...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Leden 2010

Sam Worthington jako Dracula?

29. ledna 2010 v 16:50

Sam Worthington je borec, který má rozjetou kariéru jako nikdo jiný v Hollywoodu. Nejdříve se skvěle představil v novém Terminátorovi, kde přehrál všechny kolem sebe, nyní je opět na výsluní díky Avatarovi a už za pár týdnů vtrhne do kin znovu, tentokrát jako Perseus v Souboji titánů. Závidět mu může kde kdo, ovšem sympatický Australan míří evidentně ještě výš.
Server LatinoReview totiž přišel se zprávou, která říká, že Worthington je nejvážnějším kandidátem na hlavní roli v nejnovější adaptaci hraběte Draculy s podtitulem Year Zero. Jak už z názvu vyplývá, mělo by se jednat o snímek zaměřující se na počátky slavné postavy, tudíž není Sam nijak zarážející volbou. Jeho pozitivní rozhodnutí by navíc bylo vcelku pochopitelné, v současnosti si totiž může vybírat takřka jakýkoliv projekt, proč tedy nesáhnout po slavném hraběti, ze kterého se může klidně vylíhnout kvalitní série. Proč projektu tolik věřit?
Protože Alex Proyas. Právě tento extrémně nadaný režisér má totiž nového Draculu režírovat. Film si měl podle původního plánu odbýt premiéru už v příštím roce, nicméně není zrovna pravděpodobné, že by Universal extrémně zrchylil výrobní proces a šibeniční termín stihnul. Rozpočet se má údajně přehoupnout lehce přes 100 milionů, nejspíš tedy nedojde na nějaké extrémní trikové exhibice (i když Alex umí rozpočet ždímat velmi dobře) a Proyas se bude spíše soustředit na hutnou atmosféru. Jestli se navíc definitivně potvrdí Worthingtonova volba, máme se opravdu na co těšit.

Hrobník nahmatal Polákovi v rakvi puls

26. ledna 2010 v 15:50
Ohromné štěstí měl 76letý Polák Józef Guzy. Jen tak tak, že nebyl pohřben zaživa. Před děsivým umíráním v rakvi jej zachránil hrobník a chamtiví příbuzní. Ti požádali, aby si mohli z rakve vzít cennosti, s nimiž měl být pohřben. Hrobník se přitom dotkl krkavice a zjistil, že muž žije. Lékař ho přitom prohlásili za mrtvého.
Hrobník, bývalý horník Darius Wysluchato, který se kdysi naučil základy první pomoci, říká, že se tepny na krku dotkl náhodou. "Zkontroloval jsem to znovu a zakřičel ´má puls´. Můj pomocník to zkontroloval také. Nahnul jsem se blíž a mohl jsem poznat, že stále dýchá," řekl.
Muž zkolaboval nedaleko Katovic na jihu Polska ve stodole, kde chová včely. Podle mluvčího regionální služby rychlé záchranné pomoci nejevil známky života. "Zkušený lékař s kvalifikací v resuscitaci zjistil, že pacient nedýchá, nemá srdeční tep a tělo vychladlo, což jsou vše charakteristiky úmrtí," uvedl mluvčí záchranky, kterého citoval britský list The Times.
Na hřbitov přijela stejná záchranka, kterou příbuzní zavolali dříve k zhroucenému Polákovi. Tentokrát ale muže převezli na jednotku intenzivní péče. Po týdnech léčby je zpět doma a hrobníkovi, který mu zachránil život, už poděkoval. "Dal jsem mu hrnec medu. Byla to první věc, kterou jsem udělal, když jsem se dostal z nemocnice," řekl Guzy.
Lékaři v Katovicích záležitost popsali jako případ takzvaného odloženého oživení. Údajně se s ním setkali poprvé.
/* <![CDATA[ */ addPopupImages("contentArticleBox"); /* ]]> */

Hobit si ještě chvíli posedí v noře

26. ledna 2010 v 10:29


V podstatě to bylo jasné, už když se natáčení přesunulo z března na léto. A ani tenhle termín ještě není úplně jistý. Jeden z šéfů Warner Bros. Pictures Alan Horn uvedl, že Jackson, del Toro, Walshová a Boyensová pořád pracují na scénáři druhého dílu. Až když bude odevzdán, udělá se rozpočet a začne se s obsazováním hlavních rolí (tedy alespoň těch nových či výrazně mladších, staré známé si zahrají opět Ian McKellen, Andy Serkis a možná i někteří další z Pána prstenů). Natáčení obou dílů na jeden zátah potrvá víc jak rok a postprodukce bude masivní, takže premiéra prvního dílu o Vánocích 2011 v podstatě padá. Horn uvedl, že jedničku nejspíš uvidíme v posledním kvartálu 2012. Jedním z důvodů posunu je i restrukturalizace zkrachovalého studia MGM, které je vlastníkem práv na předlohu. Je velká možnost, že dražbu nakonec vyhraje právě Warner. (Cervenak)

Nejsmutnější a nejdepresivnější film tohoto roku? The Road!

25. ledna 2010 v 17:26 | Lubomír
The Road režiséra Johna Hillcoata natočená podle románu stejného jména od Cormacka Mccyrthyho, je určitě jeden z nejsmutnějších filmů jaké jsem viděl. Putování otce a syna postapokalyptickou krajinou ,která kdysi byla Spojenými státy Americkými rve za srdce a ptá se-co by jste dělali v tak zoufalé situaci vy sami? Kam by jste byli ochotni zajít aby jste přežili? Našli by jste sílu sáhnout si na život a ponechat ostatní bez pomoci? Film stojí i padá s Viggem Mortensenem v hlavní roli,zarosteným a špinavým,třesoucím se zimou.Hrůzné momenty se střídají s ještě pochmurnějšímy záběry na zničenou krajinu,kanibalové,rabující gangy,atmosféra tak napnutá a fatální,že Vás film vtáhne donitř...vynikající.9/10

61.místo místo na Xboxweb.cz

25. ledna 2010 v 16:49 | Lubomír
61
GamerPicture
Czech Republic
11775
Pro

Nové album Orphaned land

24. ledna 2010 v 14:01
...tak mám za sebou asi polovinu poslechu a vůbec mě to nechytlo-je to takové moc východní,moc izrealské a moc takové chtěné,je to jako by to nahráli pejsek s kočičkou od všeho něco a dohromady z toho bylo tomu psovi špatně. Ale tak první skoro poslech,na ten se nedá moc spoléhat,že jo. Jak tam na začátku hraje to rádio,tak mi to připadalo pak podobné po zbytek alba-jakoby to hráli někde v Jeruzalémě v rádiu.Takové divné,nedopečené...na Mabool to nemá ani omylem.

MASTER´S HAMMER - Mantras

24. ledna 2010 v 13:30
MASTER´S HAMMER - Mantras
Na počátku devadesátých let se v českém metalovém undergroundu zjevil pozoruhodný úkaz jménem MASTER´S HAMMER. Tento spolek produkoval (v kontextu doby) nesmírně temnou hudbu inspirovanou ranými alby švédských BATHORY, která si rychle získala spoustu obdivovatelů. Black metalové hymny zdobily výborné, až básnicky zpracované, nekompromisní okultně-satanistické texty, které jsou dodnes mezi metalovými fandy nesmírně populární. Z tohoto období existují dvě výborná alba "Rituál" (1990) a koncepční "Jilemnický okultista" (1992). Později se soubor odklonil od black metalových ideálů, experimentoval s elektronickou hudbou a posléze zanikl. Hlavní protagonista František Štorm prohlásil, že s metalem nadobro skončil a málokdo čekal, že se temné společenství ještě někdy probudí k životu.
MASTER´S HAMMER
Ovšem stalo se a po více jak 15-ti letech hibernace je tu nové album jménem "Mantras". Hned úvodem však předesílám, že parádní témata jako "Zapálili jsme Onen Svět", "Černá Svatozář" (či okultismus obecně) zůstala bohužel pohřbena v minulosti. Štorm popisuje s ironickým úšklebkem svět kolem sebe, nešetří sarkasmem a je stejně nekompromisní jako kdysi. Podtitul "Vesnická opereta" koneckonců napovídá, o čem že "Mantras" pojednává. Obsahem textů, které i přes změnu obsahu jsou opět mimořádně vyvedené, MASTER´S HAMMER své legendární začátky spíše parodují a svůj kult se snaží svrhnout. Na kolik se jim to opravdu podařilo, musí každý posoudit sám.
"Když každý den nad rybníkem táhnou těžké mlhy
na člověka přichází onen divný stav
kol prázdných očních důlků fialové kruhy
depresi zažívá chmurný typograf"
Po hudební stránce je ovšem vše v nejlepším pořádku. Kombinace black metalových bzučáků, klepaček a klávesových motivů se jeví velice sympaticky. Dle mého názoru jsou to hlavně Voralovy klávesy, které spolu s melodickými kytarovými vyhrávkami pasují tuto nahrávku na něco víc a vůbec nevadí, že se MASTER´S HAMMER nedrží pouze black metalových postupů, neboť výsledek působí zajímavým, až avantgardním dojmem. Minimálně však v první polovině desky se kapela snaží nezpronevěřit starým kultovním časům a songy "Typograf", "Domanín", "Až já budu v hrobě hníti" nebo "Čerti" jejich temné začátky respektují. Starší tvorbu připomene i znovu nahraná kultovní pecka "Jáma Pekel" zde s přimíchaným žabím "zpěvem". V druhé polovině alba se objevují hudebně i textově ulítlé kompozice jako "Propesko", "Fantasie", "Vrana", či na klávesách postavena "Ganesha Mantra", ve kterých je cítit návaznost na pozdější nemetalovou tvorbu souboru. Tentokráte se však experimenty daří a album dělají zajímavějším. Vyzdvihl bych skladby "Typograf", "Bodhi" a bizarní vypalovačku "Vrana", které se jeví v kontextu celé desky jako nejzajímavější. Hlavním poznávacím znamením MASTER´S HAMMER zůstal Štormův přiškrcený vokál, kterým i na "Mantras" recituje své choré myšlenkové pochody.
"Než se klanět dlouhá léta dekoraci z betonu
radši věřím na účinek tryskového pohonu.
Když se líhem v organismu správně zvýší tlak
tělo plyny útrobními létá jako pták"
MASTER´S HAMMER nám tímto dílem připravili každopádně velké překvapení. "Mantras" rozhodně není špatná deska, jen je důležité pro její pochopení zaujmout ten správný postoj. Metalové ortodoxní fanoušky zřejmě MASTER´S HAMMER opět nepotěší, ale ti příznivci žánru, kteří nemají problém se zlehčováním smrtelně vážných metalových idejí, budou zajisté nadšeni.
"Нnilobou nic nekončí, nýbrž začíná
kdopak by se kadáverů po těch létech bál?
Influence jako monsun spadla do klína
budem dělat radikální prudký blekmetál"


Na ostří nože-62 místo!

24. ledna 2010 v 11:48
62
GamerPicture
Czech Republic
11735
Pro

U Croma! Conan je z Havaje

24. ledna 2010 v 9:49
Startoval kariéru jako model
, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru G. R. R. Martina Game of Thrones... a bude novým barbarem Conanem. Jmenuje se Jason Momoa, má 30 let a měří 1,93 m. Ve volných chvílích se věnuje horolezectví a snowboardingu. To se mu bude v horách bájné Cimmerie (kterou nahradí kopce v Bulharsku) hodit. Stejně jako zručnost s mečem, na základě které byl po kamerových zkouškách obsazen. Koprodukce Lionsgate a Millenium Films nazvaná prostě Conan se začne natáčet 15. března. Do té doby se Jason pokusí nabrat pár kilo
svalové hmoty a produkce musí obsadit ostatní role. Třeba Conanova otce Corina. Podle internetových klepů byla tato role nabídnuta Mickeymu Rourkeovi (bizarní představa, protože dávnověcí barbaři byli sice zjizvení, ale určitě ne v důsledku nepodařené plastiky). Film by měl mít rozpočet kolem 100 milionů dolarů a R-kovou přístupnost. Režírovat bude Marcus Nispel, který už několikrát dokázal, že filmy natáčet NEumí, až už jde o horor, nebo o historickou fantasy. Doufejme, že nás tentokrát příjemně překvapí. (Cervenak)

Humans were once an endangered species

23. ledna 2010 v 11:03

Humans were once an endangered species


(PhysOrg.com) -- Scientists from the University of Utah in Salt Lake City in the U.S. have calculated that 1.2 million years ago, at a time when our ancestors were spreading through Africa, Europe and Asia, there were probably only around 18,500 individuals capable of breeding (and no more than 26,000). This made them an endangered species with a smaller population than today's species such as gorillas (approximately 25,000 breeding individuals) and chimpanzees (an estimated 21,000). They remained an endangered species for around one million years.