...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Červen 2008

Meditation found to increase brain size

30. června 2008 v 21:26


People who meditate grow bigger brains than those who don't. Researchers at Harvard, Yale, and the Massachusetts Institute of Technology have found the first evidence that meditation can alter the physical structure of our brains. Brain scans they conducted reveal that experienced meditators boasted increased thickness in parts of the brain that deal with attention and processing sensory input.

Severní pól by letos mohl rozmrznout, tvrdí vědci

29. června 2008 v 12:16
Část meteorologů tvrdí, že severní pól by letos v září mohl rozmrznout a nejsevernější bod planety by se tak octl bez ledu a byl by jen bodem ve vodách Severního ledového oceánu.
27. 6. 2008 15:40
"Sázíme se, jestli pól roztaje toto léto. Zatím je to padesát na padesát," řekl Mark Serreze z Národního sněhového a ledového centra v Coloradu. Ještě před několika lety vědci předpokládali, že vrstva by mohla roztát mezi lety 2050 a 2100, pak odhad posunuli na rok 2030, nyní se sázejí, zda to bude už v roce 2008.
"V posledních desetiletích je vrstva ledu stále tenčí a tenčí, jak se Země otepluje," doplnil Serreze. Zda vrstva letos povolí úplně, bude záležet hlavně na počasí v létě. Podle něj byly "ideální podmínky" pro roztání ledu loni. Letos jsou podmínky jiné.
Podle úřadu je pól stejný bod na planetě jako kterýkoliv jiný a jeho roztání nemá žádné zásadní důsledky. "Mělo by to spíš jen symbolický význam," řekl Serreze.
Poukázal i na to, že roztání ledu by přivítaly obchodní společnosti, protože by znamenalo otevření tzv. Severozápadní cesty po moři. Ta vede podél severního pobřeží Kanady z Tichého do Atlantického oceánu.

Mladíci v USA zkoušeli násilnou počítačovou hru v reálu

28. června 2008 v 11:39
Grand Theft Auto IV, nejprodávanější počítačová hra na světě, byla údajně inspirací pro šest amerických mladíků, kteří se v New Yorku rozhodli napodobit hlavní postavu hry. Výsledkem bylo dvouhodinové řádění v ulicích Long Islandu, včetně loupeží, vloupání a pokusu o krádež auta, napsal americký list The New York Post.

Grand Theft Auto IV

Hlavním hrdinou hry GTA IV, která je často kritizována kvůli násilným a sexuálním scénám, je Niko Bellic, imigrant z východní Evropy, který prodává drogy, střílí policisty a bije prostitutky poté, co se zaplete se zločineckou organizací. Hry společnosti Take-Two Interactive Software se od letošního dubna, kdy vstoupila na trh, prodalo na celém světě více než 8,5 miliónu kopií.
28. 6. 2008 09:45 - NEW YORK
"Šestice teenagerů se rozhodla, že bude páchat loupeže a napodobovat postavu Nika Bellice podle násilné počítačové hry Grand Theft Auto," uvedl policejní detektiv Raymond Cote.
"Tito mladíci měli problém odlišit skutečnost od fikce, fantazii od reality. To je hodně znepokojivé," dodal. Mladíkům bylo od čtrnácti do osmnácti let. "Nudili se a nevěděli, co dělat," řekl Cote. "A pak jim přišlo, že napodobit GTA by byl dobrý nápad."
Podle policistů nejdřív oloupili muže na autobusové zastávce, zbili ho a vykopli mu několik zubů. Pak se vloupali do několika kůlen a garáží, ukradli tam baseballové pálky a sochory a poté se pokusili ukrást některé z aut v Garden City. Jedna ze zamýšlených obětí, třiadvacetiletá žena, jejíž nové BMW si vyhlédli, na ně ale zavolala policisty, kteří je promptně zatkli.

Indiana Jones!

26. června 2008 v 22:06 | Lubomír
Před chvílí jsem prásknul s myší o stůl-hodinu a půl jsem psal článek o novém Indym, a když jsem ho dokončil,tak jsem ho chtěl zveřejnit.Samozřejmě ,že jsem nezapnul průbežné ukládání-takže-Nový Indiana JE skvělý,Harrison Ford zestárnul,Cate Blanchett je nejlepší padouch série a nechci slyšet kecy o tom,že s tou ledničkou je to nesmysl! Vzpomeňte si na Dobyvatela a Indyho na periskopu ponorky! mazejte do kina!

Cradle Of Filth -Nocturnal Supremacy

25. června 2008 v 19:19
Cradle Of Filth
Nocturnal Supremacy
Noční Nadvláda
.Vempire Or Dark Faerytales In Phallustein .

Útěk z New Yorku: Bude novým Snakem Plisskenem Josh Brolin?

24. června 2008 v 21:24
Americké matky by měly synky víc učit, že na rodinné stříbro se nesahá. Možná z nich totiž vyrostou hollywoodští producenti a při zoufalém bloudění půjčovnami, hledajíc nějakou starou pecku, na jejímž remaku by se dalo trhnout, se můžou jejich oči zastavit u poličky s klasikami osmdesátých let. Potom jim zorné pole zkříží DVDčko s cool jednookým chlápkem na obalu a je vymalováno. Remake Útěku z New Yorku se totiž vážně připravuje a nezastavil by ho snad ani Snake Plissken sám.
Jestli nevíte o kom tu mluvím, tak se styďte a nastudujte si " 80's béčka jako řemen", protože neznat jednoho z největších drsňáků filmové historie, který vlastnoručně vysekal amerického prezidenta z postapokalyptického vězení o rozloze Manhattanu, je v jistých filmových kruzích považováno za hřích nejvyšší kategorie. Kurta Russella měl už někdy před rokem v jeho nejlepší roli nahradit Gerard Butler, ale projekt mezi tím prošel přes pár režisérů (Brett Ratner, Len Wiseman), aby nakonec skončil tak, že se bude jako vějička na slavné jméno za kameru používat Josh Brolin.

Jednooký Brolin?

Nic samozřejmě ještě není potvrzené a může jít o podobnout kachnu jako bylo Baleovo údajné hoodování v Nottinghamu, ale pokud by se obsazení "nové hvězdy" potvrdilo (Brolin sice hraje už od osmdesátých let, ale na vrchol ho vynesli až Americký gangster a Tahle země není pro starý), mohlo by to dát remaku alespoň nepatrnou šanci na úspěch. Já osobně si myslím, že originálu se film nemůže přiblížit, ani kdyby ho točil sám Neil Marshall, jehož Soudný den je nádhernou poctou původnímu filmu, ale obyvatelé vilových čtvrtí v Los Angeles mě, zdá se, budou brzy chtít přesvědčit o opaku.Akce Loket-foto dokumentace

23. června 2008 v 22:04 | Lubomír
Takový pohled se nám naskytnul po ubytování ve Vile Markétě-hrad v Ledči nad Sázavou.
Toto je výhled z druhého okna pokoje-přímo na Sázavu.Super posezení i s molem.
A zde ranní panoráma -foceno z onoho mola za Markétou.
A tady je samotný Penzion Markéta,základna ,z níž jsme vyráželi na naše akce-ať pracovní,nebo na neuvěřitelný Pivní festival v Kožlí.Kde jinde by se asi sešla kombinace vystoupení travesti show,místní zábavové kapely,diskotéky a"Pivního festivalu"na kterém byli pouze tři druhy piv....
Poslední fotka je z auta ,když jsme přejížděli Želivku.Opravdu jedno z nejzajímavějších koupání v mém životě-rychlý průnik auty k samotné nádrži, pochod lesem po kostkové cestě ,která původně vedla vesnici,nyní zatopené...a pak do vody,kolem plavali obrovské ryby,na cestě pod vodou stovky nádherných škeblí...zážitek!

Large ‘Planet X’ may lurk beyond Pluto

23. června 2008 v 21:02


An icy, unknown world might lurk in the distant reaches of our solar system beyond the orbit of Pluto, according to a new computer model.

The hidden world - thought to be much bigger than Pluto based on the model - could explain unusual features of the Kuiper Belt, a region of space beyond Neptune littered with icy and rocky bodies. Its existence would satisfy the long-held hopes and hypotheses for a "Planet X" envisioned by scientists and sci-fi buffs alike.

"Although the search for a distant planet in the solar system is old, it is far from over," said study team member Patryk Lykawka of Kobe University in Japan.

Quentin Tarantino: Inglorious Bastards budou dva filmy!

23. června 2008 v 20:50
,,Scénář pro Inglorious Bastards je hotový," oznámil nedávno na festivalu v Cannes Quentin Tarantino a teď přihodil další informaci. ,,Ten příběh je tak rozsáhlý, že ho podobně jako Kill Billa rozdělím do dvou filmů!" Nu což o to, v tom by asi větší problém nebyl, Tarantino ale všem vyrazil dech zprávou, že premiéru by chtěl mít už za rok právě v Cannes. Produkce filmu, který je teprve v přípravné fázi, po jeho slovech nejspíš omdlela.
Inglorious Bastards je společně s Vega Brothers Quentinovým dlouho zvažovaným a diskutovaným filmem. Mělo by jít o akční válečný film volně vycházející ze stejnojmenného filmu z roku 1977 (česky Ten prokletý obrněný vlak), který se pro změnu inspiroval u Tuctu špinavců. O tom, kdo si zahraje skupinku vězňů, kteří se na svém útěku do neutrálního Švýcarska musí probojovat přes spojenecké i německé jednotky, se zatím jen spekulovalo, Quentin ale podle svých slov tentokrát neměl při psaní na mysli konkrétní herce a tak se o jménech teprve bude rozhodovat.

Britové v Afghánistánu používají kontroverzní vakuovou bombu

23. června 2008 v 19:53


Schéma výbuchu termobarické střely foto
Britské síly v Afghánistánu používají jednu z nejsmrtelnějších zbraní, tzv. vakuovou bombu, s jejímž používáním mají zkušenosti zejména USA a Rusko. Podle nedělníku Sunday Times předcházela nasazení zbraně Brity dlouhá debata právníků. Ti se nakonec rozhodli zbraň nově definovat a její nasazení posvětit.

Termobarická zbraň, puma, munice

Též vakuová bomba. Byla vyvinuta za 2. světové války v Německu. Ve vývoji později pokračovaly USA i Sovětský svaz. Zbraň byla použita ve Vietnamu, Afghánistánu, Čečensku či Iráku.
Laserem naváděné střely mají hlavice s explozivní hmotou. Doplněk tvoří konvenční nálože. První nálož v předem určené výšce nebo určeném okamžiku rozptýlí práškové palivo do vzduchu. Vzniklý oblak se pak vznítí a výbuch zničí veškeré zábrany. Vznikne silná tlaková vlna. Oběť se často oblakem zadusí, ještě než ji tlaková vlna rozmačká.
23. 6. 2008 16:35 - LONDÝN
Nasazení termobarické zbraně Hellfire AGM-114N proti povstalcům z hnutí Tálibán přiznalo ministerstvo obrany. Výsledky si pochvaluje a zbraň kromě vrtulníků Apache brzy ponesou i bezpilotní stroje Reaper, ovládané z letecké základny Creech v Nevadě.
Střely armáda nasadila už před pár měsíci poté, co si britští piloti stěžovali na neúčinnost standardních protitankových střel. Američané stejný problém v Iráku vyřešili nasazení termobarických střel už dříve.
Termobarickou zbraň, nebo vakuovou pumu, nasadily USA už i ve vietnamské válce. V Afghánistánu ji v 80. letech použil i Sovětských svaz. Rusko ji v 90. letech nasadilo při ofenzivě v Čečensku.

Z obětí vysaje vzduch a rozmačká jejich těla

Výbuch pumy doprovází silná tlaková vlna. Následující podtlak z obětí vysaje vzduch, rozmetá jejich orgány a rozmačká jejich těla.
Zbraň je natolik kontroverzní, že právní experti britské vlády v debatě ohledně jejího nasazení v souladu s mezinárodním právem strávili 18 měsíců. Nakonec se rozhodli zbraň předefinovat.
"Od termínu termobarická zbraň jsme vzhledem k tomu, že není mezinárodně uznáván, upustili. Nazýváme ji zdokonalenou výbušnou zbraní," uvedl mluvčí ministerstva obrany. Sunday Times nicméně upozorňuje, že výrobce Lockheed Martin nadále zbraň AGM-114N uvádí jako termobarickou.