...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Září 2009

Halloween 3D: Myers nás jen tak neopustí

2. září 2009 v 15:41

Vzhledem k dostačujícím, nikoliv zázračným výdělkům druhého dílu halloweenské série jednadvacátého století zareagovaly v Dimension Films následovně. Třetí díl bude, ale chce to novou krev! Rob Zombie má tak svědomí čisté a může začít usilovně makat na další předělávce jménem The Blob, zatímco studio vyhlásilo pátrání po režiséru, který by sérii udal nový směr (ten už v černých barvách určitým způsobem naznačilo přízvisko 3D).
Aktuálně je zvažován Steve Miner, jenž se na první pohled zdá ideální volbou. V slasherovém žánru má na svědomí klasiky typu druhý a třetí díl Pátku třináctého (čili byl u zrodu Jasona i nasazení masky) a sérii už jednou řádně probral skvělým napůl pokračováním, napůl restartem Halloween: H20 (a Martin Campbell v dvou bondovských érách dokázal, že dvakrát do téže řeky vstoupit lze), ale jen těžko smyje nemilý dojem z posledních let, kdy si např. dovolil urazit George A. Romera, když natočil rouhačsky bezpohlavní remake závěru jeho původní zombie trilogie. Steve Miner zkrátka střídá dobré se špatným s pravidelností Joela Schumachera, třetí prohru za sebou si už ale Halloween dovolit nemůže.

PŘEKROČENO 3000 BODů GAMESCORE!!!!!!!!!!!

1. září 2009 v 21:05 | Lubomír
Number of Games:16
Total Score:3005 / 16000
Total Achievements:162 / 714
Lubomir74's GamerPicturecož mě posunulo na 92 druhé místo na xboxweb.cz

Zpráva dne: Disney kupuje Marvel

1. září 2009 v 16:10
Vzpomínáte si na leden 2006? Pixar byl tou dobou na vrcholu a od Disneyho přišli pánové s naditými kufříky, aby ho za 7,4 miliardy dolarů koupili. Byl to jeden z největší obchodů, jaký filmový průmysl v poslední době zažil, a dnes tu máme další velkou rybu, kterou schramstla ještě větší.
Nečekanou novinkou dnešního dne totiž je, že za 4 miliardy bude nyní patřit pod Disneyho hlavičku i kompletní Marvel Entertainment. To jest spousta malých firem, starajících se v různých směrech o víc než 5000 komiksových hrdinů, mezi kterými nás zajímá především jedna - Marvel Studios. Tam pod "vládou" Kevina Feige nedávno začali budovat nový filmový vesmír (Iron Man, Neuvěřitelný Hulk), ve kterém se mají známé postavy potkávat podobným způsobem jako v kreslených sešitech, a zatím s tím slavili slušný úspěch.

V tuhle chvíli se nedá odhadnout, jak moc Disney ovlivní budoucí plány Marvelu (chystané celovečeráky s Kapitánem Amerikou, Thorem, Avengers atd.), není ale příliš pravděpodobné, že by se ty nejbližší nějak zásadně měnily, protože distribuční práva na příštích pět filmů od Marvelu vlastní Paramount. Trochu zajímavější bude maximálně vývoj ohledně marveláckých smluv s 20th Century Fox (mají filmová práva na X-Meny) a Sony (jejich Columbia Pictures operuje se Spider-Manem), protože by za nějaký čas mohli u Disneyho chtít tyhle filmy distribuovat sami.
The Walt Disney Company, které je už takhle největším zábavním konglomerátem na světě, tak přidává do svého portfolia další velmi významnou značku a jen utvrzuje svou pozici neporazitelného giganta na poli "pobavení celé rodiny filmy, hračkami a atrakcemi všeho druhu". Snad si Marvel i za těchto podmínek udrží svou tvůrčí kreativitu a nebudeme za pár let nadávat, že veškerá rodinná zábava jede podle jednoho mustru.