...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Únor 2010

Pin-pointing water in space

28. února 2010 v 8:26
(PhysOrg.com) -- Water is regarded as a key ingredient for life - and water exists plenty in the universe. Now scientists have found the precious element in a disk around a young star, similar to our Sun. This disk, supposedly the birth place for future planets, contains a hundred times more water than all oceans on Earth. The astronomical observations obtained with the IRAM interferometer appear very promising with regard to solving the mystery around the origin of water in our solar system (The Astrophysical Journal, February 10, 2010).


Dead Space pokračuje

28. února 2010 v 8:25
Issac nás poctí svojou prítomnosťou prvý mesiac roku 2011 a so sebou by mal zase priniesť tak desivú nákazu z chladného vesmíru, že tento krát bude potrebné si obaliť zadok istiacou plenou. Tvorcovia už aj čo to odhalili z príbehu a vieme, že náš inžinier Issac Clark bude čeliť útoku nákazy na vesmírnej stanici Sprawl, čo naznačuje priame pokračovanie od jednotky. Aby toho nebolo málo, tak tu mám malé načrtnutie grafiky a hry z in-game scény cez sériu obrázkov. Zdá sa, že atmosféra bude naozaj hustá jak sirup.Flame Of Udun-Witchking lyrics

27. února 2010 v 17:15
Flame Of Udun

Mountains entrails, void within
Without light, full of sin
Deep place of the world, hellish pit
Waked by dwarves, living myth

Firebringer - Son of Moria is here!
Burning shadow - Son of Moria is here!
Flame of Udun - Son of Moria is here!
Burning shadow - Son of Moria is here!

On the bridge wizard stands, with firesword over his head
Clash of titans among fires raging mad

Flame of Udun
Flame of Udun
You shall not pass!

Whip of fire, strikes sparks round
Wizard's staff hits the ground
Bridge is cracking, Balrog reels
Power surge, air seems still!

Firebringer - Son of Moria is here!
Burning shadow - Son of Moria is here!
Flame of Udun - Son of Moria is here!
Burning shadow - Son of Moria is here!

Into the void of death Son of Moria is Falling
Taking grey wizard away, his destiny is calling
Falling down... You shall not pass!

Into the void of death Son of Moria is falling
Taking grey wizard away, his destiny is calling
Falling... down...
Falling... down...
Falling... down...
Falling!

Reklamní zombie kampaň Toyoty

27. února 2010 v 11:18
Je to sice lehce offtopic, ale vzhledem k aktuálním aféřám Toyoty s plynovým pedálem a brzdami je její skutečná reklamní kampaň, využívající zombie, docela vtipná. Reklamy jsou scany z amerického časopisu Complex Magazine.
Zdroj: thedailygreen.com

Data vydání Xbox Live Arcade

27. února 2010 v 11:17
Data vydání Xbox Live Arcade Block (House) Party her již známé, ale pro jistotu je nyní zopakujeme - Toy Soldiers 3.3. (1200MS); Scrap Metal 10.3. (1200MS); Perfect Dark 17.3. (800MS); a Game Room 24.3. Microsoft opět ale uspořádá menší akci, a pokud si koupíte všechny tři Block Party tituly a stáhnete si zdarma i Game Room, tak získáte nazpět 400MS bodů, avšak hry musíte koupit do konce března. Pokud také zrovna bude Gold členové, tak získáte jeden měsíc Gold zcela zdarma. Poslední víkend v březnu bude také možné zahrát si všechny zmíněné tituly online, i když nebudete mít Gold.

A Stone Age Subculture Takes Shape in the US

27. února 2010 v 11:14

A Stone Age Subculture Takes Shape in the US


A modern-day Stone Age subculture is developing in the United States, where wannabe cavemen mimic their distant ancestors. They eat lots of meat, bathe in icy water and run around barefoot. Some researchers say people led healthier lives in pre-historic times.

John Durant greets the hunter-gatherers of New York once a month in his apartment on the Upper East Side. They eat homemade beef jerky, huddle around the hearth and swap recipes for carpaccio with vegetables or roasted wild boar.


XBOX 360 "navěky"

25. února 2010 v 16:23

Velice zajímavou teorii nastínil Eric Brown z EA. Podle něj totiž stávající generace konzolí hned tak svojí životní pouť neskončí. Hlavním aspektem je ekonomická stránka, kdy vývoj nové konzole stojí jednoduše moc peněz, což v dnešní ekonomicky nelehké době, je velice zásadní argument. Dalšími aspekty jsou například chystaný Natal, pomalé snižování cen stávající generace konzolí nebo rozšíření HD televizorů v domácnostech. Pokud by Vás zajímalo více informací, koukněte do celého článku.
"Ceny zatím nesestupují tak, jak bychom očekávali v této fázi cyklu v porovnání s minulou generací." řekl Brown. Toto srovnání je velice zajímavé, ale důležité je, že výrobci do nové generace konzolí dali nemalé prostředky a proto zatím neradi jdou s cenou dolu, i když řekl bych, že Microsoft je v tomto ohledu nejdále, dokonce bych si troufnul tvrdit, že dnešní cena konzole Xbox 360 je již velice příznivá.
Dalším faktorem je trh s HD televizory, které se pomalu začínají v domácnostech objevovat ve větší míře. "Dnes máme dvě ze tří konzol, které fungují v plném high-definition rozlišení a bez problémů na nich běží hry při 60ti FPS. Uděláte-li krok zpět a investujete miliardy dolarů kapitálových investic do příští generace, vyrobíte ji, uvedete na trh, vyvstane otázka. Na čem budeme obraz této nové generace zobrazovat ?, "Řekl. "Spotřebitel se právě dostal k technologii 1080p u plochých televizorů a je otázkou, jestli bude grafický přínos takový, jaký jsme viděli při přechodu z minulé generace." S tímto tvrzením nezbývá než souhlasit. Nikdo přeci neutratí miliardy dolarů za vývoj nové technologie, u které si budou spotřebitelé říkat, v čem že je vlastně ta nová lepší a hezčí, pokud neuvidí zásadní rozdíl.
"Nemyslím si, že na cyklu konzolí je něco špatného, ale je spravedlivé říci, že tato generace konzolí (Xbox 360, PS3, Wii) se liší od předchozích cyklů konzol." Brown vidí potenciál aktuální generace zejména v rozšiřování nabídky DLC obsahu, online multiplayeru nebo v Natalu. Jsou však jistě i další aspekty, které udrží stávající konzole na trhu déle než se předpovídalo. No mě nezbývá dodat, že s panem Brownem souhlasím, přeci jen konzole ještě naplno neukázaly, co všechno dokážou a hry, které prověří naplno jejich výkonnost teprve přijdou, nemluvě o zmiňovaném Natalu.


Now, Diabolical-Satyiricon lyrics

24. února 2010 v 19:28
1. Now, Diabolical

The chase is on
Reverie dies
Stand up be counted
This world that we hold
Will never kneel
Fuck you - you can never win
You never had
Our persistence
It's an honor never bestowed upon you
We're wide - awake
All senses alert
We'll brush you off
Like dirt on our skin
A lifetime under devil wings
Has forged a shield of unpenetrable strength

'cause they want
'cause they need
'cause they are
Made to be
Now, Diabolical

Countless nights of ferocious anger
And grinding teeth
The jaw is clenched
The spark is lit
The target locked
We want you dead
Your head on our plate
You wanted war
And war you will get
You sorry man - you never knew and you (were) never prepared

We cannot
We will not
We never have been affected by you
We will always fight
We will never rest
We will not mourn

Those who got lost
We entered this world and thought nothing
Of no one or anything
This world that we hold
Came to us with our lives
You always thought
You never knew
You never grasped our existence
A shallow mind in an empty shell - no good to this world
Both feet on the ground
Firmly positioned
Our boiling blood is pumping
Damn you all for being so small
You cannot kill
What you cannot see

Xboxweb.cz-53.místo!

24. února 2010 v 19:20
53
GamerPicture
Czech Republic
14395
Pro

Noční můra v Elm Street: Nové materiály k novému Freddymu

24. února 2010 v 18:30
Společnost Platinum Dunes, jíž má pod palcem Michael Bay, je známá především díky remakeování hororových klasik. Celý kolotoč začal velmi obstojným Texaským masakrem motorovou pilou, úroveň kousků následujících však poté začala pomalu klesat, čehož je důkazem údajně hodně nepovedený Pátek třináctého, který k nám zavítal vloni a který Bayovi potvrdil, že točit filmy podobného ranku se finančně vyplácí. Nová Noční můra v Elm Street nás tedy čeká už v květnu. Pro mě je zatím jediným důvodem, proč po celém projektu alespoň trochu pokukovat, Jackie Earle Haley aka Rorschach, jenž se představí v hlavní roli. V prvním teaseru jsme toho z Freddyho nové tváře zatím moc neviděli, můžeme tedy doufat, že se to v regulérní ukázce, jež se objeví ke konci tohoto týdne, zlepší. Ze zřejmě finálního traileru by mělo pocházet i šest nových obrázků, čemuž napovídá již jejich samotný širokoúhlý tvar. Jako poslední dnes nabízím čerstvý plakát, který se však od toho úplně prvního zas tolik neliší. * Noční můra v Elm Street: Teaser Trailer představuje Freddyho Kruegera * Noční můra v Elm Street půjde zpět na plátna kin * Nová Brutální Nikita bude exotická