na úniku před strážci zákona...
sasasdd

Zemřel herec Dennis Hopper

29. května 2010 v 19:44
Ve věku 74 let v sobotu ráno zemřel americký herec Dennis Hopper. Trpěl rakovinou. Zemřel ve svém domě v kalifornském Venice obklopen rodinou a přáteli.
Média už počátkem roku uváděla, že Hopper má metastáze v kostech a loučí se s přáteli. Rakovinu prostaty mu diagnostikovali loni. Prognózy kvůli pozdnímu nálezu nádoru nebyly slibné.
Hoppera proslavily především role ve filmech Bezstarostná jízda, Modrý samet a Nebezpečná rychlost. Za scénář k prvnímu jmenovanému snímku dostal v roce 1970 společně s Peterem Fondou a Terrym Southernem Oscara. Novinář Peter Biskind napsal, že v té době bral Hopper tři gramy kokainu denně, k tomu pil množství piv a koktejlů Cuba Libre a kouřil marihuanu.
V Americe byla nedávno uvedena televizní show Crash založená na stejnojmenném filmu z roku 2006, v němž Hopper hrál pomateného magnáta hudebního průmyslu.
Kromě herectví se Hopper v roce 1983 zúčastnil umělecké performance v Houstonu, při níž sehrál pokus o sebevraždu dynamitem, a také se skupinou Gorillaz nahrál skladbu Fire Coming Out of the Monkey's Head. Když mu loni v září diagnostikovali rakovinu, právě se chystal na vernisáž svých fotografií v Austrálii, kterou musel zrušit. V poslední době dokončoval fotografickou knihu.

Bright Falls minisérie

29. května 2010 v 9:00 | Lubomír


Tvorcovia Alana Waka pripravili pre nedočkavých fanúšikov hraný šesťdielny seriál s názvom Bright Falls, ktorý ponúkne mysterióznu atmosféru rovnako ako očakávaný titul Alan Wake už za necelý mesiac exkluzívne pre Xbox 360. Pilotnú dvojepizódu seriálu budú fanúšikovia môcť vidieť už 4. mája na špeciálnom webe http://www.brightfalls.com. Ďalšie diely budú jednotlivo nasledovať 8. a 14. mája. Šokujúce a desivé dvojdielne zakončenie celého miniseriálu bude k dispozícii 18. mája. Tvorcovia sľubujú, že jednotlivé epizódy zanechajú vo fanúšikoch podobné pocity ako prvý rad seriálu Mestečko Twin Peaks pred 20 rokmi.

Unikátny miniseriál Bright Falls bol natáčaný v severoamerickom štáte Oregon pod vedením uznávaného režiséra krátkometrážnych filmov Philipa Vana, ktorého filmy získali ocenenie na najprestížnejších festivaloch Berlin International Film Festival alebo Sundance Film Festival. V seriáli sa tiež objaví herec Cooper Huckabee, známy z obľúbeného televízneho seriálu True Blood: Pravá krv z produkcie HBO.

Fanúšikovia si už teraz môžu predobjednať limitovanú edíciu Alana Waka, ktorá obsahuje 144-stránkovú knihu s Alanovou vlastnou poviedkou vrátane bonusového disku a soundtracku. Do dneška je špeciálna edícia ešte v predpredaji progamingshop.sk za bezkonkurenčných 35,99 €. Potom sa cena každý týždeň zvyšuje o 4 € až do oficiálneho dátumu vydania 14. mája za odhadovanú maloobchodnú cenu 58,90 €.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach http://www.xbox.com/alanwake.Po včerejším shlédnutí poslední ze šesti částí minisérie Bright Falls,prequelu k Alanu Wakeovi nemohu říct nic jiného že je to od   finské firmy Remedy jednoznačně krok správným směrem. Jak můžu být více nažhavený na Alanovo dobrodružství než tím, že v HD nádherném obraze potkám postavy z příběhu,několikrát se leknu tak že skoro převrátím hrnek s kávou a nasaju do sebe atmosféru která je tou nejlepší esencí Twin peaksu a 30 dní dlouhé noci?
Te´d sedím u kávy,na stole před sebou mám speciální edici Alana Wakea,nůž a jdu na to.