...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Březen 2010

Under the bridge-Red hot chill peppers lyrics

31. března 2010 v 16:32
Sometimes I feel like I don't have a partner
Sometimes I feel like my only friend
Is the city I live in, the city of angel
Lonely as I am, together we cry

I drive on her streets 'cause she's my companion
I walk through her hills 'cause she knows who I am
She sees my good deeds and she kisses me windy
I never worry, now that ain't a lie.

Well, I don't ever want to feel like I did that day
Take me to the place I love, take me all the way
I don't ever want to feel like I did that day
Take me to the place I love, take me all the way, yeah, yeah, yeah

It's hard to believe that there's nobody out there
It's hard to believe that I'm all alone
At least I have her love, the city she loves me
Lonely as I am, together we cry

Well, I don't ever want to feel like I did that day
Take me to the place I love, take me all the way
Well, I don't ever want to feel like I did that day
Take me to the place I love, take me all the way, yeah, yeah, yeah
oh no, no, no, yeah, yeah
love me, I say, yeah yeah

One time

(under the bridge downtown)
(is where I drew some blood)
is where I drew some blood

(under the bridge downtown)
(i could not get enough)
i could not get enough

(under the bridge downtown)
(forgot about my love)
forgot about my love

(under the bridge downtown)
(i gave my life away)
i gave my life away yeah, yeah yeah

(away)
no, no, no, yeah, yeah

(away)
no, no, i say, yeah, yeah

(away)

Here I stay

Alenka v říši divů - Burton na zakázku

31. března 2010 v 16:25
Mistr pokroucených a makabrózních fantazií se vrhnul na Carollovu klasiku. Dokázal ale pod nátlakem studia Disney zůstat sám sebou?


Příběh malé Alenky, která spadla králičí norou do říše divů, zmenšila se, vyrostla, opět se zmenšila a následně podstoupila nejpodivnější dobrodružství svého života, zná asi každý. Nyní se Alenka vrací jako téměř dospělé děvče, které po poněkud zpackaném návrhu k sňatku uteče a propadne se zpět tam, kde již kdysi byla. Divíte se, co se děje? To nic, to si jen hlavouni u Disneyho vymysleli další zaručený způsob, jak vydělat balík. A že se jim to daří, syčákům. Mohli si na to ale najmou nějakého fušaře typu Chrise Columbuse (díky čemuž by bylo o jednoho Percyho Jacksona méně) a nemuseli hned mrvit kariéru Timu Burtonovi.
Královna má velkou hlavu. Radši nedomýšlet, co má velkého Spodek...

Leč stalo se

Burton platil odjakživa spolu s Gilliamem a del Torem za jednoho z největších filmových kouzelníků a vizionářů. Zatímco si však exPython Terry Gilliam splnil jeden ze svých snů a dotočil skvostné Imaginarium a Guillermo del Toro se každou chvíli vydá na cestu tam a zase zpátky, Burton se bůhvíproč upsal k realizaci scénáře, který již od samého počátku nedisponoval dostatečným prostorem pro jeho fantazijní rozlet. A navíc se nad ním neustále vznášel dohled ušatého myšáka Mickeyho, který měl pravděpodobně velmi jasnou představu, kam novou Alenku směřovat a Burtonovým úkolem nemělo být nic jiného, než tam diváka za ručičku dovést.

A podle toho to bohužel také vypadá...

Výsledkem je totiž až nezvykle roztříštěný a protiřečící si film, v němž se prakticky neustále tlučou Burtonovy pokusy o jakési atmosférično a tajemno (nebo nedej bože strašidelno) s disneyovskou neposkvrněností, čistotou a neškodností. Burton pokaždé naťukne nějaký motiv, poté, jako by se jej ale zaleknul a dává ruce pryč. Alenka se tak sune od scény ke scéně, od motivu k motivu závratnou rychlostí, aniž by ale dokázala strhnout, vygradovat, nebo alespoň zanechat nějakou stopu na divákově sítnici.
Tvůrčí nezaujatost, povrchnost a bezzubost je prolomena jen v několika málo momentech, kdy se přeci jen podařilo procpat do bezelstné pohádky trochu těch nekorektních motivů. K čemu je ale vypíchnuté oko, když se pak za hodinu zase vsadí tam kde bylo, jako by se nechumelilo? Jak disneyovské...
Nikoho asi nepřekvapí, že Kloboučník je suverénně nejlepší postava celého filmu...

Burton jsi, v Burtona se obrátíš

Některé věci se naštěstí nemění a Burton, byť umělecky okleštěný, stále ještě zůstává dobrým řemeslníkem a v podstatě jen díky němu, Johnny Deppovi v sice šíleně nalíčené, ale kupodivu opět "jiné" roli Kloboučníka a Heleně Bonham Carter dokáže být Alenka zábavná. Hláškuje se o sto šest, Tidlidýn a Tydlidum si také odkroutí svoje zábavné momenty a z obligátní čajové scény dokonce na docela dlouhou dobu vykoukne ta skutečná Alenka. Ztřeštěná, šílená, burleskní, ale důmyslně vystavěná, promyšlená a v jistých ohledech fascinující. Škoda, že od ní Burton uteče stejně náhle, jako do ní vběhnul a pokusí se ji přetlouct něčím jiným, dalším, co samo o sobě opět funguje, ale za dvě minuty to potká stejný osud...

AVATAR je jenom jeden...

Kde naopak selhává totálně, a bezděčně tak podtrhuje sterilitu, povrchnost a plochost svého díla, je práce s 3D a digitálními efekty obecně. Burton se 3D neumí, jeho prostředí se sice utápí v pastelu, studiová prázdnota je z nich ale cítit prakticky neustále. Mimoto jsou triky (zbytečně) nadužívány v takové míře, že se z Alenky stává vlastně film animovaný a podíl živých herců je minimální. Nejsmutnější pak je, že triky mají velmi proměnlivou kvalitu a třeba z postavy Srdcového spodka (v níž se docela slušně vyřádil Crispin Glover) tak zbude jen hlava, neboť tělo, proporčně zhyzděné a protažené je digitální a trhané! V takovou chvíli už divák nemá sílu nadávat, jen podvědomě uhýbá pohledem a ptá se, proč?

3D ne3D

Navrch jen dodám, že třetí prostor je prakticky nevyužitý, po většinou si jej vůbec nevšimnete. Přirážku 60 korun za lístek tak zaplatíte za úplné nic, jen brýle, které vám otlačí nos a český dabing (který je ovšem velice kvalitní a je zdrojem několika výborných fórů nad rámec původního tvůrčího záměru).
Poslední bitva vzplála... A nebo jen Deppovi hoří vlasy?

Verdikt

Burton tak natočil svůj nejméně Burtonovský film (těch pár do spirály zakroucených stromů mi skutečně nestačí), povrchní, a ač s poměrně slušnou humornou složkou, jako celek bez jiskry. Postrádá jakýkoliv vrchol a nebýt úžasné Elfmanovy hudební suity, jediné, co bych si po závěrečných titulcích pamatoval by byl odporný Deppův digitální taneček a ještě odpornější závěrečná skladba od Avril Lavigne. To by bylo zatraceně málo u kteréhokoliv filmu, u nového filmu Tima Burtona je to ale kardinální malér.

Hodnocení: 6/10

Alenka v říši divů / Alice in Wonderland
USA, 2010, 108 min.
Režie: Tim Burton
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Mia Wasikowska / Marika Šoposká, Johnny Depp / Saša Rašilov, Alan Rickman / Jiří Bartoška, Anne Hathaway / Lenka Vlasáková, Helena Bonham Carter / Tatiana Vilhelmová

Godzilla se vrátí!

30. března 2010 v 19:32
WOW. Čekal bych všechno ale tohle ne. Legendary Pictures a Warner Bros oznámili, že se chystají vrátit do kin Godzillu - a že by to mělo být už v roce 2012. To znamená, že přípravy na film vypuknouzřejmě ještě dnes a v první řadě se bude hledat režisér. To by mohlo zahýbat s řadou projektů. Všichni šikovní režiséři, kteří připadají v úvahu, totiž mají své filmy rozjeté, takže je dost dobře možné, že někdo se něčeho vzdá právě ve prospěch japonského monstra.
Po Emmerichově Godzille je otázka, jak by chtěli v Legendary Pictures Godzillu pojmout jinak, rozhodně to ale bude zajímavé srovnání, protože od roku 1998, kdy Emmerich Godzillu vypustil, ještě nedošlo k tak velkému technologickému pokroku - s jedinou výjimkou. A tou je samozřejmě 3D. Představa, jak na nás dopadává noha Godzilly přímo z plátna, zatímco všude kolem padají kusy domů má něco do sebe - a dá se čekat, že právě tudy nakonec budou kroky resuscitovaného monstra vést.

V obřím urychlovači chystají simulaci Velkého třesku. Pohltí to svět, varují kritici

29. března 2010 v 19:00
Vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) se v úterý pustí do údajně největšího fyzikálního experimentu všech dob. V obřím podzemním prstencovém urychlovači u švýcarské Ženevy se pokusí simulovat podmínky Velkého třesku, jímž podle současných teorií před 13,7 miliardy let začalo pozorovatelné rozpínání vesmíru. Odpůrci experimentu se obávají vzniku černých děr, které pohltí svět.

Dnes 9:41 - Ženeva
Ve velkém urychlovači nejmenších částic (LHC) má v úterý začít klíčová fáze pokusů. Cílem je vyvolat srážky nejmenších částeček hmoty. Vědci do obřího tubusu vpustí dosud rekordní množství energie a pokusí se tak napodobit podmínky, při nichž se zrodil vesmír.

Rekordní energie

Dva paprsky částic nyní v prstenci kolují energií 3500 miliard elektronvoltů (3,5 teraelektronvoltů; 3,5 TeV), což je dosavadní světový rekord. Energie bude v následujících dnech zvyšována. "První pokus s kolizemi o síle 7 TeV (3,5 TeV na každý paprsek) je plánován na 30. března," uvedl CERN. Elektronvolt odpovídá kinetické energii, kterou získá elektron urychlený ve vakuu napětím jednoho voltu.
"Než vyvoláme srážky, může to trvat hodiny nebo dokonce dny," upozornil podle agentury Reuters generální ředitel CERN Rolf Heuer. "Už jenom setkání paprsků je samo o sobě výzva: je to tak trochu jako vypálit z obou břehů Atlantiku jehly tak, aby se v polovině cesty srazily," přiblížil obtížnost experimentu technologický ředitel CERN Steve Myers.

"Malý Velký třesk" má odhalit temnou hmotu 

Každá ze srážek nejmenších částeček hmoty má vytvořit jakýsi "malý velký třesk" poskytující údaje, které budou tisícovky vědců analyzovat v příštích letech.
Jakmile budou vysokorychlostní srážky spuštěny, měly by podle plánů nepřetržitě pokračovat 18 až 24 měsíců s výjimkou údajně krátké technické odstávky na konci tohoto roku.
LHC má umožnit nový pohled na podstatu hmoty a vesmíru. Vědci si od experimentu slibují odhalení takzvané temné či skryté hmoty, jejíž existence nikdy nebyla prokázána.
Odborníci se domnívají, že dosud známe jen pět procent vesmíru a neviditelný zbytek tvoří právě skrytá hmota, zhruba čtvrtina vesmíru, a skrytá energie, 70 procent. "Pokud se nám podaří odhalit skrytou hmotu, naše znalosti budou zahrnovat 30 procent vesmíru, což by znamenalo obrovský pokrok," řekl Heuer. ,

Odpůrci experimentu se obávají konce světa

Experimenty v LHC vyvolávají od prvního spuštění urychlovače v srpnu 2008 i obavy, někdy až apokalyptických rozměrů. Někteří skeptikové tvrdí, že srážky nejmenších částeček atomu vytvoří černou díru, která pohltí celou Zemi.
Jistá Němka se kvůli tomu dokonce obrátila na německý ústavní soud s požadavkem ukončit účast Německa na experimentech v LHC. Soud stížnost zamítl s poukazem na nedostatek důkazů.
Podstatnou část LHC tvoří 27 kilometrů dlouhý prstencový tubus v hloubce asi 100 metrů pod povrchem země. Jeho část zasahuje do Francie.

Nááádhera

28. března 2010 v 19:28
kkmji

Guns n Roses lyrics-November rain

28. března 2010 v 13:00
Když se podívám do tvých očí
Vidím nejistou lásku
Ale miláčku ty nevíš,že když tě držím cítim to samé
Protože nic netrvá věčně
Oba viíme, že srdce se můžou změnit
Je těžké držet svíčku v chladném listopadovém dešti
procházeli jsme tím tak dlouhý čas
snažili jsme se zabít tu bolest
Ale milenci vždy přicházejí a odcházejí
A nikdo si není opravdu jistý koho nechá odejít dnes
Odejít pryč
Kdybysme nad tím měli jenom čas přemýšlet
mohl bych si pročistit hlavu
s vědomým že jsi moje
celá moje
Když mě chceš milovat
tak se mi nevyhýbej
nebo skončím procházející se v chladném listopadovém
dešti

Potřebuješ nějaký čas.......sama pro sebe
Potřebuješ nějaký čas.......úplne sama
Každy občas potřebuje čas.........pro sebe
Nevíš že potřebuješ čas?.....sama pro sebe

Vím že je těžké mít otevřené srdce
Když se zdá, že i přátelé ti ublžují
Ale kdyby sis mohla vyléčit zlomené srdce
nebyl by už čas přestat tě okouzlovat


Někdy potřebuju nějaký čas...sám pro sebe
někdy potřebuju být úplně sám
Každý občas potřebuje čas..pro sebe
Nevíš že potřebuješ čas?...sama pro sebe

A když se tvoje obavy uklidní
a stíny stále zůstanou
Já vím že mě můžeš stále milovat
Když ti nezůstane nikdo koho bys vinila
Nevadí ani tma
Vždy můžeme najít cestu
protože nic netrvá věčně
Ani chladný listopadový déšť

Nemyslíš že někoho potřebuješ?

Nemyslíš že někoho potřebuješ?

Každý někoho potřebuje
a ty nejsi jediná
ty nejsi jediná

Paul W.S.Anderson natočí Bucka Rogerse?

27. března 2010 v 14:17
 Původně si dělal na Bucke Rogerse, hrdinu ze space oper, které byly inspirací i Star Wars, zálusk Frank Miller, po ,,úspěchu" Spirita toto své rozhodnutí ale moudře zrevidoval. Tím uvolnil prostor Paulu W. S. Andersonovi, který se hodlá Bucka Rogerse zmocnit ve velkém. A navíc ve 3D. Jak jinak.
Velkou důvěru k tomuto projektu nemám. Můžete si říkat co chcete, ale Anderson nikdy nebude víc než jen solidní řemeslník - a dokonce ani to mu nevychází vždy. Způsob, jakým doprznil AvP se prostě neodpouští - a nedává naději, že by Buck Rogers byl něco jiného než jen přeplácaná nenápaditá avpodstatě béčková záležitost - která bohužel vydělá podobně jako jiné Andersonovy filmy peníze a umožní tak vznik dalšího filmového odpadu.
Optimismus do žil nevlévá ani fakt, že film by měl vzniknout v produkci společnosti Paradox, která stojí za jiným očekávaným průserem - novým Conanem. Vypadá to zkrátka, že vráně k vráně sedá - a svůj břídil si svho břídila hledá. A nebo se pletu a Paradox nás novým Conanem nečekaně překvapí a Buckem Rogersem ohromí? Moc tomu nevěřím, ale jeden nikdy neví. Naděje umírá poslední.

Slayer lyrics-The cult

26. března 2010 v 19:29
Oppression is the Holy Law
In God I distrust
In time His monuments will fall
Like ashes to dust
Is war and creed the master plan?
The Bible's where it all began
Its propaganda sells despair
And spreads the virus everywhere

[Refrain:]
Religion is hate
Religion is fear
Religion is war
Religion is rape
Religion's obscene
Religion's a whore

The pestilence of Jesus Christ
There never was a sacrifice
No man upon the crucifix
Beware the cult of purity
Infectious imbecility
I've made my choice
666!

[Solo - Hanneman]

Corruption breeds the pedophile
Don't pray for the priest
Confession finds the lonely child
God preys on the weak
You think your soul can still be saved
I think you're fucking miles away
Scream out loud, here's where you begin
Forgive me Father for I have sinned!

[Refrain:]
Religion is hate
Religion is fear
Religion is war
Religion is rape
Religion's obscene
Religion's a whore

The target's fucking Jesus Christ
I would've lead the sacrifice
And nailed him to the crucifix
Beware the cult of purity
Infectious imbecility
I've made my choice
666!

Jesus is pain
Jesus is gore
Jesus is the blood
That's spilled in war
He's everything
He's all things dead
He's pulling on the trigger
Pointed at your head!

Through the fear you're sold into the fraud
Revelation,
Revolution,
I see through your Christ illusion!

[Solo - King]

The war on terror just drags along
My war with God is growing strong
His propaganda sells despair
And spreads this violence everywhere

[Refrain:]
Religion is hate
Religion is fear
Religion is war
Religion is rape
Religion's obscene
Religion's a whore

There is no fucking Jesus Christ
There never was a sacrifice
No man upon the crucifix
Beware the cult of purity
Infectious imbecility
I've made my choice
666!

Podpora USB Mass Storage 6. dubna

26. března 2010 v 18:11
O USB Mass Storage podpoře jsme Vám již říkali a spoustě z Vás se bude hodit. Dnes pro Vás máme přesnější informace, nějaké ty obrázky a hlavně datum vydání. Tak začneme datem vydání - to je stanoveno na 6. dubna. Xbox bude podporovat maximálně 2 připojené flashky, tedy pouze 32gb. Pokud máte například 32gb nebo 64gb flashku, že si budete muset pořídit menší. Xbox v pohodě přečte 32gb flashku, ale použije z ní jen 16gb. Zbytek Vám zbyde na Vaše soubory. Zmíněné obrázky od Majora Nelsona najdete zde.

Red Meat-počítání

25. března 2010 v 21:37
iiju