...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Únor 2009

Lžete o globálním oteplování, obvinili OSN japonští klimatologové

28. února 2009 v 16:02
Japonská studie však získala jen mizivou publicitu a tak její autoři "upustili od diplomatického jazyka" a v podstatě obvinili své kolegy ze šarlatánství. Tři z pěti vědců totiž nesouhlasí se široce medializovaným tvrzením klimatického panelu OSN (IPCC), že oteplování pozorované v posledních desetiletích souvisí s lidskou činností a především emisemi skleníkových plynů.

Růst teplot není anomální

Japonští odborníci tvrdí, že oteplování, které nabralo na síle přibližně v polovině minulého století, nyní zpomaluje. Tři z pěti japonských vědců s tvrzením o člověkem vyvolaném oteplování nesouhlasí. Japonci zdůrazňují, že podle nich je oteplování ovlivňováno přirozenými přírodními cykly. "Tvrzení IPCC, že nás čeká stálý, nepřetržitý růst teplot, by měla být vnímána jako neprokazatelná hypotéza," napsal japonský vědec.
Šuniči Akasofu, šéf International Arctic Research Center na Aljašce kritizoval panel OSN již dříve. Hlavně se mu nelíbí tvrzení, že zaznamenávané nárůsty průměrných teplot představují nějaké anomálie: "Musíme být opatrní, tvrzení IPCC, že od roku 2000 se zvyšuje teplota v atmosféře, není nic jiného než hypotéza. A než jsme si to stačili uvědomit, tak se hypotéza začala vydávat za nezpochybnitelnou pravdu."
Z větší časové perspektivy trvala mezi lety 1400 až 1800 malá doba ledová, pak začalo pozvolné oteplování, které podle Akasofua vyvrcholilo na přelomu tisíciletí.

Disidentů přibývá

Japonští vědci nejsou samotní. Komunita disidentů, kteří veřejně zpochybňují tvrzení, že lidská činnost vede ke globálnímu oteplování narůstá - v současnosti existuje již na 650 odborníků, což je mnohem více, než v roce 2007, kdy byla v americkém senátě předložena zpráva reprezentující názory 400 vědců. Přitom zprávu OSN o oteplování, která doporučuje změnu politiky světovým státníků zaštítilo pouze 52 vědců.
Globální klima se však stalo velkým byznysem a dnes připadají jen v USA na jednoho kongresmena čtyři klimatičtí lobbysté.
Disidenti teorie globálního oteplování nezpochybňují potřebu účelného a šetrného využívání zdrojů, nebo samotný fakt oteplení klimatu. Nicméně nesouhlasí, že jde o nezadržitelný trend vyvolaný průmyslovou činností. Nelíbí se jim, že stoupenci teorie člověkem vyvolaného oteplování umlčují své odpůrce, a ignorují fakta, která zpochybňují jejich závěry.

V Arktidě je proměnlivé zalednění

Jednou z takových předpovědí bylo v květnu 2008 tvrzení amerického Národního centra pro údaje o sněhu a ledu (NSIDC), že během roku 2008 zmizí ledová pokrývka severního pólu, protože kvůli globálnímu oteplování odtaje. Nyní museli uznat, že v oblasti zůstalo půl miliónu čtverečních kilometrů ledu.
Chybný odhad prý způsobila chyba v nastavení senzoru na jednom satelitu na oběžné dráze. Nová zpráva navíc ukazuje, že rozsah mořského ledu je v roce 2009 větší než v letech 2005 až 2008.

Důkazy o uskutečnění mise Apollo 20

28. února 2009 v 10:15

Důkazy o uskutečnění mise Apollo 20


O misích astronautů na Měsíc se toho napsalo a navymýšlelo mnoho. Ať již o simulovaných letech natočených v Hollywoodu nebo v tajemné oblasti Area 51. V posledních dvou letech se však na internetu stále častěji setkáváme s důkazy o uskutečnění mise Apollo 20, která byla oficiálně zrušena již v roce 1970.
Jak je patrno z historických pramenů, poslední oficiální mise k Měsíci byla Apollo 17 uskutečněná koncem roku 1972. Bavíme se zde samozřejmě o misích s lidskou posádkou. Předem upozorňuji, že v tomto ohledu nejsem názorově vyhraněn, nejsem ufolog, příznivec NASA, ani věřící. Na všechno kolem informací o misích Apollo se snažím pohlížet z nadhledu, tedy spíše z podhledu, neboť věrohodnost nejsem schopen nikterak určit a skutečnost bude jistě daleko složitější. Budeme-li věřit informacím z NASA, pak jednoduše žádná mise Apollo 20 nebyla uskutečněna. Člověk je ale nedůvěřivý, zvláště pak, když je internet plný zvláštních informací a audiovizuálních dokumentů.

Začalo to fotkou

Zdrojem všech pochybností je snímek AS20 - 1020 pořízený při misích Apollo. Na snímku je zvláštní doutníkovitý předmět, jehož délka je zhruba 4 km. Jde o oficiální snímky, tudíž by měly být pravdivé. Měly by být proto, že s jistotou to také tvrdit nelze. O těchto snímcích se ví již řadu let. Fotka ale nic neznamená, na Měsíci (zejména na jeho odvrácené straně) je řada prazvláštních útvarů, často si jen těžko dokážeme představit, že by tyto tvary vytvořily dopadající tělesa z vesmíru. Pořád jde ale o spekulace nad fotografiemi. Další rozměr přinesla do případu videa umístěná na Youtube.

Tajemný kosmonaut ze Rwandy

Základem bylo video, které jistý člověk umístil na portál Youtube v roce 2007. Originální snímek byl po čase smazán (zvláštní, že je smazán velmi navštěvovaný příspěvek), nicméně, naleznete jej třeba zde. K tomuto videu byl připojen tento komentář:
"Mise Apollo 20 odstartovala 16. srpna 1976. Cílem byla oblast Měsíce známá jako ISZAK D jihozápadně od kráteru Delporte. Tuto misi tvořila rusko - americká posádka s tímto jmenovitým osazením: kapitán dr. William Rutledge CDR - bývalý vědecký pracovník Bellových Laboratoří, dr. Leona Snyderová CSP - pracovník Bellových Laboratoří a Alexej Leonov - sovětský kosmonaut, který se o rok dříve zúčastnil společného projektu Sojuz - Apollo."
Zajímavé bylo také vyjádření k objektu na snímku. "Tento specifický objekt je velmi starý. Odbornou analýzou je zjištěno, že se jeho stáří pohybuje kolem 1,5 miliard let. Krátery po dopadech meteoritů a kopce prachu na jeho povrchu jsou více jak výmluvné. Jsou zaznamenány indicie o tom, že plavidlo bylo prozkoumáno ještě dříve, než člověk vstoupil na povrch Měsíce."
Kromě těchto videí umístil stejný autor na Youtube i další podobného ražení. O tuto osobu se tak začali různí badatelé a novináři blíže zajímat. Italský novinář Luca Scantamburla vypátral, kdo přesně tato videa umístil. Šlo o Dr. Williama Rutledge, který žije ve Rwandě. Novinář se za tímto pánem vydal a udělal s ním poměrně obsáhlý a šokující rozhovor. Z něho poté vzešly detailnější informace o misi Apollo 20. Z rozhovoru vyplývá, že se mise uskutečnila v roce 1976, že zvláštní doutníkovitý předmět na odvrácené straně Měsíce je velice stará mimozemská loď, a dále že v jejích útrobách našli tělo ženského pohlaví, které bylo ve stádiu "ani živá, ani mrtvá". Tato osoba byla pojmenována Mona Lisa.

Vyjádření z NASA nečekejme

Youtube je přeplněn videy o této misi (ať již pravými nebo falešnými). Stačí, když si vyhledáte slovní spojení Apollo 20 a nebudete se stačit divit. Základem jsou videa umístěná údajným kosmonautem z mise, dále následují různé rozbory, sestřihy, zvětšeniny a kompilace fotografií. NASA se k tomuto tématu nevyjádřila, ani se nedá čekat, že by nějak reagovala. Pokud by se tak již stalo, jistě by šlo o zapření. V našem článku není dostatek místa k rozebrání celé problematiky, navíc o toto se již velmi zdařile pokusil Jaroslav Chvátal ve velmi obsáhlém seriálu, který rozhodně navštivte. Naleznete zde velmi obsáhlé informace, rozbory a odkazy na další fotografie a videa.

Magický rok 2012 a další předpovědi

Jak vyplývá z rozhovoru s údajným astronautem z mise Apollo 20, muž upozorňuje, že rok 2012 jako na přelomový rok v komunikaci s mimozemskými civilizacemi. Zároveň upozorňuje, že již při misi Apollo 11 byla ze zvukové stopy poskytnuté médiím vystřižena pasáž, kdy Armstrong popisuje neznámé pohybující se předměty. Také další astronauti se prý nechali slyšet, že měli při pobytu na Měsíci pocit, jako by je někdo sledoval. Dále se zmiňuje o zvláštních architektonických oblastech na odvrácené straně Měsíce, jejichž autorem byla jen těžko příroda. Otázky na závěr: Proč USA i Rusko doslova utnuly lety na Měsíc po misi Apollo 17? Jen kvůli financím? Už není nic, co bychom nemohli na Měsíci zkoumat?

Temný rytíř: Důkaz obrovské virální kampaně

27. února 2009 v 19:52 | Karel Ryška
Temný rytíř vydělal miliardu dolarů a všichni dobře víme, že mu k ní více či méně napomohla smrt Heatha Ledgera. Připisovat ale celý úspěch filmu téhle nešťastné události by bylo nefér, protože měl Temný rytíř virální kampaň, o kterém jsme tu a tam něco zaslechli.
Až teď jsem ale i já sám pochopil, jak neuvěřitelně velká vlastně byla. Pamatuju si čtení zpráv jako "fanouškům byl promítnut tajný trailer" a věděl jsem, že existuje spousta fiktivních stránek nebo dokonce gothamská televize, jenže jsem (asi jako vy) žil v dojmu, že takhle mohli Warneři na film nalákat jen "pár" nejvěrnějších Batmanových fandů. Velký omyl.
Následující video ukazuje rozsah kampaně s názvem Why so serious?, do které se společnosti 42 Entertainment podařilo zapojit přes 10 milionů lidí ze 75 zemí světa (!!!). Pokud jste si to tedy doteď neuvědomili: Nová éra filmové propagace již začala. Kdy se asi připojí naše zemička?

Why so serious? kampaň

http://www.gorilla.cz/article/6475-temny-rytir-dukaz-obrovske-viralni-kampane.html

Rusové loví yettiho, dvoumetrového opočlověka z pravěku

26. února 2009 v 16:14
Obyvatelé Kemerova ve středním Rusku pravidelně bombardují představitele kraje zprávami o tom, že v horách zahlédli stvoření podobné velké opici. Úřady proto chtějí zorganizovat výpravu, která by záhadě připomínající příběhy o himálajském yettim přišla na kloub.
26. 2. 2009 14:52 - KEMEROVO
Lovci, které cituje ruský web Regions.ru vypověděli, že viděli mohutné, asi dvoumetrové stvoření, které zdálky připomínalo medvěda, ale údajně chodilo vzpřímeně po dvou, na sobě mělo kožešinu a dokázalo dobře šplhat po stromech.
Místní úřady mají již dvacet podepsaných výpovědí očitých svědků, kteří tvora zahlédli nebo pozorovali. Vesničané dávali najevo především obavy, že by na ně mohl zaútočit.
Vědci, kteří se mají expedice zúčastnit, doufají, že by opravdu mohlo jít o hominida, který přežil dosud nespatřen v odlehlém koutě uprostřed Ruska. Předpokládají, že údajný opočlověk žije v Azašské jeskyni, která je jen velice obtížně přístupná. Jde o poměrně rozlehlý systém, který zabíhá několik kilometrů hluboko do hor.
Deník Pravda nicméně k příběhu poznamenává, že zprávy o opičích lidech jsou poměrně časté a většinou se jedná jen o poplašné zprávy.
Podobně obyvatelé jednoho odlehlého regionu v Bělorusku tvrdili, že viděli loni v létě v lese podivné humanoidy. Policie však zprávu odmítla s tím, že se jednalo nejspíš o zanedbané bezdomovce. Očití svědci pak pod tlakem médií přiznali, že chtěli jen vyvolat paniku, aby měli klid na sbírání hub a vyštvali konkurenci.

sympathy for the devil -Rolling stones

25. února 2009 v 22:32
Please allow me to introduce myself
Im a man of wealth and taste
Ive been around for a long, long year
Stole many a mans soul and faith
And I was round when jesus christ
Had his moment of doubt and pain
Made damn sure that pilate
Washed his hands and sealed his fate
Pleased to meet you
Hope you guess my name
But whats puzzling you
Is the nature of my game
I stuck around st. petersburg
When I saw it was a time for a change
Killed the czar and his ministers
Anastasia screamed in vain
I rode a tank
Held a generals rank
When the blitzkrieg raged
And the bodies stank
Pleased to meet you
Hope you guess my name, oh yeah
Ah, whats puzzling you
Is the nature of my game, oh yeah
I watched with glee
While your kings and queens
Fought for ten decades
For the gods they made
I shouted out,
Who killed the kennedys?
When after all
It was you and me
Let me please introduce myself
Im a man of wealth and taste
And I laid traps for troubadours
Who get killed before they reached bombay
Pleased to meet you
Hope you guessed my name, oh yeah
But whats puzzling you
Is the nature of my game, oh yeah, get down, baby
Pleased to meet you
Hope you guessed my name, oh yeah
But whats confusing you
Is just the nature of my game
Just as every cop is a criminal
And all the sinners saints
As heads is tails
Just call me lucifer
cause Im in need of some restraint
So if you meet me
Have some courtesy
Have some sympathy, and some taste
Use all your well-learned politesse
Or Ill lay your soul to waste, um yeah
Pleased to meet you
Hope you guessed my name, um yeah
But whats puzzling you
Is the nature of my game, um mean it, get down
Woo, who
Oh yeah, get on down
Oh yeah
Oh yeah!
Tell me baby, whats my name
Tell me honey, can ya guess my name
Tell me baby, whats my name
I tell you one time, youre to blame
Ooo, who
Ooo, who
Ooo, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Oh, yeah
Whats me name
Tell me, baby, whats my name
Tell me, sweetie, whats my name
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Ooo, who, who
Oh, yeah

Volání Cthulhu

25. února 2009 v 22:19 | Lubomír
Hra Volání Chtulhu-Temné zákoutí země je jedna z nejatmosféričtějších a nejstrašidelnějších her napříč platformami,kterou jsem kdy hrál.Vyšla jako plná hra posledního čísla Levelu, a byl by to hřích si ji prostě nezahrát,řekl jsem si.Už jednou jsem ji měl nainstalovanou,kdysi dávno, a skoro mě nechytla-podivná grafika, a i když se Cthulhu hraje jako FPs,tak jsem zbraň nedostal do ruky...hmmm a hru jsem odinstaloval.Jenže teď,vidím ,že by byla chyba jí nedat šanci.A přitom jsem na tom podobně.po třech hodinách hraní,25 procentech hry jsem si prakticky nevystřelil a mimo to ,že studuju knihy,deníky a noviny ,jsem pořád na útěku a plazím se podél zdí a plotů a prchám před podivnými obyvateli Insmouthu-myslím že Lovecraft by měl radost!Svět jeho novel a povídek,mýtu Cthulhu je do hry převeden geniálně!Jsem jen zvědav na okamžik kdy vezmu do ruky zbraň.

Vědci v Antarktidě zmapovali záhadné obří pohoří ukryté pod ledem

25. února 2009 v 22:11
Mezinárodní antarktická vědecká expedice dokončila mapování jednoho z nejzáhadnějších geologických útvarů na Zemi - Gamburcevova pohoří. Přestože o jeho existenci se ví už od 50. let minulého století, jeho přesná podoba byla doposud tajemstvím.

Gamburcevovo pohoří

Leží ve východní oblasti Antarktidy ukryté pod silným příkrovem ledovce.
V roce 1958 ho objevila sovětská expedice a pojmenovala ho po geofyzikovi Grigoriji A. Gamburcevovi.
Táhne se přibližně 1200 km do délky. Nejvyšší vrcholek ční 3400 metrů nad okolní bázi, přesto je ukryt asi 600 metrů pod ledem.
25. 2. 2009 20:04
Pohoří mohutné asi jako Alpy je totiž zcela ukryté pod ledem. Jeho nejvyšší vrchol se zvedá do výše 3600 metrů, ale i tak je ukrytý zhruba 600 metrů pod povrchem ledovce.
Data získaná radarovým zkoumáním útvarů pod povrchem ledovce by měla vědcům posloužit k objasnění největší záhady Gamburcevova pohoří, kterou je jeho samotná existence. Pohoří se totiž táhne v délce 1200 kilometrů ve východní části Antarktidy, hluboko ve vnitrozemí mrazivého kontinentu. To odporuje dosavadním vědeckým předpokladům, podle kterých pohoří vznikají hlavně na okrajích kontinentů, ovšem "pohoří duchů" leží téměř v jeho středu.
K detailnímu zmapování pohoří posloužil průzkumný letoun, který nesl na palubě radar schopný proniknout masivním ledovým příkrovem, jehož tloušťka v některých místech činí i několik kilometrů. Stroj nad oblastí nalétal celkem 120 000 kilometrů, což odpovídá třem cestám kolem světa.
Vědecký tým se skládal z vědců, inženýrů, pilotů a pomocného personálu z Velké Británie, USA, Německa, Austrálie, Číny a Japonska.

Nad antarktickými "Alpami" se vznášejí další otazníky

"Nejenže je toto pohoří podobné Alpám v Evropě co do rozměrů, ale má i podobný tvar. Našli jsme velmi ostré vrcholky a také četná údolí, která jsou velmi podobná Alpám," řekl jeden z účastníků expedice Fausto Ferraccioli.
"To jen přidává na záhadnosti. Z tektonického hlediska je záhada, jak ty hory vlastně vznikly. A z hlediska historie ledovců je záhada, jak je možné, že východoantarktický ledový masiv pohoří pokryl bez toho, aby tyto vrcholy podlehly erozi," dodal Ferraccioli.

Pod ledem je tekoucí voda

"Teploty na našich dvou základnách se pohybovaly kolem minus třiceti stupňů, ale tři kilometry pod námi, kde končí ledový příkrov, jsme zaznamenali přítomnost tekoucí vody v údolích," řekl jeden z vedoucích projektu AGAP (Antarctica's Gamburtsev Province) Robin Bell z americké Columbia University. Podle něj údaje z radaru ukázaly, že teplota v hloubkách, kde začíná ledovec, je mnohem vyšší.
Výzkumníci se domnívají, že právě v Gamburcevově pohoří se začaly tvořit první ledovce, které později pokryly celou polární oblast poté, co se kontinent před zhruba 30 milióny let ponořil do hlubokého mrazu.
Nyní se vědci zaměří na hledání ideálního místa pro vyvrtání vzorků z jádra ledovce. Vzduch uvězněný pod různými vrstvami sněhu a ledu by mohl poskytnout převratné informace o historii klimatu na Zemi.
"Jsme na první stránce knihy," říká Ferraccioli. "Dosud jsme měli jen ambiciózní plán, ale teď už máme všechna tahle úchvatná data, která musíme důkladně prostudovat," dodává.

Zack Snyder natočí "Alenku v říši divů s kulomety"

25. února 2009 v 18:03
Watchmeni se pomalu blíží a Zack Snyder už pilně maká na svých digitálních sovách z lesa Tyto, takže je ta pravá chvíle k tomu, aby začal sbírat herce pro svůj následující projekt. Režisér, kterého proslavili polonazí muži z bitvy u Thermopyl, se konečně rozhodl potěšit i mužskou část publika (ano, je to k zamyšlení...) a ve svém dalším filmu proto bude mít drsné krásky. Sucker Punch vypráví o mladé dívce, kterou její nevlastní otec zavřel do ústavu a ona se teď chce dostat ven. Trik ale bude v tom, že svůj útěk začne plánovat v alternativní realitě, což Snyderovi umožní rozpoutat eRková jatka se sexy dívčinami. Do hlavní role si Snyder vyhlédl Amandu Seyfried, kterou si určitě pamatujete z loňského muzikálu Mamma Mia!, a teď se snaží sladit svoje rozvrhy tak, aby se tahle řežba mohla začít co nejdříve natáčet. Premiéra je ohlášená na 8.říjen 2010 a označení "Alenka v říši divů... jen s kulomety" slibuje mnohé. * Strážci - Watchmen: Jaké jsou první ohlasy z projekcí? * Guardians of Ga'Hoole: Kdo namluví Snyderovy sovy? * Strážci - Watchmen: Kde má Zack Snyder cameo?

Truth behind real flying saucers — revealed!

24. února 2009 v 19:00

Truth behind real flying saucers - revealed!

Belief that saucers are extraterrestrial spaceships a civilian conspiracy?

Image: Book cover
Apogee Books
Authors Jon C. Rogers and Jack Hagerty delve into the history of real and imagined flying saucers in their new book "The Saucer Fleet."
View related photos //

//
INTERACTIVE
Image: crop circle


Space.com

//
//
Most popular
• Most viewed• Top rated• Most e-mailedupdated 12:34 p.m. ET Feb. 20, 2009 //
Could today's widespread belief that flying saucers are extraterrestrial spaceships be the result of an unintentional, civilian conspiracy? One that created real flying saucers in order to achieve its end?
Now, historian Jack Hagerty and I may have uncovered just that in our latest book, "The Saucer Fleet" (Apogee Books, 2008).
What we discovered was that the desire to make money from a current news event led several major entertainment corporations, perhaps the entire industry, into individually promoting the same sensational, but unproven theory with all their persuasive power.

Oscar 2009: Kompletní výsledky

23. února 2009 v 15:34

Nejlepší film roku

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Duel Frost/Nixon
Milk
Předčítač
Milionář z chatrče

Nejlepší režie

David Fincher - Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Ron Howard - Duel Frost/Nixon
Gus Van Sant - Milk
Stephen Daldry - Předčítač
Danny Boyle - Milionář z chatrče

Nejlepší herec v hlavní roli

Richard Jenkins - The Visitor
Frank Langella - Duel Frost/Nixon
Sean Penn - Milk
Brad Pitt - Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Mickey Rourke - The Wrestler

Nejlepší herečka v hlavní roli

Anne Hathaway - Rachel Getting Married
Angelina Jolie - Výměna
Melissa Leo - Frozen River
Meryl Streep - Pochyby
Kate Winslet - Předčítač

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Josh Brolin - Milk
Robert Downey Jr. - Tropic Thunder
Philip Seymour Hoffman - Pochyby
Heath Ledger - Temný rytíř
Michael Shannon - Nouzový východ

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Amy Adams - Pochyby
Penelope Cruz - Vicky Cristina Barcelona
Viola Davis - Pochyby
Taraji P. Henson - Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Marisa Tomei - The Wrestler

Nejlepší původní scénář

Courtney Hunt - Frozen River
Mike Leigh - Happy-Go-Lucky
Martin McDonagh - V Bruggách
Dustin Lance Black - Milk
Andrew Stanton - Vall-I

Nejlepší adaptovaný scénář

Eric Roth + Robin Swicord - Podivuhodný případ Benjamina Buttona
John Patrick Shanley - Pochyby
Peter Morgan - Duel Frost/Nixon
David Hare - Předčítač
Simon Beaufoy - Milionář z chatrče

Nejlepší cizojazyčný film

Der Baader Meinhof Komplex
The Class
Departures
Revanche
Valčík s Bašírem

Nejlepší animovaný film

Bolt
Kung Fu Panda
Vall-I

Nejlepší výprava

Výměna
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
Vévodkyně
Nouzový východ

Nejlepší kamera

Výměna
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
Předčítač
Milionář z chatrče

Nejlepší kostýmy

Austrálie
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Vévodkyně
Milk
Nouzový východ

Nejlepší dokument

The Betrayal
Encounters at the End of the Road
Man on Wire
The Garden
Trouble the Water

Nejlepší krátký dokument

"The Conscience of Nhem En"
"The Final Inch"
"Smile Pinki"
"The Witness - From the Balcony of Room 306"

Nejlepší střih

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
Duel Frost/Nixon
Milk
Milionář z chatrče

Nejlepší make-up

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
Hellboy 2: Zlatá armáda

Nejlepší hudba

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Defiance
Milk
Milionář z chatrče
Vall-I

Nejlepší píseň

"Down to Earth" - Vall-I
"Jai Ho" - Milionář z chatrče
"O Saya" - Milionář z chatrče

Nejlepší krátký animovaný film

"La Maison de Petits Cubes"
"Lavatory - Lovestory"
"Oktapodi"
"Presto"
"This Way Up"

Nejlepší krátký film

"Auf der Strecke (On the Line)"
"Manon on the Asphalt"
"New Boy"
"The Pig"
"Spielzeugland (Toyland)"

Nejlepší střih zvukových efektů

Temný rytíř
Iron Man
Milionář z chatrče
Vall-I
Wanted

Nejlepší zvuk

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
Milionář z chatrče
Vall-I
Wanted

Nejlepší triky

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Iron Man
Temný rytíř