...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Březen 2009


Diamonds Rained Down During Ice Age

31. března 2009 v 18:38

Diamonds Rained Down During Ice Age


Diamonds and precious metals found in the eastern United States might have rained down during the last Ice Age after a comet shattered over Canada and set North America ablaze, all leading to a mass die-off of animals and humans.

New chemical analyses of diamond, gold and silver found in Ohio and Indiana reveal the minerals were transported there from Canada several thousand years ago. The question is, how?


Developing Brains: Alcohol Worse than Marijuana

31. března 2009 v 18:35
One study has been published in the U.S., in the journal Clinical EEG and neuroscience: official journal of the EEG and Clinical Neuroscience Society (ENCS), and shows that alcohol has a stronger effect on teen brain development than marijuana. The other is a study published in the Lancet, offering the results of substance classification by a number of U.K. professionals, purporting that alcohol is more dangerous than marijuana to individuals and to society.
The U.S. study was undertaken by Squeglia, Jacobus and Tapert in a San Diego State University/University of California San Diego joint doctoral program. The study looks at teen brain development for its uniqueness, as well as for the effects that substance abuse has on the brain during this time. Because alcohol and marijuana are commonly used by high school students, it is little surprise that the study is interested in the brain abnormalities stemming from abuse of these substances.
When the brain abnormalities were measured -- seen in terms of brain functioning and structure, cognitive tasks and quality of white matter -- it appeared as though alcohol had a great effect than marijuana. Heavy drinking was defined 20 drinks per month, and the abnormalities were detectable. In heavy marijuana users, abnormalities existed, but not to the same degree as those seen in alcohol abusers.
Findings from the U.S. study, showing that alcohol use in teens causes more irregular brain function than marijuana, would seem to square with efforts in the U.K. to encourage new drug classification. In the Lancet, David Nutt at Bristol University, along with his colleagues, asked psychologists and scientifically or medically trained police to rank different substances according to how harmful they are. The study purports that experts rank alcohol (and tobacco) as more harmful than marijuana. In a list of 20 substances, alcohol came in at number five, tobacco came in at number nine, and marijuana/cannabis came in at number eleven.
These studies are likely to add fuel to movements in both the U.S. and the U.K. to re-classify marijuana. Supporters of fewer restrictions on marijuana will undoubtedly point to scientific studies that show we already legalize less dangerous substances.
© 2009 PhysOrg.com

Nový Souboj Titánů má svoji kněžku

30. března 2009 v 21:14 | Karel Ryška


Minulý rok sváděla pana Bonda a tahala se s mafiány, letos se vydá na loď lásky a příští rok se objeví ve dvou megahitech, které z ní pravděpodobně udělají velkou hvězdu. O kom mluvím? O nadějné britské herečce Gemmě Arterton, která právě potvrdila svou účast v Souboji Titánů Louise Leterriera (Neuvěřitelný Hulk).
Remaku fantasy klasicky z roku 1981 se dočkáme v březnu 2010, hlavní roli Persea si v něm zahraje taktéž budoucí tvář z obálek časopisů Sam Worthington (Terminator Salvation a Avatar) a bude se prý víc točit kolem ústředního hrdiny. Ten by měl sice (stejně jako v originále) především zachraňovat krásnou Andromedu, ale tentokrát se bude prát i se sebou samým. Má řešit svou misi, svůj úděl jako syn Dia a kupu podobných problémů. Říkám si, jestli tohle potřebujeme...
Gemma Arterton si každopádně nezahraje unesenou princeznu (nešťastná z toho zřejmě není, bude jí o pár měsíců později v Princ of Persia), nýbrž Io, kněžku bohyně Héry, do které se Perseus (také?) zamiluje. Podle bájí tuhle slečnu později svede Zeus a ona se promění v krávu, ale mám pocit, že tahle vedlejší linka nás ve filmu nečeká. Vzhledem k tomu, že se Io v původních Titánech neobjevila, můžeme tedy jen hádat, jaká bude její role v příběhu.

Filmy...12-Faunův labyrint

30. března 2009 v 21:09 | Lubomír
Na Faunův labyrint od režiséra Guillerma Del Tora jsem čekal snad půl roku.V kině mi unikl a na dvd se stále a stále neobjevoval- až jej vydal Vapet a narazil jsem na něj v obchodě vedle rohlíků a čokolád. Bylo by škoda tenhle film minout-na jednu stranu tak smutný,dětský fantaskní příběh,na druhou stranu svěděctví o hrůzách války . Zatímco druhý Hellboy od téhož režiséra se rozmělnil v maskách a tricích-tady jsou masky jednou z částí příběhu- a jako by tam byli odjakživa,jakoby se procházka ve Faunově labyrintu stala pro tu dívku jakýmsi vysvobozením z okolního světa plného hrůz a dospělých kteří se už nemohli vžít do její kůže... Smutný,přesmutný film.....10/10

A odpověď....

30. března 2009 v 20:58 | Lubomír
A dnes mi přišla odpověď-nejdřív od nadřízené oné moderátorky, a pak přímo od ní-kde mi normálně a lidsky vysvětlila co za tím vším bylo,a že to byl její první rozhovor..mimo jiné. Je fakt ,že oba pánové z Arakainu se také chovali jako hvězdy vyšší svítivosti a když Urban pak řekl-Na Moravě vládne Argema-tak tím u mě Arakain skončil.Od chvíle kdy z něj odešel Brychta stejně směřuje do pekel-takže příjemný sestup,hoši!!!
A sám sobě bych také chtěl říct,že někdy jsem opravdu ,ale opravdu pěkný parchant...

Dopis do rádia Rockmax

30. března 2009 v 20:53 | Lubomír
A nedalo mi to v sobotu večer jsem musel poslat mail do Rockmaxu:

Dobrý den,až teď jsem se dostal k netu,a tak se chci s Vámi podělit o můj zážitek z dnešního dne.Slyšel jsem na Vašem rádiu rozhovor s kytaristou a zpěvákem skupiny Arakain- a musím Vám říct,že tak neprofesionální chování Vaší moderátorky jsem opravdu v snad žádném rádiu nezažil.To ,že hosté přijeli na rozhovor pozdě,ok,to stává,ale její reakce a výkřiky "Halelůjá,už jsou tady"mě tedy opravdu dostali...A jak tak rozhovor pokračoval,nestačil jsem se divit na jaké věci se je Vaše moderátorka ptá a jak pak na odpovědi hostů reaguje.Možná,že povídání někde po koncertu v hospodě by bylo zajímavější.Tento rozhovor byla naprostá křeč a podle mě bylo i docela nevyužito času,který oba pánové Vašemu rádiu poskytli.Nakonec jsem prostě udělal jediné- Vaše rádio jsem prostě vypnul a pustil jsem si Therion album Gothic Kabbalah. Tohle se mi už pěkně dlouho nestalo.Rockmax posloucháme v práci i doma, a myslím,že Vaše rádio by si nemělo kazit vydobitou pověst a reputaci takovými hrůzami jako byl dnešní rozhovor.

Therion lyrics-5. Schwarzalbenheim-Secret of the runes

29. března 2009 v 14:20
English translation
World of the Black Elves

[Gold of the underworld]

Do you hear the hammers' echo?
Hear the the hammers' echo!
It's Ivalden's sons, listen,
They forge the gleaming treasure
The gods' divineness

Schwarzalbenheim's worms
Forge so gleaming gold
Shaping the glory of the gods
From the veins of the earth

Deep beneath stones and roots
You find this rare folk
Of the depth and let the eager smith
Smartly weld the picture of your wish

Meanwhile beneath Fjorgyn's skin
In the earth's hidden heart
The dwarves of the underworld work
With the gleaming gold of the gods

Draupnir, Mj�lnir and Gullburste
Art of the Black Elves
Brokk da Eitre and Sindre
Let the hammer strike again

Schwarzalbenheim's worms
Forge so gleaming gold
Shaping the glory of the gods
From the veins of the earth

In the tunnels and the caves
Like a mycelium in the underground
They press ahead the Alchemy
Which gives shine to the earth's fuits

Creating memories
From far distance to create golden
Dreams of tomorrow
The gods' runes from the depth's
Sun of the earth blossom


The Dead

28. března 2009 v 17:10 | humanbeing
Určitě jedno z míst, kde by mohla vypuknout zombie apokalypsa, je Afrika, kde vinou občanských válek a genocid umírá spousta lidí. Toho se snaží využít režisérská bratrská dvojice Howard a Jonathan Fordovi v jejich novém filmu The Dead. Hlavní hrdina plukovník Brian Murphy, jediný přeživší z vojenského letounu, musí přežít v pustině plné zombií, a aby si někdo nestěžoval, že film bude prakticky o tom, jak jeden bílý muž střílí černochy (hodně nekorektní), tak se k němu v průběhu děje přidá i jeden místní domorodec Daniel Dembeie. Film je z britské produkce a trailer vypadá myslím nadmíru dobře...

Filmy,filmy,filmy...11....Plačící pejsek Cage a hrůzná Anakonda

28. března 2009 v 17:04 | Lubomír
Tak tyto Filmy,filmy filmy...jsou cele zasvěcena sračkám. Opravdu není větších sraček než jsou tyto dva filmy.V prvním z nich,Nebezpečném terči s Nicholasem Cagem který je remake vlastních filmů bratří Pangů, a tito Pangové jsou packalové.Možná že jejich Oko bylo opravdu strašidelné,ale další díly a filmy jako Prokletí domu slunečnic nebyli nic moc. A teď střelec. Cage.Je tak drsný,až je to neuvěřitelné-ale když se seznámí s hluchoněmou lékarnící je z něj najednou pejsek,A smutný.Koulí očima- a jak ten film skončí -neuvěřitelně.Bylo to utrpení Nicku.Je mi líto.
Další neuvěřitelná sračka. Anakonda .Proč se to jmenuje Anakonda,ví bůh.Hada by jsi v něm pohledal a český distributor se patrně pomátl.A dál-v tomto filmu jsou snad nejhorší herecké výkony všech dob. Herci jsou tak prkenní a neuvěřitelní,že to z filmu trčí ven jako by jste měli na očích 3-D brýle.Triky ,sračka. Hudba,sračka,sračka. Děj ,sračka sračka sračka.Nakonec jsem chtěl aby všichni zahynuly ,ale nakonec se mi to nesplnilo.Někteří přežili. Kdybych za takový film měl zaplatit,asi bych se poblil,anebo možná....sračka.