...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Září 2009

Děti prý umlátily záhadného tvora, tzv. montaucké monstrum

17. září 2009 v 16:59
Záhadný živočich, který byl umlácen k smrti skupinou teenagerů v Panamě je na internetu předmětem obrovského množství spekulací. Bestie je bez ochlupení či jakékoliv srsti, má jakoby gumové tělo a nese mnoho společných znaků s tzv. montauckým monstrem, což je dosud neidentifikované zvíře, jehož tělo bylo loni nalezeno na pláži v New Yorku.

Podle panamského zpravodajství zahlédla skupina hrajících si teenagerů u města Cerro Azul severně od Panama City toto záhadné stvoření, jak vylézá z jeskyně. Když se živočich začal blížit, chopila se mládež klacků a zvíře napadla. Když po útoku nejevilo známky života, hodili ho do nádrže s vodou.
Skupina se později na místo činu vrátila, aby mrtvé tělo živočicha vyfotografovala. Jejich fotografie byly později umístěny na stránky středoamerické televizní stanice Telemetro.
Mnoho zoologů tvrdí, že vzhledem k hákovitým drápům by mohlo jít jednoduše o lenochoda, který přišel o srst. Dalších výkladů je zatím mnoho, ale jasněji by mohlo být až poté, co se tělo dostane do laboratoří.
Stále je však možné, že se ukáže, že je nález stvoření jen podvrhem. Ještě pravděpodobnější pak je, že mohlo jít o zvíře trpící nějakou podivnou mutací.Komentář na imdb.cz k filmu Sniper 3

16. září 2009 v 16:10
Ježíši.

Han Solo za sedm litrů

15. září 2009 v 20:19
Star Wars Diorama Han Solo in Carbonite
Informace o Výrobku
Star Wars Diorama Han Solo in Carbonite

Nádherné diorama v celkové velikosti 47 cm
Han Solo v Carbonitu - zachycuje každý detail carbonitové desky, trofej na Jabbaově zdi, nehybný a zamrzlý v čase. Kus je zkonstruovaný z nejkvalitnějších materiálů, ručně malováno a dokončováno pro náročné standardy Sideshow. Han v Carbonite může být sundán a znovu připevněn.
Han Solo v Carbonite (30 cm vysoký ) je úžasný doplněk do každé sbírky a perfektní chybějící kousek k vaší sbírce třiceticentimetrových figurek.
Výrobce: Sideshow
Limitováno
Cena: Kč7690.00

Solomon Kane

15. září 2009 v 20:17


Doufejme již brzy se dočkáme nového zpracování Conana (a dokonce se připravuje i Red Sonja), takže je dost možné, že nás zasáhne nějaká ta fantasy vlna. Teď tu byla jedna komiksová, kde jsme pěkně ostrouhali... V případě fantasy by to mohlo být o něco lepší a jedna z takových prvních, dokonce velmi zajímavých, vlaštovek je Solomon Kane, o kterém jsme tu už psali. Temné síly, démoni, vraždění nejen v temných lesích, drak a jeden český herec (Marek Vašut jako mysteriózně znějící Tattoo!). Trailer je již na síti, je k vidění po kliknutí na více. Podle upoutávky můžu říct, že mi Solomon Kane přijde jako velice slibný fantasy horror (kéž by takových bylo víc)...


Silent Hill 2

15. září 2009 v 20:15
Možná proto, že si na sebe v kinech ve Spojených státech první díl nevydělal, tak na Silent Hill 2 čekáme takhle dlouho. Podle tohoto včerejšího článku THR by ale mělo být čekání konečně u konce! Do Silent Hillu se vrátí producent Samuel Hadida a scénárista Roger Avary. O režisérovi zatím nepadla zmínka, ale Christophe Gans to dost pravděpodobně nebude (vzhledem k tomu, že dělá jednak na filmu Onimusha, tak na novém Fantomasovi). Natáčet se prý začne příští rok, jakmile bude produkční studio hotové s Resident Evilem 4.

Nejhloupější citáty Paris Hiltonové

15. září 2009 v 19:47
1. "Ať už jdete kamkoliv, oblékněte se roztomile. Život je moc krátký na to snažit se zapadnout."
2. "Na světě není nikdo jako já. Každé desetiletí má svou ikonickou blondýnu, jako Marilyn Monroe nebo princeznu Dianu. A teď jsem to já."
3. Když se Paris ptali na její techniku chůze po červeném koberci, odpověděla: "Vlastně nemyslím. Jen jdu."
4. "Jednou z mých hrdinek vždycky byla Barbie. Nic nedělá, ale vždycky přitom vypadá skvěle."
5. "Když píšu e-mail, nic to neznamená. Píšu prostě slova."
6. Když se Paris v roce 2006 ptali, jestli si myslí, že je Tony Blair pohledný, řekla: "Kdo? No jo... To je jako váš prezident? Nevím, jak vypadá."
7. Velmi zajímavé jsou i názory Paris Hiltonové na náboženství. Vyjádřila se třeba i o kabale. "Kabala vám pomáhá konfrontovat se s vlastním strachem. Kdyby si ode mne nějaká holka půjčila oblečení a nevrátila mi ho, a já bych ji pak za měsíc viděla, jak je má na sobě, konfrontovala bych ji."

Hubble improvements 'spectacular' after astronaut fix

15. září 2009 v 16:01

Hubble improvements 'spectacular' after astronaut fix


The daring repairs that fixed the Hubble Space Telescope have delivered "spectacular" results, NASA said Wednesday.

Hubble is now effectively "a new state-of-the-art telescope," says NASA's Ed Weiler, with all the spacewalker repairs proving out in testing. Hubble will keep searching the cosmos until 2014, "and I'll bet much more after that," Weiler says.

In a briefing at NASA headquarters in Washington, D.C., space agency chief Charles Bolden and prominent Hubble advocate Sen. Barbara Mikulski, D-Md., released eight images from cameras installed during May's space shuttle Atlantis STS-125 mission.


Megadeth lyrics- Use the man

14. září 2009 v 19:10
I heard somebody fixed today
There was no last goodbyes to say
His will to live ran out
I heard somebody turned to dust

Looking back at what he left
A list of plans and photographs
Songs that never will be sung
These are the things he don't get done

I've seen the man use the needle, seen the needle use the man
I've seen them crawl from the cradle to the gutter on their hands
They fight a war but it's fatal, it's so hard to understand
I've seen the man use the needle, seen the needle use the man

Just one shot to say goodbye
One last taste to mourn and cry
Scores and shoots, the lights go dim
Just one shot to do him in

He hangs his head and wonders why
Why the monkey only lies
But pay the pauper, he did choose
He hung his head inside the noose

I've seen the man use the needle, seen the needle use the man
I've seen them crawl from the cradle to the gutter on their hands
They fight a war but it's fatal, it's so hard to understand
I've seen the man use the needle, seen the needle use the man
Cryptic writing on the wall, the beginning of the end
I've seen myself use the needle, seen the needle in my hand

Indiana Jones 5: Harrison Ford má pár novinek

14. září 2009 v 18:57

Pátý Indy spadl ještě před premiérou čtyřky do kategorie "napíšeme o všem, co se kolem něj šustne", takže budeme dnes pokračovat dalšími kusými informacemi. Naposledy jsme o filmu slyšeli v červenci, když jeho vývoj komentovali Shia Labeouf a Frank Marshall, a dnes se přidává Harrison Ford.
Podle jeho slov se na definitivní formě příběhu Indiana Jonese 5 pracuje (nic moc nového), přinesl ale jednu zásadní informaci. Společně se Stevenem Spielbergem a Georgem Lucasem už se prý shodli na tom, o čem film bude, a Lucas nyní aktivně pracuje na scénáři. Jaké jsou tedy Fordovy vyhlídky? "Pokud bude scénář dobrý, rád si ten kostým zase obléknu". Doufám, že se jeho pozitivního pokývání hlavou dočkáme v dohledné době.

Piráti z Karibiku 4: Johnny Depp oznámil název a premiéru

13. září 2009 v 9:33 | Karel Ryška
Disneyovci zase jednou oblékli Johnnyho Deppa do kostýmu Jacka Sparowa a na svém D23 Expu ho postavili pěkně na pódium, aby odprezentoval novinky kolem čtvrtých Pirátů z Karibiku. Z dredatého bukanýra tam vypadlo, že si máme do diářů zapsat léto 2011 a hledat v kinech snímek s názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides.
Tohle jeho tvrzení bylo hned podpořeno oficiálním logem (k nalezení dole), nikdo však nevyvrátil ani nepotvrtil režijní účast Roba Marshalla nebo zápletku, podle které by měli Jack Sparrow s kapitánem Barbossou (Geoffrey Rush) tentokrát hledat fontánu mládí. Sečtělí pirátští fandové ale ihned poukázali na to, že se podtitul filmu shoduje s názvem románu Tima Powerse, jenž by tak mohl být zdrojovou látkou pro čtvrté Sparowovo dobrodružství.
V románu se loutkář John Chandagnac vydává na Jamajku pomstít smrt svého strýce, je však lapen piráty a brzy se stává jedním z nich. Pod jménem Jack Shandy (pro nás tedy Sparrow) musí následně zachránit dívku svých snů ze zajetí legendárního piráta Blackbearda (Barbossy) a předhonit ho v plavbě k fontáně života, díky níž by mohl ovládnout svět.
Čeká nás opravdu prequel, v němž se podíváme na Sparrowovy pirátské kořeny a jeho první setkání s Barbossou? Na potvrzení si zřejmě budeme muset pár měsíců počkat, ale zatím nevidím moc důvodů tomu nevěřit. Jen ten Johnny Depp bude asi potřebovat trochu buttonovského omlazování.