...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Leden 2009

Wolverine

31. ledna 2009 v 13:03 | Karel Ryška
No těšil jsem se, proč to nepřiznat. Když jsem navíc jako jeden z mála označoval Wolverineův trailer za bezchybný, nějaké pochyby by se u mě našly jen těžko. Jenže vždycky je v tom ale, v případě tohoto adamantinového bouráka jsou to přetáčky, které, jak známo většinou nesignalizují nic pěkného.
Člověk by se mohl chlácholit případem Wanted, kde se s podobným problémem popasovali takovým způsobem, že to na výsledku nebylo takřka poznat. Zůstává tedy otázkou, zda to Hood všechno ustojí a jestli zvládne i přes problémy natočit pořádný otvírák letní sezóny. Moc mu sice nevěřím, o to raději bych byl ale překvapen. Zatím tak můžu, stejně jako vy, slintat nad fajnovým plakátem.

Nad Německem prolétlo extrémně rychlé UFO, spatřili ho piloti Luftwaffe

30. ledna 2009 v 20:54
30. 1. 2009 14:34 - BERLÍN
Vyšetřovatelé zatím zcela vyloučili konvenční letouny, meteorologické balóny a nezvyklé atmosférické úkazy.
"Vyloučili jsme všechny konvenční možnosti, je to prostě záhada," uvedl Axel Raab, mluvčí DFS.
Objekt přeletěl přes část jižního Německa a kontroloři vzdušného prostoru vydali ihned varování pro piloty vojenského letectva Luftwaffe, které bylo připraveno k případnému útoku proti nedovolenému narušení vzdušného prostoru země. Nakonec objekt zmizel nad Grafenwöhrem, kde má základnu americké vojsko.
"Když to zmizelo z radaru, věřili jsme, že cokoli to bylo, muselo to ztroskotat, ale v oblasti nikdo nepozoroval žádné trosky. Je to naprostá záhada. Zmátlo to operátory u radaru, protože se to neustále objevovalo a mizelo na obrazovce, jako by to tam prostě v určitou chvíli vůbec nebylo. Pak to jednoduše zcela zmizelo v atmosféře," citoval Raaba německý Spiegel.

Strážci - Watchmen: Finální plakát a nová fotka

29. ledna 2009 v 17:17 | Karel Ryška
Ač mám stále upřímné pochyby o tom, že budou Watchmeni nějak závratně výdělečnou záležitostí, pozitivní reakce na promítnutý materiál mě pomalu začínají nalamovat, abych se na ně konečně začal těšit. Už se ví, že film nebude "snyderovsky zpomalený" a sám pan režisér v posledním rozhovoru pro MTV ještě zdůraznil, že se také bude držet předlohy zuby nehty. Dočkáme se prý necenzurovaného násilí, jako tomu je v komiksu, a fanoušci nemají mít obavy ani o vzhled Dr. Manhattana. V trailerech se sice muselo hodně zakrývat, ale ve filmu samotném bude vážně celý nahý, protože má Snyder k dispozici eRko a hodlá ho plně nevyužít. Do premiéry ještě zbývá víc než měsíc, takže se zřejmě brzy dočkáme nějakých těch TV spotů, ale plakátová kampaň končí dneškem. Už máte vytipované oběti k sobě na zeď?

Manhattan ve Vietnamu Návdavkem tu mám ještě novou fotku, kterou server SuperHeroHype.com obdržel od The New Frontiersman. Tahle stránka je součástí virální kampaně Watchmenů a v komiksu se jedná o magazín, ze kterého Rorschach získává informace o různých konspiracích. Můžete na ní vidět jednotky Vietcongu, kterak se klaní před Dr. Manhattanem.

Temná zvěst Mayů předvídá na rok 2012 apokalypsu

28. ledna 2009 v 17:47
Odkaz dávno zaniklé mayské civilizace je v současnosti opět tématem debat a pří některých historiků a vědců. Staří Mayové je totiž postavili před tajemnou otázku, co se stane o zimním slunovratu 21. prosince 2012. Mayský kalendář totiž jako utnutím nože končí právě v tento den a dál nepokračuje.
28. 1. 2009 11:36 - NEW YORK
Jestliže příchod roku 2000 s sebou nesl legendární počítačový problém "Y2K", nyní stránky světových časopisů začíná plnit magické datum "dvacet - dvanáct". Zní to jako špatný vtip, ale rozhlédnete-li se po internetu, najdete mnoho simulací starověkých strážců času a hodin smrti, které jako finální den označují právě zimní slunovrat v roce 2012.
Čím je tedy vlastně 21. prosinec 2012 výjimečný? Toto datum označuje konec 5 126 let dlouhého cyklu v mayském kalendáři. Někteří učenci se domnívají, že důležité datum nastane až o dva dny později, tedy 23. prosince 2012. Není ovšem jasné, co má v toto datum nastat.
Mayská civilizace dodnes získává obdiv svými velmi pokročilými znalostmi astronomie a slavnými městy, které po sobě zanechala v Mexiku a Střední Americe.

Někteří vědci kategoricky nesouhlasí

Ve výzkumech panují dohady, zda Mayové toto datum označili proto, že se má stát něco výjimečného. To samozřejmě vyvolalo obrovské množství apokalyptických teorií, které vysvětlují konec kalendáře koncem světa.
S tím ovšem část vědců kategoricky nesouhlasí. "Žádný seriózní vědec vám nepotvrdí, že by měl být rok 2012 pro Maye něčím výjimečným," uvedl vedoucí Středoamerického centra na University of Texas v Austinu David Stuart.

Internet plní specializované produkty na rok 2012

Vezmeme-li v úvahu fakt, že 21. prosinec je shodou okolností zimní slunovrat, přidáme k tomu to, že Mayové vybrali toto datum z důvodu, že se Slunce nastaví do přímky s centrem Mléčné dráhy, stojí před námi něco, co lze jen těžko označit za náhodu.
Můžete zkusit napsat "2012" do internetových vyhledávačů a budete překvapeni, jak velké množství souvisejících věcí naleznete. V prodeji jsou lekce jak přežít, příručky přežití ve formě knih či můžete najít i různé předpovědi, co přesně v osudný den nastane. Nechybí ani trička s nápisy "Konec 2012" či "2012 znamená apokalypsu".
Teorií, co by tento den mohl přinést, jsou přehršle. Od bouří na Slunci, které vyvolají erupce vulkán, přes přetočení zemské osy, které by způsobilo, že se bude země otáčet opačně až po kolaps země s vesmírným tělesem.

Hollywood už se magického data chopil

Pokud vás nyní napadlo, že by to byl skvělý námět na katastrofický sci-fi film, nejste první. Snímek "2012" už se totiž natáčí v Hollywoodu. Režisérem je Roland Emmerich, který stál již za filmem Den poté (The Day After Tomorrow) a v jedné z hlavních rolí se objeví John Cusack.
Trailer na pochmurný filmový počin ukazuje mnicha, jak běží na zvoničku, aby spustil alarm a varoval tak okolí před obrovskou zdí vody, která omývá vrcholky Himálají. Snímku se dočkáme na podzim roku 2009.

V Anglii viděla skupina lidí UFO, v celé oblasti vypadla elektřina

27. ledna 2009 v 21:47
Nedaleko britského historického města York prožila skupina osmi lidí chvíle plné strachu. Přestože UFO uviděli lidé vracející se z hospody, jejich výpověď nepostrádá návštěvou občerstvovacího zařízení na váze. Možnou přítomnost neidentifikovaných létajících objektů ve vesnici Poppleton totiž doprovázely další průvodné jevy.
27. 1. 2009 13:34 - YORK
Když skupina osmi osob opustila tamější hospůdku a vyšla do tmy, tak nečekala, že se za chvíli stane svědky něčeho podivného. Několik místních obyvatel včetně vlastníka hospůdky "U Lorda Nelsona" Keitha Gelderda spatřilo na obloze podivné svítící tvary.
Přestože zářivé objekty nevydávaly žádný zvuk, všude v okolí se spustila poplašná zařízení a v celé vesnici vypadla elektřina. Skupina sice celou událost natočila na mobil, avšak videosnímek není příliš vypovídající.

Žádný zvuk, alarmy spustily

"I kdybych žil do sta let, tak jsem si jistý, že už nikdy neuvidím něco podobného. Nejdříve jsme v dálce viděli dva vznášející se kruhy. Když se začaly hýbat, tak neprodukovaly vůbec žádný zvuk. Všichni jsme neschopní slova sledovali, jak se k nám blíží, když se po chvíli objevily další dva objekty," vyprávěl Gelderd.
"Všechny ty objekty byly v jedné linii, pak se jeden otočil o 180 stupňů a zařadil se na druhou stranu objektu, vedle kterého letěl. Když odletěly, vypadla elektřina a všude se spustila poplašná zařízení. Po chvíli se elektřina z ničeho nic zase sama nahodila. Ani jeden z nás nebyl opilý, tak co to bylo, UFO? Vážně nevím," uvedl Gelderd.

Ohnivá barva, svítící prstence

Zedník Jason Mitchinson výpověď hospodského ještě doplnil několika zajímavými údaji. "Ty objekty měly oranžovou,až ohnivou barvu a měly okolo sebe svítící prstenec. Jen tak si poletovaly okolím, zastavily se někde zhruba nad hospodou a pak zamířily směrem na Scarborough. Bylo zajímavé, že když se otáčely, tak to nebylo nikdy pozvolně, vždy ostře o 90 stupňů, ne jako letadlo," dodal Mitchinson.
Nedaleko vesnice se sice nachází sídlo královského vojenského letectva Linton-on-Ouse, kde princ William absolvoval část svého leteckého výcviku, ale zástupci letiště tvrdí, že této noci nebyl na pořadu žádný trénink a žádné letadlo se ze základny nevzneslo.

Saw ve 3D?

26. ledna 2009 v 18:32 | humanbeing
Producenti z Twisted Pictures se na sobotní projekci Repo! v Los Angeles nechali slyšet, že prý uvažují o tom, že další Saw natočií ve 3D. Aktuální móda zrovna trojrozměrný obraz nediktuje, ale venku je spousta projektů, které vznikají ve 3D a Saw, jakožto díl nejlépe vydělávající horrorové série všech dob, by určitě z tohoto kroku jen získal. U nás by mohl jít jen v Imaxu (ale i tak je to docela nepravděpodobné, nebo ne?), ve Spojených státech by se ale nějaká ta tisícovka kin, schopna 3D obrazu, určitě našla. Je otázka jestli závěrečný, šestý, díl něco takového nutně potřebuje, aby nalákal fandy horroru do kinosálů - každý díl ze série si vedl skvěle, včetně pátého. Zaznělo údajně i cosi ve smyslu, že kdyby se nestihl šestý díl ve 3D, tak sedmý (wt...?!) by už trojrozměrný byl.

Cannabis law change 'illogical'

26. ledna 2009 v 17:44

Cannabis law change 'illogical'


Story of a former cannabis user
The reclassification of cannabis as a Class B drug has come into effect in England and Wales amid complaints the new laws are "illogical".
Ministers went against their advisors to upgrade the drug because of worries about its impact on mental health.
Magistrates welcomed the reclassification but said planned fines for possessing small amounts undermined the more serious classification.
They said it sent the signal cannabis is not as bad as other Class B drugs.
Plans to introduce a "three strikes" system for cannabis possession start with a warning, then an £80 spot fine for a second offence. Scotland and Northern Ireland have opted out of this penalties arrangement for England and Wales, retaining the former system for class B drugs.
Only when a third offence is committed, will the person be liable to arrest and prosecution.
The spot fine proposal is due for further consultation after magistrates expressed concerns about taking offences away from the courts system.
The Magistrates' Association argued that some of the offences were too serious to be dealt with out of court and that penalty payment rates were low.
The fines are to be debated in the Lords on Monday and are expected to come into force on Wednesday.Currently, police can only warn or prosecute people caught in possession of cannabis.
The maximum prison term for possessing cannabis rises from two to five years with its reclassification.
Home Office minister Alan Campbell said: "Cannabis is a harmful drug and while fewer people are taking it than before, it poses a real risk to the health of those who do use it."
He added: "We are reclassifying cannabis to protect the public and future generations."
But John Fassenfelt, deputy chair of the Magistrates' Association, said the fine system would send out mixed messages.
"What is that telling the youngster on the street?" he said.
"Is it telling them well, you can have cannabis, it's not so serious as other Class B drugs.


"It's a dual justice system. If you smoke or take another Class B drug you'll be brought to court, if you take cannabis you'll be given a fine. Where's the justice in that?"
But Liberal Democrat MEP Chris Davies said the changes were disproportionate to the harmfulness of the drug and that they would in any case be ineffective.
He told the BBC: "The reality is cannabis has been illegal for 80 years and it has made no difference whatsoever to its usage... The use of cannabis should be a matter of health policy not criminal law.
"The principle of a free society is that people should be able to do whatever they like as long as they cause no harm to other people."
Brian Paddick, a former Metropolitan Police commander, also said the upgrade would be ineffective as the classification of a drug was not a factor drug users take into consideration.
However Debra Bell, who says her son became aggressive and dishonest after first smoking the drug aged 14, told the BBC the age of users is falling and the damage to families is acute.
'Three times stronger'
She told the BBC: "Thousands across the UK who have written to us have talked about the damage to families... our children are our future."
A £2.2m TV, radio and internet campaign will launch next month to warn young people about the dangers of using the drug.
Home Secretary Jacqui Smith decided to reclassify cannabis despite an Advisory Council on the Misuse of Drugs' review - commissioned by Gordon Brown - saying it should remain Class C.
Ms Smith said stronger "skunk" varieties account for 80% of the cannabis seized on the streets, and that the drug is nearly three times stronger than in 1995.
Liberal Democrat home affairs spokesman Chris Huhne said: "The move to Class B has got nothing to do with public health and education and everything to do with posturing on penalties.

'SKUNK' CANNABIS
So-called because it has a very strong smell
Contains much higher levels of the active ingredient - tetrahydrocannabinol (THC).
Now accounts for between 70% and 80% of samples seized by police
Six years ago it accounted for 15% of samples
"This farce would have been avoided had ministers heeded the advice of the experts on the Advisory Council on the Misuse of Drugs."
The advisory council's report, Cannabis: Classification and Public Health, described the drug as a "significant public health issue".
But it said it should still remain a Class C drug, saying the risks were not as serious as those of Class B substances such as amphetamines and barbiturates.
Class C includes substances such as tranquilisers, some painkillers, GHB (so-called "liquid ecstasy") and ketamine. Possession of Class C drugs is treated largely as a non-arrestable offence.
The Conservatives have said the government's reversal of its earlier decision showed the downgrading of cannabis had been a mistake.PENALTIES FOR DRUG DEALING AND POSSESSION


Drug classType of drugPossessionDealing
Class AEcstasy, LSD, heroin, cocaine, crack, magic mushrooms, amphetamines (if prepared for injection).Up to seven years in prison or an unlimited fine or both.Up to life in prison or an unlimited fine or both.
Class BCannabis, amphetamines, Methylphenidate (Ritalin), Pholcodine.Up to five years in prison or an unlimited fine or both.Up to 14 years in prison or an unlimited fine or both.
Class CTranquilisers, some painkillers, Gamma hydroxybutyrate (GHB), Ketamine.Up to two years in prison or an unlimited fine or both.Up to 14 years in prison or an unlimited fine or both
Source: Home Offfice

Jonathan Nolan o Temném rytíři na Oscarech

25. ledna 2009 v 21:32
Temný rytíř sice posbíral velmi pěkných 8 nominací (z toho 7 technických) na letošní Oscary, většina z nás je ale i přesto mírně zklamaná. Už už to vypadalo, že by se snad Akademie mohla oprostit od nominování vyloženě oscarových látek (viz např. Milk) do hlavních kategorií na úkor jiných. Temný rytíř, ač sbíral minulý rok tuny cen, byl zkrátka odsunut na vedlejší kolej a nepomohlo mu ani všeobecné vynášení do nebes celým kritickým spektrem. Trošku jinak to ale vidí spoluscenárista Jonathan Nolan a podobně jako jeho bratr (Christopher) zůstává nohama pevně na zemi. Dokazuje to i jeho odpověď zklamaným fanouškům na stránce darkcampaign.com, kteří se mermomocí snažili dotlačit Netopýra k plešounům (viz tento plakát).
Nolan nejprve všem řádně poděkoval za obrovskou podporu, načež pokračoval s tím, že je sice pro něj mírným zklamáním nejmenování jeho bratra mezi pěticí režisérů, na druhou stranu jej ale doslova dojalo dalších 8 nominací. Podle něj je totiž nutno počítat s každou z nich, neboť být nominován na Oscara je přece tou nejprestižnější záležitostí. Poté už se jeho zpráva nesla v trošku odlehčeném duchu, přiznal se totiž, že už se podobné show předtím účastnil, nicméně aby během ní narazil na otevřený bar, to se mu prý nestalo. Zapít případnou prohru okamžitě po vyhlášení kategorie je tak údajně zhola nemožné :-) Závěrem ještě Jonathan Nolan všem znovu poděkoval a zdůraznil své zaměření na fanoušky. Není prý pro něj nic lepšího, než když jsou do jeho filmu tak zanícení, jako tomu bylo v případě Temného rytíře.

Kat mexické narkomafie rozpustil v žíravině 300 těl

24. ledna 2009 v 16:44
Mexická policie zadržela muže, který za deset let své práce pro drogový gang rozpustil v žíravině 300 těl obětí válek narkomafie. Za své výkony Santiago Meza, jak sám tvrdí, inkasoval týdně 600 dolarů (asi 12 tisíc korun). Při své práci podle svých slov vůbec nic necítil.
24. 1. 2009 16:28 - TIJUANA
Pětačtyřicetiletý Meza byl zatčen ve čtvrtek u města Tijuana. "Přinesli mi těla a já se jich měl zbavit," popsal náplň své práce pro mafii Meza. Pozůstatky obětí drogových válek mizely na staveništi, kam muž, o jehož práci se říkalo, že "vaří guláš", zavedl policii i novináře.
Oněch 300 těl, která za deset let Meza zlikvidoval, údajně patřila nepřátelům mexického drogového bosse Teodora Garcíi Simentala, který se pokouší získat dohled nad tranzitem narkotik v Tijuaně.
Podle svých slov je Meza připraven omluvit se rodinám obětí.

Eskalace násilí kvůli drogám

Loni v důsledku bojů mezi znepřátelenými drogovými gangy zemřelo na mexických hranicích přes 700 lidí, v celém Mexiku to bylo 5700 lidí, což je dvakrát více než v roce předchozím.
Tento pátek byly v chladicích boxech blízko jedné policejní stanice ve státě Guanajuato nalezeny dvě lidské hlavy s oznámeními, v nichž se vyhrožuje spojencům kartelu "La Familia".

Underworld 4 na obzoru?

23. ledna 2009 v 16:15
Další neobjevný přírůstek do série Underworld ještě ani pořádně nevtrhl do kin a Len Wiseman už začal mluvit o případných pokračováních. K dobru mu sice přičítám, že to nijak netlačí a říká, že se uvidí, jak dopadne trojka, a pak se začne plánovat dál, ale už teď budoucnost série spatřuje... v budoucnosti. Ve Vzpourě Lycanů se podíváme do upíří minulosti na to, jak milý Viktor (Bill Nighy) bojoval proti, ehm... vzpouře Lycanů, ale závěr prý otevírá nespočet možností pro pokračování, které v případě finančního úspěchu témeř dozajista vznikne.
Wiseman tak nahodil v podstatě dvě možnosti. Buď budeme dál sledovat období mezi trojkou a jedničkou, nebo se mrkneme, jak se krvežíznivým bestiím daří pád desítek/stovek let po dvojce. Kate Beckinsale se, jak známo, do role Seleny vracet nechce, takže se vše dá elegantně vyřešit pomocí jejích dětí nebo vnoučat, ne? Vypadá to tedy, že se blankytných pohádek pro náctileté jen tak nezbavíme a pokud Joss Whedon nevytáhne z rukávu celovečerák s Buffy, nevypadá budoucnost filmových upírů příliš růžově. Bude totiž buď modrá, anebo s Robertem Pattinsonem. Jossi, vrať se!