...Půda mužského srdce je kamenitá, každý si na ní pěstuje,co umí....a stará se o to.
Blog Lubomíra Tomika

Květen 2008

Al Gore měl pravdu, katastrofa se blíží.

31. května 2008 v 19:00


Al Gore měl pravdu, katastrofa se blíží.
Pokud je něco v současném Hollywoodu úžasný kšeft, tak jsou to horory a ,,parodie". Producenti Saw to pochopili a sekají tudíž další a další díly, že by jim to mohl i Baťa závidět. Na podobonou zlatou žílu narazili Jason Friedberg a Aaron Seltzer v oblasti parodí. Epic movie,Date movie, Meet The Spartans - co na tom, že recenzenti mají pěnu u huby. Lidé mají parodie rádi, bohužel Zucker-Abrahams-Zucker (případ i Pat Proft), kteří je dovedli k dokonalosti, je v posledních letech moc netočí a když už, zjistíte, že to nejlepší ze sebe stejně vydali. Cesta je tudíž volná, možnosti neomezené a při nízkách nákladech je zisk téměř zaručený. Meet the Spartans stálo pouhých 30 milionů, jen v USA utržilo 38.

Teď přichází katastrofa!

Dalším bohulibým počinem z tvůrčí dílny Jasona Friedberga a Aarona Seltzera tak bude Disaster Movie, který si, jak už název i plakát napovídá, vezme na paškál Den poté a všechny další katastrofické filmy. Hlavní role ve filmu vytvoří Carmen Electra, Kimberly Kardashian, Matt Lanter a Vanessa Minnillo.
Jak velká bžunda Disater Movie nakonec bude, to si opravdu netroufám odhadovat, plakátový slogan ,,Al Gore měl pravdu" se ale podařil a když si vzpomenu na Meet The Spartans, možná se pobavíme i u traileru. Ten by se měl objevit už brzy, protože premiéra se chystá na 29. srpna.

'Uncontacted tribe' sighted in Amazon

30. května 2008 v 22:30

'Uncontacted tribe' sighted in Amazon

Researchers have produced aerial photos of jungle dwellers who they say are among the few remaining peoples on Earth who have had no contact with the outside world.

Taken from a small airplane, the photos show men outside thatched communal huts, necks craned upward, pointing bows toward the air in a remote corner of the Amazonian rainforest.

The National Indian Foundation, a government agency in Brazil, published the photos Thursday on its Web site. It tracks "uncontacted tribes" -- indigenous groups that are thought to have had no contact with outsiders -- and seeks to protect them from encroachment.


Trošku přehmat....

29. května 2008 v 17:54

U řeky v Německu spatřili lidé krokodýla

28. května 2008 v 14:54
V Hildesheimu v centrální části Německa pátrají experti po krokodýlovi, kterého v úterý lidé zahlédli v stojaté vodě řeky Innerste. Asi metr dlouhý plaz pak zmizel do blízkého křoví, napsala agentura AP.
28. 5. 2008 12:04 - HILDESHEIM
Podle mluvčího hildesheimské radnice zahlédli plaze dva zaměstnanci města. Omyl úřady vyloučily, lidé prý zvíře pozorovali asi pět minut. Jeden z nich se navíc prý o plazy zajímá.
Není jisté, zda jde o aligátora, nebo kajmana. V části řeky, kde bylo zvíře spatřeno, se plavci nevyskytují.
Zatímco po plazovi pátrá zvířecí specialista, úřady vyšetřují, zda ho do řeky někdo nevypustil záměrně.

Zemřel Sydney Pollack

27. května 2008 v 18:04
Smutná zpráva dnes přišla z Hollywoodu. Ve věku 73 let tam v pondělí večer zemřel na rakovinu americký režisér Sydney Pollack. Pollack se proslavil především jako filmový režisér a producent. Nejplodnější období měl od počátku sedmdesátých let do poloviny osmdesátých let, kdy natočil řadu mimořádně kvalitních a oceňovaných filmů všech žánrů jako Koně se také střílejí, Jeremiah Johnson, Takoví jsme byli, Tři dny kondora, Elektrický jezdec, Tootsie a Vzpomínky na Afriku. Často přitom spolupracoval s nelepšími americkými herci v čele s Robertem Redfordem. Za Vzpomínky na Afriku, jeden z njeoceňovanějších romantických filmů všech dob, si v roce 1985 odnesl Oscara za režii.
Kromě režie se Pollack příležitostně věnoval i herectví, vidět jsme ho mohli například ve filmech Michael Clayton, Tlumočnice, Majestic, Eyes Wide Shut, Hráč a Manželé a manželky, nezapomenutelná je i jeho účast v seriálu Sopranovi.
V jeho osobě opustil svět režisér, který se brilantně pohyboval napříč žánry a ve své tvorbě vždycky dokázal spojit zábavu s inteligentním přístupem, někdy i sociálně či politicky kritickým.

Kanada řeší záhadu: oceán vyplavil už čtvrtou lidskou nohu,opět pravou

27. května 2008 v 17:18

Kanada řeší záhadu: oceán vyplavil už čtvrtou lidskou nohu, opět pravou

foto: Ondřej Lazar Krynek s použitím Yahoo Maps
Kanadou otřásají již devět měsíců hrůzné nálezy na plážích. Ve čtvrtek našel náhodný kolemjdoucí čtvrtou nohu, tentokrát chodidlo s ponožkou a nazutou sportovní botou. Stejně jako u předchozích tří nálezů, jde o pravou dolní končetinu, žádné další části těla se ještě nenašly. Nálezy mají dále společné to, že byly všechny učiněny ve Vancouveru a jeho blízkém okolí.
27. 5. 2008 14:35 - VANCOUVER
Kanadští policisté zatím vůbec netuší, co si s případem počít. Jeho vyřešení nejsou vůbec blízko. Některé teorie mluví o tom, že končetiny jsou následkem nějaké trestné činnosti, kdy se pachatelé snažili zbavit těl, jiné považují za pravděpodobnější verzi nehody lodi či letadla. Žádná ovšem neřeší to, proč se objevují právě jen pravé nohy.
"Bohužel zatím nemáme žádné významné stopy či vodítka, která by nás mohla dovést k vyřešení tohoto případu," řekla mluvčí tamější policie Annie Linteauová. Předpokládá se, že se policisté budou snažit vystopovat místo či oblast, kde byly boty zakoupené.

Nohy mohly doplout z velkých vzdáleností

Policisté tvrdí, že pravděpodobně ani jedna z končetin nebyla od těla oddělena násilným způsobem a to včetně té nalezené ve čtvrtek. Tamější vrchní ohledávač mrtvol Terry Smith na to má svou teorii: "Když skončí tělo ve vodě, tak začne probíhat proces přírodního rozkladu. Vliv má teplota vody, oceánské proudy či příliv a odliv."
Experti se domnívají, že končetiny mohly navíc k ostrovům doplout z velkých vzdáleností. Třetí noha byla nalezena 8. února na východní straně ostrova Valdez, dvě předchozí končetiny se pak objevily v loňském srpnu na ostrovech Gabriola a Jedidiah. I přes provedení testů DNA nebylo možné spojit žádný z nálezů s nějakou z pohřešovaných osob. Otázkou však je, jestli nebyl tento postup zanedbán.
:. Místa nálezů jsou rozmístěna okolo města Vancouver

Končetiny patří možná obětem letecké nehody

Příbuzní obětí jedné nehody totiž tvrdí, že by mohly končetiny patřit právě jejich blízkým. Kirsten Kearsley Stevensová ztratila svého manžela při nehodě akrobatického letadla nedaleko ostrova Quadra, asi 250 kilometrů severozápadně od Vancouveru, která se udála na konci února roku 2005. Během této nehody zahynuly ještě čtyři osoby. Manžel na sobě měl plovací vestu, takže jeho tělo bylo vyplaveno, ale zbylá ne," uvádí Stevensová.
"Po zveřejnění nálezu první a druhé končetiny jsme zavolali policii, ale nikdo nepřijel odebrat příbuzným DNA. Když byli všichni čtyři prohlášeni za pohřešované, tak měly být udělány příbuzným testy DNA, ale nebyly," stěžovala si Stevensová.

Jedna z bot by mohla odpovídat botě pasažéra

První dvě vyplavené nohy na sobě měly tenisky. Jeden z popisů navíc odpovídá tomu, co měla mít na nohou jedna z obětí. Stevensová tvrdí, že Doug DeCock, který se na palubě letadla také nacházel, měl botu velikosti 45,5, což by přibližně odpovídalo jednomu z nálezů.
"Zdá se nám to poměrně jasné a při momentálním sledu událostí se nám to jeví vysoce pravděpodobné. Není zrovna krásná představa, že se jejich těla rozložila na části, ale aspoň bychom mohli říci: ´Ano, byli tam tam a tady je nějaký důkaz.´ Myslím, že každý by byl rád, že našel aspoň část těla," dodala manželka zesnulého pilota Stevensová.

Čtvrtá končetina patří asi ženě

Poslední nalezená končetina nalezená na břehu ostrova Kirkland nacházejícího se asi 15 kilometrů jižně od Vancouveru patří zřejmě ženě. Uvedl to správce ostrova Mike Ladislaus, který končetinu nalezl. Podle něj šlo o botu, která měla přibližně velikost 40. Informoval o tom server Canada.com.
DNA testy prokázaly, že všechny tři dříve objevené nohy patřily mužům. Podle Ladislause je nepravděpodobné, že by měl nejnovější nález něco společného s dříve nalezenými končetinami. Sportovní botu v níž se nacházelo chodidlo nalezla prý jeho devítiletá fenka labradora.
Pokud by však měl nález posledního chodidla spojitost s těmi předchozími, tak by mírně narušoval verzi, že jde o oběti výše zmíněné letecké nehody. Na palubě stroje byli totiž pouze muži.

Fenka se nechtěla od boty odtrhnout

"Nikdy nezkoumám vyplavené boty, byla to jen jedna z mnoha. Ale moje fenka se od ní nechtěla odtrhnout. Neustále na ní zírala a nenechala se přivolat. Po třetím neúspěšném zavolání jsem šel za ní a spatřil jsem k čemu čichá," mluvil o nálezu správce ostrova.
"Byl jsem nálezem zděšený. Navíc jsem musel končetinu vzít s sebou, abych ji odevzdal na policii. Měl jsem ji u sebe dvě a půl hodiny a pak jsem ještě musel jet policistům ukázat místo nálezu. Kdybych snad chtěl někdy příště do vyplavené sportovní boty kopnout, tak si to asi pořádně rozmyslím," dodal Ladislaus.

100 Explosions on the Moon

26. května 2008 v 19:18
A map of the 100 explosions observed since late 2005.A map of the 100 explosions observed since late 2005.
Not so long ago, anyone claiming to see flashes of light on the Moon would be viewed with deep suspicion by professional astronomers. Such reports were filed under "L" ... for lunatic.

The impactor was a tiny fragment of extinct comet 2003 EH1. Every year in early January, the Earth-Moon system passes through a stream of debris from that comet, producing the well-known Quadrantid meteor shower. Here on Earth, Quadrantids disintegrate as flashes of light in the atmosphere; on the airless Moon they hit the ground and explode.

"We started our monitoring program in late 2005 after NASA announced plans to return astronauts to the Moon," says team leader Rob Suggs of the MSFC. If people were going to be walking around up there, "it seemed like a good idea to measure how often the Moon was getting hit."

"Almost immediately, we detected a flash."

That first detection-"I'll never forget it," he says--came on Nov. 7, 2005, when a piece of Comet Encke about the size of a baseball hit Mare Imbrium. The resulting explosion produced a 7th magnitude flash, too dim for the naked eye but an easy target for the team's 10-inch telescope.

A common question, says Cooke, is "how can something explode on the Moon? There's no oxygen up there."

These explosions don't require oxygen or combustion. Meteoroids hit the moon with tremendous kinetic energy, traveling 30,000 mph or faster. "At that speed, even a pebble can blast a crater several feet wide. The impact heats up rocks and soil on the lunar surface hot enough to glow like molten lava--hence the flash."
<a href="http://adms.physorg.com/openads/www/delivery/ck.php?n=a66b3c77" target="_blank"><img src="http://adms.physorg.com/openads/www/delivery/avw.php?zoneid=13&n=a66b3c77" border="0" alt="" /></a>
During meteor showers such as the Quadrantids or Perseids, when the Moon passes through dense streams of cometary debris, the rate of lunar flashes can go as high as one per hour. Impacts subside when the Moon exits the stream, but curiously the rate never goes to zero.

"Even when no meteor shower is active, we still see flashes," says Cooke.

These "off-shower" impacts come from a vast swarm of natural space junk littering the inner solar system. Bits of stray comet dust and chips off old asteroids pepper the Moon in small but ultimately significant numbers. Earth gets hit, too, which is why on any given night you can stand under a dark sky and see a few meteors per hour glide overhead-no meteor shower required. Over the course of a year, these random or "sporadic" impacts outnumber impacts from organized meteor showers by a ratio of approximately 2:1.

"That's an important finding," says Suggs. "It means there's no time of year when the Moon is impact-free."

Fortunately, says Cooke, astronauts are in little danger. "The odds of a direct hit are negligible. If, however, we start building big lunar outposts with lots of surface area, we'll have to carefully consider these statistics and bear in mind the odds of a structure getting hit."

Secondary impacts are the greater concern. When meteoroids strike the Moon, debris goes flying in all directions. A single meteoroid produces a spray consisting of thousands of "secondary" particles all traveling at bullet-like velocities. This could be a problem because, while the odds of a direct hit are low, the odds of a secondary hit may be significantly greater. "Secondary particles smaller than a millimeter could pierce a spacesuit," notes Cooke.

At present, no one knows how far and wide secondary particles travel. To get a handle on the problem, Cooke, Suggs and colleagues are shooting artificial meteoroids at simulated moon dust and measuring the spray. This work is being done at the Vertical Gun Range at NASA's Ames Research Center in Mountain View, CA.

Meanwhile, back at the observatory, the team has upgraded their original 10-inch (25 cm) telescope to a pair of telescopes, one 14-inch (36 cm) and one 20-inch (51 cm), located at the Marshall Space Flight Center in Alabama. They've also established a new observing site in Georgia with a 14-inch telescope. Multiple telescopes allow double- and triple-checking of faint flashes and improve the statistical underpinnings of the survey.

"The Moon is still flashing," says Suggs. Indeed, during the writing of this story, three more impacts were detected.

Zkušební plavba lodě Berbero

25. května 2008 v 19:29 | Lubomír
Vyplouváme! Začátek cesty-Baťův kanál,restaurace u přívozu.
Suchozemské krysy obědvají! Kuřátko a pečené brambory.V dálce se blíží plavební komora Huštěnovice.
A to už je zpáteční cesta-krátký odpočinek po druhém proplutí plavební komorou v Huštěnovicích...Nakonec jsme až do Spytihněva nedopluli-ale bylo to více než jsme chtěli-původně jsme měli v plánu jen vyzkoušet jestli tahle kocábka Berbero-jak ji pokřtil prcek- nepouští vodu!

KREATOR Endorama (1999)

25. května 2008 v 0:49

10. Willing Spirit

After death has taken you from life
You have come to me in the night
The aura of an ancient beauty shining through
Like a goddess of fallen grace
I'm longing for your souls embrace
And all that life has lost i've found in you

The spirit is willing the flesh is weak
Just like a thousand suns it shines on me
The spirit is willing the flesh is weak
For now i'm seeing more than the eye can see

So i wait as i watch the stars
I feel you're near but you're yet too far
Too heal me from the flames that penetrate my mind
I could swear that i 've felt your touch
Your magic presence i need so much
Becomes reality only at night

The spirit is willing the flesh is weak
Just like a thousand suns it shines on me
The spirit is willing the flesh is weak
For now i'm seeing more than the eye can see

As i watch you disappear in silence
Was it really true or just a dream
As morning drags me back to life
And swallowed everything
Illusion killed the angel without wings

KREATOR LYRICS Endorama

25. května 2008 v 0:48